Eijkman

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

W imię Rycerza Pioruna! (稲妻の騎士の名にかけて!, Inazuma no kishi no na ni kakete!)

Rycerz Pioruna Eijkman (イナズマの騎士アイクマン, Inazuma no Kishi Aikuman) jest trzeciorzędną postacią występującą w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood. On jest jednym z zaledwie pięciu rycerzy, którzy przeżyli i wygrali proces 77 Pierścieni. Został pominięty w adaptacji anime, ale pojawia się jako grywalna postać w grze Phantom Blood na PlayStation 2 z oryginalnym wyglądem.

Wygląd

Eijkman wśród innych rycerzy

W grze wideo Eijkman pojawia się jako mężczyzna o atletycznej budowie i niebieskiej szmince. Ma niebieskie włosy do szyi z grzywką. Nosi sweter z golfem o szerokim kołnierzu wycięty powyżej pępka, napierśnik i naramienniki.

W mandze nie wiadomo, który rycerz jest konkretnie Eijkmanem, jednak możliwe jest, że jest on dużym rycerzem narysowanym z przodu ze względu na postać dzierżącą halabardę.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna, niebieska szminka)
Włosy(Niebieskie)
Ubiór
(Niebieski napierśnik, biała koszula i spodnie, szare naramienniki)

Osobowość

Jego osobowość w mandze jest nieznana, ponieważ został tylko wspomniany. W grze wideo jest szczególnie lojalny wobec Dio Brando, który go ożywił. Ma klipy głosowe stwierdzające, że wszystko jest dla dobra jego pana Dio. Eijkman jest opisany w trybie profilu gry jako rycerz, który, zgodnie ze swoim imieniem, znany jest ze swoich lśniących włóczni i szybkich ruchów.[2]

Umiejętności

Nadludzka siła Łącze do tej sekcji

Będąc drugim rycerzem z pięciu, który ukończył wyzwanie 77 Pierścieni, Eijkman jest niezwykle wytrzymały i jest w stanie wytrzymać ciężar ponad stu kilogramów na swoim ciele. Pomimo posiadania utrudnień poprzez noszenie kilku ważonych pierścieni, Eijkman udaje się pokonać wszystkich swoich przeciwników i przekroczyć 10-kilometrowe pasmo górskie.[3]Poniższa informacja pochodzi z gry Phantom Blood na PS2, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Nadludzka zwinność Łącze do tej sekcji

Jak sugeruje jego imię, Eijkman jest rycerzem o szybkich ruchach. Podczas ataku zauważa, że jego wróg jest zbyt wolny, a także, gdzie szuka.

Zelektryfikowana halabarda Łącze do tej sekcji

EijkmanLightningShockThrust.gif
Eijkman wykorzystuje halabardę, która może generować elektryczność, aby sparaliżować swoich przeciwników. Jego pchnięcia mają wystarczającą siłę, aby wystrzelić podmuchy wiatru.
Po tym, jak został ożywiony jako zombie przez Dio Brando w grze wideo, siła Eijkmana jest pomnożona kosztem osłabienia go na światło słoneczne i Falę.

Koniec sekcji niekanonicznej.

Historia

Tło

W 1389 roku Eijkman jest drugim rycerzem, który przeżył i pomyślnie ukończył wyzwanie 77 Pierścieni. Przeszedł do historii jako legendarny rycerz obok Winzaleo/pl, Caineghisa, Bruforda i Tarkusa.[3]


Poniższa informacja pochodzi z gry Phantom Blood na PS2, który nie został napisany przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

1889

Walka z Jonathanem

Ponad pięćset lat później Eijkman zostaje wskrzeszone przez Dio Brando wraz z innymi zwycięzcami wyzwania 77 Pierścieni. Na rozkaz Dio, Winzaleo, Eijkman, Caineghis i Wang Chan zakradają się na pokład statku płynącego do Ameryki. Po tym, jak Dio przejmuje ciało kiędza Styxa, wzywa trzech rycerzy zombie, aby pokonali dla niego Jonathana Joestara.

W końcu Jonathan pokonuje go wraz z innymi rycerzami.[2]


Koniec sekcji niekanonicznej.

Rozdziały

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes

Tworzenie i rozwój

Według Yusuke Sasaki, producenta z Bandai Namco Games, Eijkman został początkowo zaprojektowany przez ich pracowników. Poprosili Hirohiko Arakiego, aby się mu przyjrzał, a następnie dokonał poprawek.[4]

Trzej rycerze zostali dodani w ostatecznej bitwie gry, ponieważ producent gry uważał, że Wang Chan nie byłby dobrym ostatecznym bossem, gdyby pozostał całkowicie wierny historii. Nie chciał jednak całkowicie odejść od historii JoJo, więc Araki podsunął mu różne pomysły.[4]

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Eijkman is playable for one Extra Battle in the Phantom Blood PS2 game where he has to defeat Winzaleo, Caineghis, Bruford, and Tarkus at the same time. He also appears as an enemy in the alternate final chapter and 77 Rings Knights Mode.

Eijkman Infobox PS2.png
Eijkman
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Whirlwind Thrust
旋風突き
PS Square.pngPS Triangle.png
Lightning Thrust
稲妻突き
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Lightning Strike Thrust
落雷稲妻突き
Running PS Square.png
Gale Thrust
疾風突き
Running PS Triangle.png
Gale Thrust
疾風突き
PS Circle.png
Evasive Roll
前転回避
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0-3)
Lightning Shock Thrust
電撃稲妻突き

Available Stages: Extra Battle 29


Galeria

Ciekawostki

  • Jak na ironię, Caineghis, Eijkman i Winzaleo nie są grywalni w trybie Rycerze 77 Pierścienis na PS2, ponieważ pojawiają się w tym trybie odpowiednio jako 33., 55. i 77. wróg.

Przypisy

  1. Niepotwierdzone, ale ten aktor głosowy jest wymieniony w napisach końcowych bez podania jego roli i pasuje do głosu Eijkmana, co można usłyszeć tutaj
  2. 2.0 2.1 Phantom Blood (PS2 Game)
  3. 3.0 3.1 Chapter 28: Tarkus and the Dark Knight Bruford, Part 3
  4. 4.0 4.1 Phantom Blood PS2 (10/2006)

Nawigacja w witrynie

Inne języki: