Tattoo

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Hej, twardzielu! Co myślałeś, że stanie się, kiedy odsunę ten nóż, co? Stracisz te cztery swoje ładne palce! (体のでけえタフなあんちゃんよォ!おいらがこのナイフをちょいとひっぱったらどうなると思う?完璧に4本の指は そげ落ちるぜ!, Karada no deke e tafu na an-chan yo! Oira ga kono naifu o choi to hippattara dō naru to omou? Kanpeki ni 4-pon no yubi wa soge ochiru ze!)
—Tattoo, Chapter 8: The Stone Mask, Part 1

Tattoo (刺青, Irezumi), który jest tak nazywany przez Speedwagona, jest trzeciorzędnym sprzymierzeńcem występującym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood. Jako mieszkaniec Ogre Street, początkowo próbuje obrabować Jonathana Joestara wraz ze Speedwagonem i Kempo Fighterem.

Wygląd

Tattoo to chropowaty dorosły mężczyzna ze średniej wielkości brodą i zaniedbanymi włosami. Jego garderoba składa się głównie ze skórzanej kurtki z frędzlami, spodni i paska. Jego najbardziej zauważalną cechą i oczywistym źródłem jego imienia jest duży tatuaż rozciągający się od policzka do policzka i od czoła do grzbietu nosa - tatuaż wydaje się być albo motylem, albo wzorem podobnym do obrazu testowego Rorschacha.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna, niebieski tatuaż na twarzy.)
Włosy(Czerwone)
Oczy(Barwinkowe)
Ubiór
(Opalone ponczo na zielonym płaszczu, brązowy pasek ze złotą klamrą, niebieskie spodnie.)
Skóra(Jasna, czerwony tatuaż na twarzy.)
Włosy(Czarne)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Beżowe poncho na niebieskim płaszczu i spodniach, brązowym pasku, czarnych podgrzewaczach na ramiona.)
Skóra(Jasna, niebieski tatuaż na twarzy.)
Włosy(Bordowe)
Ubiór
(Beżowe poncho z zielonym kołnierzem i ciemnobrązowymi frędzlami, modowy beżowy płaszcz z zielonymi rękawami, modne beżowe spodnie.)
Skóra(Jasna, niebieski tatuaż na twarzy.)
Włosy(Bordowe)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Beżowe ponczo i spodnie na beżowym płaszczu z zielonymi rękawami, kasztanowe ocieplacze na ramiona, brązowy pasek ze srebrną klamrą, czarne buty.)

Osobowość

Niewiele wiadomo o osobowości Tattoo'a, ale jest on awanturniczym, brutalnym bandytą ulicznym. Jako złodziej z niebezpiecznej uliczki znanej jako Ogre Street, Tattoo jest znany z atakowania nieznajomych wraz ze swoimi dwoma przyjaciółmi. Znany jest z używania noża i nie okazuje skruchy za okaleczanie i rozczłonkowywanie przeciwników.

Historia

Phantom Blood

Tattoo atakuje Jonathana

Niewiele wiadomo o Tattoo, poza jego awanturniczą naturą i znajomością z innym bandytą z Ogre Street, Robertem E. O. Speedwagonem. Po raz pierwszy zostaje przedstawiony, gdy wraz ze Speedwagonem i Kempo Fighterem zastawia zasadzkę na Jonathana Joestara podczas jego podróży, aby znaleźć lekarstwo na chorobę ojca. Speedwagon wysyła Tattoo'a, aby najpierw zaatakował Jonathana: próbując dźgnąć Jonathana nożem, jest zaskoczony, gdy Jonathan chwyta ostrze. Chociaż grozi, że odetnie palce Jonathana, wyciągając ostrze, Tattoo zostaje znokautowany przez szybki cios Jonathana.[1] Po porażce Speedwagona, Tattoo jest zszokowany, gdy odkrywa, że jego obrażenia są niewielkie, a Jonathan powstrzymał się ze względu na swoją rodzinę.[2]

Po walce Jonathana z Dio w rezydencji Joestar, Speedwagon postanawia odwiedzić Jonathana w szpitalu, zabierając ze sobą Tattoo i Kempo Fightera na przejażdżkę. W trosce o zdrowie swojego przyjaciela, Tattoo sugeruje, aby Speedwagon zrelaksował się z powodu własnych obrażeń, sugestię, którą Speedwagon odrzuca, zanim upadnie twarzą w twarz na ziemię.[3]

On i Kempo Fighter dołączają do reszty przyjaciół Jonathana, aby zobaczyć Jonathana i Erinę w podróży poślubnej do Ameryki.[4]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Referred to as "Tattoo Guy" in the game, he appears as an enemy during Chapter 05 alongside Speedwagon and the Kempo Fighter. He can be selected for one fight in Extra Battle Mode, though his moveset is limited.

PS2 Tattoo Render.png
Tattoo Guy
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Careless Stab
メッタ刺し
PS Triangle.png
Eyebrow Split
眉間割り
PS Square.pngPS Triangle.png
Face Stab
顔面刺し
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Carotid Artery Cut
頚動脈切り
Running PS Square.png
Tsujigiri
辻斬り
Running PS Triangle.png
Heart Thrust
心臓突き
PS Circle.png
Evasive Roll
前転回避

Available Stages: Extra Battle 04


Eyes of Heaven (PS3/PS4)

Tattoo pojawia się w grze jako część zestawu ruchów Speedwagona i ekskluzywnego stylu, Ogre Street (食屍鬼街(オウガーストリート), Ougā Sutorīto). Po użyciu Speedwagon tymczasowo przywoła Tattoo i Kempo Fightera, którzy będą podążać za nim, dopóki nie zostaną: rozkazu o zaatakowanie, uderzeni lub oddzielielą się wystarczająco daleko od niego.

Używając umiejętności "Idźcie na szaleństwo z tymi nożami, chłopcy!", Tattoo zaatakuje cel Speedwagona i wypuści nieblokowalny cios, ale także zaatakuje najbliższego przeciwnika, jeśli Speedwagon nie zostanie zablokowany na nikim.

Diamond Records (Android/iOS)

Tattoo pojawia się w Diamond Records jako część movesetu Speedwagona, obok Kempo Fighter. W Action Battle, może zostać wezwany do ataku nożem lub zostać wezwany obok Kempo Fightera, aby pomóc Speedwagon walczyć z przeciwnikami przez ograniczony czas. Jednak w Tactical Battle może być wezwany tylko do wykonywania pojedynczych ataków.

Tattoo pojawia się również sam jako postać wroga.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: