Caineghis

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Pozwól mi usłyszeć twoje miłe sekrety! (心地よい秘めよう聞かせてくれよ!, Kokochiyoi hime yō kika sete kure yo!)

Jednooki Człowiek Caineghis (独眼のカイネギス, Dokugan no Kainegisu) jest trzeciorzędną postacią występującą w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood. On jest jednym z zaledwie pięciu rycerzy, którzy przeżyli i wygrali proces 77 Pierścieni. Został pominięty w adaptacji anime, ale pojawia się jako grywalna postać w grze Phantom Blood na PlayStation 2 z oryginalnym wyglądem.

Wygląd

Caineghis wśród innych rycerzy

W grze wideo Caineghis pojawia się jako mężczyzna o atletycznej budowie i ciemnoróżowej szmince. Ma długie ciemne włosy z dużą, falującą grzywką pokrywającą prawe oko, którego prawdopodobnie brakuje, biorąc pod uwagę jego epitet. Ma małą tęczówkę w lewym oku i brak brwi. Caineghis jest bez koszuli, ale nosi kolczugę na szyi, metalowe paski na ramionach i rękawy kabaretki na ramionach. Na środku jego spodni znajduje się złoty emblemat z wygrawerowanym napisem "DIO".

W mandze nie wiadomo, który rycerz jest konkretnie Caineghis, możliwe jest jednak, że jest rycerzem z tyłu, ponieważ trzyma scimitar, a pozostali dwaj rycerze mają pewne cechy przypominające wygląd Winzaleo i Eijkmana z gry wideo.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Blada, ciemnoróżowa szminka)
Włosy(Czarne)
Ubiór
(Niebiesko-szara zbroja, ciemnoróżowe spodnie, złoty emblemat, jasnoniebieskie sznurki)

Osobowość

Jego osobowość w mandze jest nieznana, ponieważ został tylko wspomniany. W grze wideo Caineghis ma tendencję do bycia zgarbionym podczas walki. W trybie profilu gry opisany jest jako rycerz, który wbrew swojej pozycji woli korzystać z najbardziej podstępnych rozwiązań ze względu na swoją perwersyjną osobowość. Opierając się na jego cytatach, wydaje się być sadystą.[2]

Umiejętności

Nadludzka siła Łącze do tej sekcji

Będąc trzecim rycerzem z pięciu, który ukończył wyzwanie 77 Pierścieni, Caineghis jest niezwykle wytrzymały i zdolny wytrzymać ciężar ponad stu kilogramów na swoim ciele. Pomimo posiadania utrudnień poprzez noszenie kilku ważonych pierścieni, Caineghis udaje się pokonać wszystkich swoich przeciwników i przekroczyć 10-kilometrowe pasmo górskie.[3]Poniższa informacja pochodzi z gry Phantom Blood na PS2, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Trujący scimitar Łącze do tej sekcji

CaineghisSonicCutter.gif
Caineghis używa scimitara nasyconego trucizną, aby wyeliminować swoich przeciwników. Jest biegły w posługiwaniu się nim, ponieważ może ciąć wiele osób jednocześnie, gdy się obraca. Może również łatwo rzucać i łapać ostrze.
Po tym, jak został ożywiony jako zombie przez Dio Brando w grze wideo, siła Caineghisa jest pomnożona kosztem osłabienia go na światło słoneczne i Falę.

Koniec sekcji niekanonicznej.

Historia

Tło

W 1408 roku Caineghis jest trzecim rycerzem, który przeżył i pomyślnie ukończył wyzwanie 77 Pierścieni. Przeszedł do historii jako legendarny rycerz obok Winzaleo, Eijkmana, Bruforda i Tarkusa.[3]


Poniższa informacja pochodzi z gry Phantom Blood na PS2, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

1889

Walka z Jonathanem

Ponad pięćset lat później Caineghis zostaje wskrzeszone przez Dio Brando wraz z innymi zwycięzcami wyzwania 77 Pierścieni. Na rozkaz Dio, Winzaleo, Eijkman, Caineghis i Wang Chan zakradają się na pokład statku płynącego do Ameryki. Po tym, jak Dio przejmuje ciało kiędza Styxa, wzywa trzech rycerzy zombie, aby pokonali dla niego Jonathana Joestara.

W końcu Jonathan pokonuje go wraz z innymi rycerzami.[2]


Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes

Tworzenie i rozwój

Według Yusuke Sasaki, producenta z Bandai Namco Games, Caineghis został początkowo zaprojektowany przez ich pracowników. Poprosili Hirohiko Arakiego, aby się mu przyjrzał, a następnie dokonał poprawek.[4]

Trzej rycerze zostali dodani w ostatecznej bitwie gry, ponieważ producent gry uważał, że Wang Chan nie byłby dobrym ostatecznym bossem, gdyby pozostał całkowicie wierny historii. Nie chciał jednak całkowicie odejść od historii JoJo, więc Araki podsunął mu różne pomysły.[4]

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Caineghis is playable for one Extra Battle in the Phantom Blood PS2 game where he has to defeat Winzaleo, Eijkman, Bruford, and Tarkus at the same time. He also appears as an enemy in the alternate final chapter and 77 Rings Knights Mode.

Caineghis Infobox PS2.png
Caineghis
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Spin Cutter
スピンカッター
PS Square.pngPS Triangle.png
Bloody Slash
ブラッディスラッシュ
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Rapid Stab
ラピッドスタッブ
Running PS Square.png
Sonic Stab
ソニックスタッブ
Running PS Triangle.png
Body Press
ボディプレス
PS Circle.png
Sway
スウェー
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0-3)
Sonic Cutter
ソニックカッター

Available Stages: Extra Battle 30


Galeria

Ciekawostki

  • Jak na ironię, Caineghis, Eijkman i Winzaleo nie są grywalni w trybie 77 Rings Knights na PS2, ponieważ pojawiają się w tym trybie odpowiednio jako 33., 55. i 77. wróg.
  • Reklama gry w Shonen Jump 2006 Wydanie #47 błędnie zapisała nazwę Caineghis (カイネギス, Kainegisu) jako Caighines (カイギネス, Kaiginesu) w Japońskim.

Przypisy

  1. Niepotwierdzone, ale ten aktor głosowy jest wymieniony w napisach końcowych bez podania jego roli i pasuje do głosu Caineghisa, co można usłyszeć tutaj
  2. 2.0 2.1 Phantom Blood (PS2 Game)
  3. 3.0 3.1 Chapter 28: Tarkus and the Dark Knight Bruford, Part 3
  4. 4.0 4.1 Phantom Blood PS2 (10/2006)

Nawigacja w witrynie

Inne języki: