Dario Brando

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Do podobnej postaci, zobacz Dario.
Jesteś wystarczająco inteligentny! Nigdy nie przegrywaj z nikim i stań się najbogatszy! (お前は頭がいいッ!誰にも負けねえ一番の金持ちになれよッ, Omae wa atamagaī! Darenimo makenē ichiban no kanemochi ni nare yo!)
—Dario Brando do swojego syna, Chapter 1: Prologue

Dario Brando (ダリオ・ブランドー, Dario Burandō) jest trzeciorzędną postacią występującą w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Dario jest ojcem Dio Brando. Alkoholik i nadużywający mężczyzna, jest przede wszystkim odpowiedzialny za zstąpienie Dio w zło. Po tragicznym nieporozumieniu, George Joestar I postanawia zawłaszczyć go przysługę, ostatecznie adoptując swojego syna Dio do rodziny Joestar.

Wygląd

Dario jest starszym mężczyzną o krępej budowie. Łysieje, z wyjątkiem włosów z tyłu głowy i siwej brody. Nosi bliznę przecinającą czoło i brakuje mu kilku zębów.

Dario ma tatuaż na piersi krzyża z widocznym napisem "In memory of mother (Ku pamięci matki)".

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Skóra(Jasne)
Włosy(Szare)
Oczy(Brązowe)
Ubiór(Kaki koszula)
Skóra(Opalona)
Włosy(Ciemnoszara)
Oczy(Ciemnoszara)
Ubiór
(Brązowy płaszcz i spodnie, szary kapelusz i buty, brązowa i szara laska.)
Skóra(Opalony, szare paznokcie)
Włosy(Szare)
Oczy(Czarne)

Osobowość

Dario Brando jest przedstawiany jako skorumpowany, alkoholik i nadużywający ojciec.

Dario jest wielokrotnie przedstawiany jako skrajnie niemoralny. Będąc drobnym złodziejem, Dario nie ma skrupułów kradnąc zmarłych, w szczególności kradnąc nieprzytomny pierścień George'a Joestara, myśląc, że nie żyje. Powiedział także swojemu towarzyszowi, aby pozwolił umrzeć dziecku George'a. Kiedy George się obudził, Dario oszukał go, by uwierzył, że go ratuje, mając nadzieję na wykorzystanie naiwności dżentelmena; Kiedy George później zakrył go z dobroci, Dario nie mógł zrozumieć tego gestu.[2]

Dario był agresywnym mężem i ojcem, prawdopodobnie zmuszając swoją żonę do pracy na śmierć. Nienawidził go własny syn, na którego krzyczał i bił z najgłupszych powodów. W pewnym momencie poprosił syna, aby sprzedał ubrania zmarłej matki, aby kupić więcej alkoholu. Jego alkoholowa natura była dzielona z Dio, który nienawidził siebie za to, że przypominał swojego ojca po upijaniu się.[3]

Niemniej jednak zależało mu na Dio na tyle, że pozwolił mu zostać adoptowanym do rodziny Joestar.[2]

Historia

Phantom Blood

Dario Brando "ratuje" George'a Joestara

Dario był biednym człowiekiem w wiktoriańskiej Anglii, który był świadkiem katastrofy powozu George'a Joestara I pewnego dnia w 1868 roku. Natychmiast zaczął plądrować wrak, zakładając, że nie ma ocalałych, nawet gdy kobieta z baru który przywiózł ze sobą, zauważyła, że niemowlę wciąż żyje. George budzi się i zakłada, że Dario uratował mu życie, czując się mu dłużnikiem. Chociaż George później dowiedział się prawdy o osobowości Dario, kiedy został aresztowany za próbę zastawienia obrączki ślubnej Mary Joestar, George nie postawił żadnych zarzutów i poprosił Dario, aby stał się dobrym człowiekiem dla swojej rodziny.[4] Nawet po otrzymaniu pieniędzy od George'a na założenie hotelu, Dario wkrótce znalazł się z powrotem w biedzie, ostatecznie doprowadzając żonę do śmierci z nadpracowania.[2]

Nagrobek Dario

Przez następne dwanaście lat Dario wyładowywał swoją frustrację na swoim synu Dio, którego nienawidził ojca na tyle, by otruć go z pomocą Wang Chana.[3] Nieświadomy, że jego własny syn go zabija, mówi Dio o długu, który George wciąż jest mu winien na łożu śmierci. Dario daje Dio list do rezydencji Joestar, w którym szczegółowo opisuje swój stan[5] i prosi Joestarów o adopcję Dio. Chociaż Dio zostaje adoptowany do rodziny, list Dario odgrywa istotną rolę w ujawnieniu jego próby morderstwa George'a siedem lat później.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Gry Wideo

Phantom Blood (PS2)

Dario pojawia się na łożu śmierci w pierwszych przerywnikach filmowych gry. Podobnie jak w oryginalnej historii, daje swojemu synowi list, który pozwoli mu żyć z Joestarami.

Gallery

Ciekawostki

  • George myląc Dario jako swojego zbawiciela przypomina podobną scenę z powieści Victora Hugo Nędznicy w której ojciec Mariusa myli skorumpowanego karczmarza Thénardiersa jako swojego zbawcę i wysyła Mariusa, aby szukał u niego pomocy na łożu śmierci. George twierdzi również, że przekazał swój pierścień Dario Brando, który został uwięziony za kradzież wspomnianego pierścienia, przypominając biskupa Myriela, który twierdził to samo dla Jeana Valjeana, który próbował ukraść jego srebrne sztućce.
  • Angielski aktor głosowy Dario ironicznie później podkładał głos Yoshihiro Kirze, ojcu innego głównego antagonisty.
  • Wygląd i alkoholizm Dario jest nawiązaniem do starego człowieka z Poker Under Arms, debiutanckiego dzieła Hirohiko Araki.

Przypisy

  1. 1.0 1.1 [citation needed]
  2. 2.0 2.1 2.2 2.3 2.4 Chapter 1: Prologue
  3. 3.0 3.1 Chapter 7: A Letter from the Past, Part 2
  4. Chapter 12: Youth with Dio, Part 1
  5. Chapter 6: A Letter from the Past, Part 1

Nawigacja w witrynie

Inne języki: