Danny

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Do podobnej postaci, zobacz Danny
Czyż nie jest wspaniałym psem, który zna wartość życia? (命というものを知っているのだあっぱれな犬ではないか!, Inochi to iu mono o chitte iru noda apparena inude wanai ka!)

Danny (ダニー, Danī) jest trzeciorzędnym sprzymierzeńcem pojawiającą się w pierwszej części JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Jest psem Jonathana Joestara i najlepszym przyjacielem z dzieciństwa. Śmierć Danny'ego z rąk Dio Brando służy jako jeden z głównych katalizatorów w trwającej całe życie rywalizacji między Jonathanem i Dio.

Wygląd

Danny przypomina dużego i szczupłego doga niemieckiego. Jest biały i nakrapiany czernią.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Futro(Białe z czarnym)
Oczy(Niebieskie)
Futro(Szare z czarnym)
Oczy(Czarne)
Futro(Białe z brązowym)
Oczy(Brązowe)
Futro(Białe z brązowym)
Oczy(Czarne)

Osobowość

Danny jest przyjaznym, aktywnym i inteligentnym psem. On i Jonathan dzielą nierozerwalną więź, często grając i trenując razem.

Jednak nie zawsze tak było. Kiedy rodzina Joestar po raz pierwszy go adoptowała, Danny był nieśmiały i bojaźliwy, nawet gryzł młodego Jonathana, gdy próbował go pogłaskać. Ten niepokój wobec obcych zmniejszył się z czasem, biorąc pod uwagę sposób, w jaki entuzjastycznie pobiegł powitać Dio Brando po przybyciu do rezydencji.

Podczas gdy Danny jest najbliżej Jonathana, inni zauważyli jego pozytywne cechy. George Joestar I mówi, że Danny jest wyjątkowym psem, ponieważ rozumie wartość ludzkiego życia, Erina Pendleton jest pod wrażeniem, że jest wystarczająco sprytny, aby oddzielić skórki i nasiona podczas jedzenia winogron,[2] a nawet Dio, który gardzi psami, komentuje, jak dobrze jest wyszkolony.[3]

Umiejętności

Pewnego razu Danny bohatersko wypływa do Jonathana, gdy ten tonie, ciągnąc go z powrotem do krainy za kołnierz.[2]

Pokazano, że jest w stanie oddzielić skórę i nasiona od winogron.[2]

George wspomina, że Danny jest dobrze wychowany i jest wystarczająco inteligentny, aby otwierać drzwi i gasić małe pożary swoim ciałem.[4]

Historia

Phantom Blood

George Joestar I kupił Danny'ego, kiedy był szczeniakiem, kiedy Jonathan miał pięć lat. Danny bardzo bał się nieznanych miejsc i dziwnych ludzi, co spowodowało, że ugryzł Jonathana, gdy młody chłopiec po raz pierwszy się do niego zbliżył. Przez jakiś czas Jonathan również antagonizował Danny'ego, rzucając w niego kamieniami. Pewnego dnia, podczas kąpieli w rzece, Jonathan zaczął tonąć i został uratowany przez Danny'ego, co uczyniło ich najlepszymi przyjaciółmi.[2]

Kiedy Dio przybywa, uderza Danny'ego kolanem w szczękę, kłamiąc, że zrobił to, ponieważ został zaskoczony przez zwierzę biegnące na niego.[5] Kilka tygodni później Dio mści się za to, że Jonathan pobił go w walce, umieszczając psa w spalarni, aby został spalony na śmierć. Kiedy Jonathan dowiaduje się o bolesnej śmierci Danny'ego po jego powrocie, pies zostaje pochowany na podwórku rezydencji Joestar. Jonathan wie, że Dio ma w tym swoją rolę. Tej nocy Jonathan płacze, leżąc w łóżku z powodu utraty jedynego pozostałego przyjaciela.[6]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Gry Wideo

Phantom Blood (gra PS2)

Danny pojawia się w dwóch przerywnikach filmowych, powtarzając swoją rolę z oryginalnej historii. Jego śmierć i pochówek są pomijane.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: