Wang Chan

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

On... nie da się tu złapać... Tak mówi jego fortuna... Nie tylko te trzy pieprzyki na uchu, ale atrybuty jego twarzy. Rodzi się z nieprzeniknionym szczęściem! (あの男…つかまりやせんよ…占いでそう出てるんじゃ…耳の3つのホクロだけじゃあなく、あいつの顔の相もそうなっているんじゃ 奴は急運のもとに生まれついとる!, Ano otoko... tsukamariyasen yo... Uranai de sō de teru n ja... Mimi no 3ttsu no hokuro dake jā naku, aitsu no kao no sō mo sō natte iru n ja. Yatsu wa kyū un no moto ni umaretsui toru!)
—Wang Chan, Chapter 11: The Stone Mask, Part 4

Wang Chan (ワンチェン, Wan Chen) jest drugorzędnym antagonistą występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Pierwotnie czarnorynkowy kupiec w slumsach Londynu, staje się wiernym sługą Dio Brando po przekształceniu w zombie.

Wygląd

WangChanAppearance2.png
ZombieWangChanAppearance.png

Wang Chan jest niskim, chudym, starszym Chińczykiem. Jego włosy są kolczaste i mocno stoją do góry. Wraz z wybitnym szczytem wdowy ma bardzo długie brwi, mały pieprzyk pod prawym okiem i wąsy fu manchu. Po tym, jak stał się zombie, rośnie kły i długi język.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasnoszare)
Włosy(Srebrne z czarnymi brwiami i wąsami.)
Oczy(Szare)
Pierwszy ubiór
(Żółta jedwabna szata z czarnymi wzorami i białymi futrzanymi mankietami.)
Drugi ubiór
(Niebieska kamizelka na fioletowej koszuli. Niebieskie spodnie z fioletowym paskiem. Brązowe buty. Srebrne szponiaste rękawiczki.)
Skóra(Zgniła)
Włosy(Białe)
Oczy(Białe)
Ubiór
(Purpurowe jedwabne szaty z zielonymi wykończeniami)
Skóra(Jasna)
Włosy
(Biały z ciemnobrązowymi brwiami i wąsami.)
Oczy(Fioletowe)
Pierwszy ubiór
(Czerwona jedwabna szata z żółtymi wykończeniami i czarnymi mankietami)
Drugi ubiór
(Ciemnoniebieska kamizelka z żółtym wykończeniem na białej koszuli. Zielone spodnie z białym paskiem. Fioletowy naszyjnik.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Czarna jedwabna szata z fioletowo-żółtym wykończeniem. Ciemnoniebieskie kapcie.)
Skóra(Szara)
Włosy(Czarne)
Oczy(Czarne)
Zombifikowane oczy(Twardówka szara, żółte tęczówki)
Ubiór
(Aksamitne jedwabne szaty z czarnymi wykończeniami.)

Osobowość

Jako człowiek, Wang Chan pokazuje paskudną i chciwą osobowość, sprzedając truciznę Dio dla zabawy bez względu na jego użycie.[2] Nie ma też nic przeciwko przemocy, uśmiechając się, gdy Dio dźga nożem George'a Joestara. Później wraca do rezydencji Joestar po tym, jak spłonie doszczętnie, aby uratować Kamienną Maskę, aby sprzedać ją z zyskiem.[3]

Jednak po zostaniu zombie Wang Chan staje się całkowicie oddany życzeniom Dio. Początkowo bardzo cichy, zombifikowany Wang Chan staje się bardziej brutalny i okrutny, stając się nieskrępowanym w wyrażaniu swoich popędów. Warto zauważyć, że lekkomyślnie atakuje śmiertelnie rannego Jonathana, nie doceniając go pomimo ostrzeżeń Dio. Pomimo swojej lekkomyślności, Dio ufa mu na tyle, że jest odpowiedzialny za dbanie o swoją głowę i wszczepianie jej na ciało Jonathana.

Będąc zaznajomionym ze sztuką wróżbiarstwa, Wang Chan jest niezwykle pewny swoich przewidywań, wiedząc, że Dio uniknie uwięzienia w rezydencji Joestar.

Umiejętności

Jako człowiek Wang Chan był wróżbitą i ekspertem od orientalnych trucizn. Z powodzeniem przewidział, że Dio będzie miał wielkie szczęście w swoim życiu, co okazało się prawdą w jego wielu doświadczeniach z pogranicza śmierci.

Po zombifikowaniu wydaje się, że zachował swoją osobowość, chociaż pokazuje bardziej krwiożerczą stronę i bezinteresownie służy Dio. Pod względem zdolności fizycznych może skakać na duże odległości, podobnie jak ten trenowany w sztukach walki. Jednak jako jeden z krótszych zombie w armii Dio, zwykle ucieka lub ukrywa się w samoobronie, chyba że Dio bezpośrednio każe mu zaatakować. Wang Chan okazuje się być w stanie walczyć jedną ręką, trzymając głowę Dio drugą.

Pazury Łącze do tej sekcji

Wang Chan's claws.png
W bitwie Wang Chan decyduje się nosić rękawice z długimi pazurami, aby zwiększyć swoją moc i zasięg ataku. Jest przekonany o swojej zdolności do zabicia człowieka jednym machnięciem sztywnych pazurów, choć nadal musi atakować ze stosunkowo bliskiej odległości.[4] Jest to pominięte w anime.

Głowa Dio Łącze do tej sekcji

Dio head.png
Wang Chan Dio Head2.jpg
Po tym, jak Dio traci ciało, Wang Chan trzyma głowę Dio w słoiku podczas jego ostatniej bitwy z Jonathanem. Wang Chan może obrócić słoik, aby utrwalić wizję Dio, pozwalając wampirowi użyć jego Zrywającymi Kosmos Skąpymi Oczami.[5]


Historia

Tło

Wang Chan był właścicielem sklepu działającego na Ogre Street, najbardziej niebezpiecznej części Londynu. Kiedy młody Dio Brando przyszedł kupić od niego wolno działającą truciznę, aby zabić swojego ojca Dario Brando, nie przejmował się złem Dio i opowiedział mu o człowieku w jego własnej ziemi, który miał podobne znamię do Dio. Mężczyzna, o którym mowa, miał ciężkie życie, ale dożył ponad 183 lat.[2]

Phantom Blood

Wang Chan zostaje schwytany

Wiele lat później, w 1880 roku, Dio ponownie wykorzystuje tę samą truciznę do zamordowania George'a Joestara. Jednak Jonathan odkrywa intrygi Dio i z pomocą Roberta E. O. Speedwagona udaje mu się odnaleźć sklep Wang Chana. Wang Chan zostaje aresztowany przez policję i zabrany do rezydencji Joestar. Obserwując, jak Jonathan zbliża się do Dio, aby go zakuć w kajdanki, Wang Chan twierdzi, że Dio ma zbyt dużo szczęścia, aby w pełni zrezygnować tak wcześnie. Dio wykorzystuje krew George'a, aby stać się wampirem, a Wang Chan udaje się uciec podczas chaosu. Po tym, jak rezydencja spłoneła, Wang Chan przeszukuje popioły, próbując znaleźć Kamienną Maskę, aby ją sprzedać. Zamiast tego odkrywa ciężko rannego Dio, który wysysa jego krew i zamienia go w zombie.[6] Od tego momentu Wang Chan służy jako podwładny Dio.

Wang Chan jako zombie

Wang Chan opiekuje się Dio, gdy dochodzi do siebie po kontuzjach, okazując mu wielką lojalność. Widzi się, jak pcha Dio na wózku inwalidzkim podczas ich spotkania z Kubą Rozpruwaczem.[7] Atakuje Jonathana podczas treningu, ale Zoom Punch Jonathana wprowadza go w energie Fali. Wang Chan ucieka, a później informuje Dio o Falach.[4] Kiedy grupa Jonathana dociera do rezydencji Dio, Wang Chan pozostaje w ukryciu i udaje mu się przetrwać bitwę. Znajduje głowę Dio po bitwie i lamentując, że Dio nie ma innego ciała, kradnie łódź rybaka i ucieka.[8]

Wang Chan chowa się na pokładzie statku Jonathana i Eriny bna miesiąc miodowy. Po tym, jak został zauważony przez Jonathana, wyciąga głowę Dio z jego trumny. Dio strzela do Jonathana Zrywającymi Kosmos Skąpymi Oczami, przebijając jego szyję i uniemożliwiając mu wytworzenie energii Fali. Jednak Jonathan wykorzystuje resztki swojej energii, aby zmiażdżyć głowę Wang Chana i wysłać Fale do jego ciała. Bezgłowe ciało Wang Chana zostaje wysłane do maszyny statku, a Fala kontrolująca jego tuszę zakłóca wał statku; prawdopodobnie zostaje zniszczony w wyniku eksplozji.[5]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Gry wideo

Bijatyki Capcom (PS1/DC/Arcade)

HFTF Wang Chan.png

Wang Chan appears when Shadow DIO is attacked by Alessi's Stand. If Shadow DIO is caught in Alessi's Stand's attack, he turns into Wang Chan holding the jar containing Dio's severed head. In this state, Wang Chan can attack by using his claws, or Dio's head can attack using Space Ripper Stingy Eyes.

Phantom Blood (PS2)

Wang Chan appears in Chapter 08 as the first enemy Jonathan faces after learning the Ripple. Much like in the original story, Wang Chan uses his giant claws to attack and poison his opponent.

Wang Chan is also playable in some battles in Extra Battle Mode, and can be used in 77 Rings Knights Mode.

PS2 Wang Chan Render.png
Wang Chan
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Hollow Rotating Claw
真空回転爪
PS Square.pngPS Triangle.png
Hollow Rising Claw
真空上昇爪
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Hollow Wave
真空波
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Poisonous Claw
毒爪
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Wild Claw Dance
爪乱舞
Running PS Square.png
Running Claw Thrust
走爪突
Running PS Triangle.png
Running Claw Sweep
走爪払
PS Circle.png
Back Step
バックステップ
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0-3)
Charged Hollow Wave
溜真空波

Available Stages: Extra Battles 07, 10
  • 77 Rings Knights Mode: Living Corpses

Wang Chan also appears in the regular Chapter 23, carrying Dio's head in a large jar. Although Wang Chan retains some of his claw-based attacks, his moveset is primarily based around Dio's Space Ripper Stingy Eyes attack. This version of Wang Chan is playable in the last stage of Dio Mode, and can also be unlocked in 77 Rings Knights Mode.

PS2 Wang Chan Dio Render.png
Wang Chan w/ Dio
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Stingy Eyes
スティンギーアイズ
PS Square.pngPS Triangle.png
Vertical Fly Eyes
バーチカルフライアイズ
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Mega Stingy Eyes
メガスティンギーアイズ
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
High Spinning Eyes
ハイスピニングアイズ
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Giga Stingy Eyes
ギガスティンギーアイズ
Running PS Square.png
Running Claw Thrust
走爪突
Running PS Triangle.png
Running Claw Sweep
走爪払
PS Circle.png
Back Step
バックステップ
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0)
Taunt
挑発
PS R1.png (LV1-3)
Stingy Eyes
スティンギーアイズ

Available Stages: Dio Mode 16
  • 77 Rings Knights Mode: Living Corpses


All-Star Battle (PS3)

Wang Chan appears in the PS3 game as a navigation character for the GALLERY MODE STORE.

Diamond Records (Android/iOS

DR 1 WangChan.png

Wang Chan (ワンチェン, Wan Chen) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Fighting Spirit' type 5 star statue.

Wang Chan's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime, including summoning zombie minions, using his claws, and using the severed head of Dio. Despite being a zombie in the series, the game gives him the "vampire" tag, and he has the qualities of a vampire character. Playing as him will force any outdoor stages into their night time variants.

WangChanDR.png
DRFightingSpirit.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName5.png
Wang Chan
Moveset
DRAtk.png
Wang Chan's basic attack string is a combination of up to five various strikes with his claws. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill1.png
Wang Chan jumps into the air to kick the opponent.
DRSkill1.png
Wang Chan lunges forward and performs a strong strike with his claws. (Unlockable)
DRSP10.png
Wang Chan summons a zombie to throw a life preserver at opponents.
DRSP44.png
Wang Chan summons a zombie to swing an axe at opponents. (Unlockable)
DRSP40.png
Wang Chan reveals a jar containing Dio in his disembodied form. Dio uses his Space Ripper Stingy Eyes from inside the jar, as Wang Chan aims the jar to allow the beam to cover more of the area. In Tactical Battle, this hits all opponents present on the stage.


Galeria

Ciekawostki

  • Yusuke Sasaki, producent gry Phantom Blood na PS2, uważał, że Wang Chan nie byłby dobrym ostatecznym bossem, gdyby pozostał całkowicie dokładny w tej historii. Jednak nie chciał całkowicie odejść od historii JoJo, więc Araki dał mu różne pomysły.[9]

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: