Siostra Poco

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Czy ból jest dla ciebie przerażający? Czy nie boisz się bardziej stać się dorosłym i nadal nie być w stanie nic dla siebie zrobić? (痛いのってこわい?あんた いつまでも…大人になってもひとりじゃなんにもできない方がもっとこわいとは思わないの?Itai no tte kowai? Anta itsu made mo... otona ni natte mo hitori ja nan'nimo dekinai kata ga motto kowai to wa omowanai no?)


Siostra Poco (ポコの姉 Poko no ane) jest nienazwaną trzeciorzędną sojuszniczką występującą w pierwszej części JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Jako starsza siostra Poco, zachęca swojego młodszego brata, aby stał się silniejszy i stanął w obronie siebie. Po porwaniu przez Dio Brando, odważnie odrzuca ofertę wampira, aby do niego dołączyć. Zamiast tego dołącza do grupy Joestar, gdy Jonathan Joestar chroni ją przed potwornym Doobie.

Wygląd

Sister Appearance.png

Siostra Poco jest młodą Brytyjką o długich ciemnych włosach. W mandze wiąże włosy w kucyk lub warkocze, podczas gdy w anime ma tylko kucyk. Przód jej włosów jest lekko kolczasty po bokach i ma dwie grzywki. Huk nad lewą brwią jest zauważalnie grubszy. Nosi raczej proste ubrania, składające się z sukienki, szala i halki. Często jest pokazywana z ostrym wyrazem twarzy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Blada)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Lawendowa sukienka, purpurowy szal, brązowa halka.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Eyes(Niebieskie)
Ubiór(Biała sukienka, pomarańczowy płaszcz.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Biała sukienka, jasnoniebieski szal, jasnoróżowa szarfa.)

Osobowość

Policzkowanie Poco za bycie tchórzem

Siostra Poco jest szczególnie zaciętą i prawą dziewczyną. Często przeciwstawiała się łobuzom Poco, odstraszając ich. W pewnym momencie beszta i policzkuje Poco z powodu jego słabości, zachęcając go do stania się mniej tchórzliwym. Nawet na oczach przerażającego wampira Dio Brando odrzuca jego pokusy nieśmiertelności i policzkuje go.

Niemniej jednak pokazuje również troskliwą stronę, ponieważ podczas gdy upomniała Poco, opiekuje się nim również po jego pobiciu i ryzykuje wyruszeniem w noc, aby go szukać.

Historia

Tło

Po raz pierwszy pojawia się w retrospekcji Poco, kiedy był zastraszany przez innych chłopców, którzy biegli na jej widok. Następnie pyta Poco, kiedy przestanie być tchórzliwy i zacznie walczyć. Słysząc, jak odpowiada "jutro", odpowiada policzkowaniem za jego tchórzliwe zachowanie i zabiera go z powrotem do domu.

Phantom Blood

Siostra Poco przetrzymywana w niewoli przez Dio

Po tym, jak Poco spotyka bohaterów, zabierają go do domu, tylko po to, by dowiedzieć się od ojca, że jego siostra wyjechała w nocy, aby go szukać. Okazało się, że siostra Poco była przetrzymywana w zamku przez Dio, wampir zauważył jej wiek i zabił jednego ze swoich zwierzaków zombie za sprośny komentarz. Dio uwodzi ją, by dobrowolnie dołączyła do jego legionu nieumarłych, oferując jej życie wieczne i piękno, ale dziewczyna uderza go, nazywając potworem udającym mężczyznę.

Dio pozostaje opanowany i odchodzi, mówiąc dziewczynie, że być może woli towarzystwo swojego sługi zombie Doobie. Tuż przed tym, jak potwór zdążył ją zabić, pojawił się Jonathan i uratował ją. Podczas walki Jonathana z Dio, ona i jej brat są chronieni przez Straizo przed Page'em, Jonesem, Plantem i Bornnamem, gdy on i inni eliminują zombie Dio. Po zakończeniu bitwy po raz ostatni pojawia się z bratem i innymi postaciami w porcie, życząc Jonathanowi i Erinie dobrego miesiąca miodowego.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Manga Appearances
Chapters in order of appearance
TV Icon.png Anime Appearances
Episodes in order of appearance
Book Icon.png Novel Appearances
Chapters in order of appearance
  • JORGE JOESTAR Chapter 11: Gremlin (Tylko wymieniony/a)

Cytaty

Quote.png Quotes
  • Czy ból jest dla ciebie przerażający? Czy nie boisz się bardziej stać się dorosłym i nadal nie być w stanie nic dla siebie zrobić? (痛いのってこわい?あんた いつまでも…大人になってもひとりじゃなんにもできない方がもっとこわいとは思わないの?Itai no tte kowai? Anta itsu made mo... otona ni natte mo hitori ja nan'nimo dekinai kata ga motto kowai to wa omowanai no?)
    —Siostra Poco do jej brata, Chapter 34: Pluck for Tomorrow and the Successor, Part 2
  • J- Jesteś wiecznie przeklętym p- potworem! (あ…あなたは永遠に呪われているば 化物よ!A... anata wa eien ni norowa rete iru ba, bakemono yo!)
    —Siostra Poco do Dio Brando, Chapter 37: The Three from a Faraway Land, Part 2

Gry wideo

Phantom Blood (gra PS2)

Podobnie jak w oryginalnej fabule, jej pojawienie się w grze ogranicza się do małych ról w przerywnikach filmowych przed i po niektórych bitwach.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Other languages: