Winzaleo

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Nazywam się Król Lew! (我が名は獅子王!, Waga na wa Shishiō!)

Król Lew Winzaleo (獅子王ウィンザレオ, Shishiō Winzareo) jest trzeciorzędną postacią występującą w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood. On jest jednym z zaledwie pięciu rycerzy, którzy przeżyli i wygrali proces 77 Pierścieni. Został pominięty w adaptacji anime, ale pojawia się jako grywalna postać w grze Phantom Blood na PlayStation 2 z oryginalnym wyglądem.

Wygląd

Winzaleo wśród innych rycerzy

W grze Winzaleo pojawia się jako dziki, krzepki mężczyzna z ciemnymi, kolczastymi włosami skierowanymi do tyłu, wydatnymi kośćmi policzkowymi i szerokim nosem. Nie ma brwi i ma gęstą brodę. Nosi okrąg ze złotem na środku, zbroję odsłaniającą jego brzuchy i uda oraz pelerynę ozdobioną złotymi kamieniami szlachetnymi. Jego oczy nie mają tęczówek i ma ostre kły. Winzaleo ma również bandaże owinięte wokół ramion i nosi rękawiczki.

W mandze nie wiadomo, który rycerz jest konkretnie Winzaleo, jednak możliwe jest, że jest rycerzem narysowanym w centrum z powodu jego brody.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarne)
Ubiór
(Niebiesko-szara zbroja, brązowa peleryna)

Osobowość

Jego osobowość w mandze jest nieznana, ponieważ został tylko wspomniany. W grze wideo Winzaleo wydaje się być dumny ze swojego tytułu "Króla Lwa", ponieważ deklaruje swój tytuł w bitwie. Jest opisany w trybie profilu gry jako rycerz, który zdobył tytuł "Króla Lwa" ze względu na swój dziki wygląd, umiejętności posługiwania się toporami, silną budowę i rycerskiego ducha.[2]

Umiejętności

Nadludzka siła Łącze do tej sekcji

Będąc pierwszym rycerzem, który ukończył wyzwanie 77 Pierścieni, Winzaleo jest niezwykle wytrzymały i jest w stanie wytrzymać ciężar ponad stu kilogramów na swoim ciele. Pomimo posiadania utrudnień poprzez noszenie kilku obciążonych pierścieni, Winzaleo udaje się pokonać wszystkich swoich przeciwników i przekroczyć 10-kilometrowe pasmo górskie.[3]Poniższa informacja pochodzi z gry Phantom Blood na PS2, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Siekiera dzierżąca Łącze do tej sekcji

WinzaleoMaxSeismic.gif
Winzaleo dzierży gigantyczny topór bojowy i wyróżnia się umiejętnością posługiwania się toporami. Jest w stanie używać go jedną lub dwiema rękami. Jego ataki polegają na wymachiwaniu toporem, uderzaniu nim o ziemię i pchaniu go do przodu. Uderzając siekierą o ziemię, może wytworzyć kilka fal sejsmicznych.
Po tym, jak został ożywiony jako zombie przez Dio Brando w grze wideo, siła Winzaleo jest pomnożona kosztem osłabienia go na światło słoneczne i Falę.

Koniec sekcji niekanonicznej.

Historia

Tło

W 1327 roku Winzaleo jest pierwszym rycerzem, który przeżył i pomyślnie ukończył wyzwanie 77 Pierścieni. Przeszedł do historii jako legendarny rycerz obok Eijkmana, Caineghisa, Bruforda i Tarkusa.[3]


Poniższa informacja pochodzi z gry Phantom Blood na PS2, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

1889

Walka z Jonathanem

Ponad pięćset lat później Winzaleo zostaje wskrzeszone przez Dio Brando wraz z innymi zwycięzcami wyzwania 77 Pierścieni Na rozkaz Dio, Winzaleo, Eijkman, Caineghis i Wang Chan zakradają się na pokład statku płynącego do Ameryki. Po tym, jak Dio przejmuje ciało kiędza Styxa wzywa trzech rycerzy zombie, aby pokonali dla niego Jonathana Joestara.

W końcu Jonathan pokonuje go wraz z innymi rycerzami.[2]


Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
  • Nazywam się Król Lew! (我が名は獅子王!, Waga na wa Shishiō!)
  • Zdmuchnę cię! (消し飛べ!, Keshitobe!)

Tworzenie i rozwój

Według Yusuke Sasaki, producenta z Bandai Namco Games, Winzaleo został początkowo zaprojektowany przez ich pracowników. Poprosili Hirohiko Arakiego, aby się mu przyjrzał, a następnie dokonał poprawek.[4]

Trzej rycerze zostali dodani w ostatecznej bitwie gry, ponieważ producent gry uważał, że Wang Chan nie byłby dobrym ostatecznym bossem, gdyby pozostał całkowicie wierny historii. Nie chciał jednak całkowicie odejść od historii JoJo, więc Araki podsunął mu różne pomysły.[4]

Casting

Chociaż Yasunori Masutani został wymieniony w napisach końcowych gry, nie określono, jaką rolę pełnił.,Sam Masutani potwierdził, że podkładał głos Winzaleo na Twitterze.[1]

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Winzaleo is playable for one Extra Battle in the Phantom Blood PS2 game where he has to defeat Eijkman, Caineghis, Bruford, and Tarkus at the same time. He also appears as an enemy in the alternate final chapter and 77 Rings Knights Mode.

Winzaleo Infobox PS2.png
Winzaleo
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Seismic Motion
大地震動
PS Square.pngPS Triangle.png
Rotation Strike
回転打撃
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Lion King's Wild Dance
獅子王乱舞
Running PS Square.png
Diamond Thrust
金剛突き
Running PS Triangle.png
Diamond Thrust
金剛突き
PS Circle.png
Evasive Roll
前転回避
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0-3)
Maximum Seismic Motion
極大地震動

Available Stages: Extra Battle 28


Galeria

Ciekawostki

  • Jak na ironię, Caineghis, Eijkman i Winzaleo nie są grywalni w trybie Rycerze 77 Pierścienis na PS2, ponieważ pojawiają się w tym trybie odpowiednio jako 33., 55. i 77. wróg.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: