Maria Stuart

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Bez względu na to, jak silny jest mężczyzna, potrzebuje wytchnienia... nie w miłości, ale w czymś większym! Coś, czemu można się poświęcić! Maria zapewniła im to. Dlatego nadawała się na królową... (どんな強い男でも心にやすらぎを求める…恋ではなく もっと大きなものに身をゆだれるやすらぎに!!メアリーにはその魅力があった。だからこそ女王としてつとまった…, Don'na tsuyoi otoko demo kokoro ni yasuragi o motomeru... koide wanaku motto ōkina mono ni mi o yudareru yasuragi ni!! Mearī ni wa sono miryoku ga atta. Dakarakoso joō to shite tsutomatta...)

Maria Stuart (メアリー・スチュアート, Mearī Suchuāto) jest trzeciorzędną postacią występującą w pierwszej części JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Jest królową Szkocji aż do 1565 roku, kiedy to ona i jej pierwsza kuzynka, Elżbieta I, zaczynają walczyć o tron. Bruford i Tarkus są jej wiernymi podwładnymi, a jej ostateczna śmierć na rozkaz Elżbiety popycha dwóch rycerzy do przeklinania ludzkości i żądania zemsty.

Wygląd

Mary Stuart to piękna młoda kobieta z ciepłym uśmiechem.[1] Ma krótkie plecione włosy o długości szyi i nosi tiarę z kamieniem szlachetnym pośrodku. Jej strój składa się z długiej sukni z bufiastymi rękawami wraz z kryza na szyi.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Blada)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Brązowe)
Ubiór
(Różowa tiara z tkaniny przymocowana do złotego pendentu z czerwonym klejnotem, aksamitna suknia z różową kryzą i rękawami, biało-żółta tkanina.)
Skóra(Blada)
Włosy(Fioletowe)
Oczy(Fioletowe)
Ubiór
(Pomarańczowa tiara z tkaniny przymocowana do złotego pendentu z aksamitnymi klejnotami, fioletowa suknia z szarą kryzą.)

Osobowość

Maria jest miła i opiekuńcza, zapewniając wytchnienie osieroconym młodym rycerzom Brufordowi i Tarkusowi. Jej spokojna natura sprawiła, że nadawała się na królową, ponieważ mogła łatwo uspokoić serca dwóch samotnych rycerzy. Bez względu na ich siłę, Maria była w stanie dać im nadzieję. Pomimo tego, że Elżbieta oskarża ją o zabicie męża, armia Marii przysięga jej lojalność i walczy o nią do końca.[1]

Historia

W pewnym momencie Maria Stuart została królową Szkocji i poślubiła Darnleya. Z wielką tolerancją zapewniła wytchnienie samotnym mrocznym rycerzom, Tarkusowi i Brufordowi. Obaj rycerze przysięgli wierność Marii, obiecując, że w razie potrzeby poświęcą dla niej swoje życie.

W 1565 roku Maria i jej pierwsza kuzynka, Elżbieta I, rozpoczynają walkę o tron. Pewnego dnia nagła eksplozja w domu Marii zabija jej męża Darnleya. Chociaż prawdziwa przyczyna jego śmierci pozostaje nieznana historii, Elżbieta oskarża Marię o zabicie go, skutecznie obracając ludność przeciwko niej. Szlachta z całego kraju buntuje się przeciwko niej. WPodczas gdy armia Marii wierzy jej i uważa, że oskarżenie było bezpodstawne, ludzie nie mogą znieść, że ich królowa jest podejrzana o morderstwo.

Armia Marii pokonana

Chociaż armia Tarkusa i Bruforda wygrywa bitwę, armia Elżbiety niszczy resztę armii Marii. Elżbieta chwyta Marię i bierze ją do niewoli, a w pewnym momencie nakazuje katowi ściąć jej głowę. Po złożeniu obietnicy, że nie zabije Marii, Elżbieta zatrudnia podszywającą się pod nią, która pozostaje zamknięta w samotności w wieży. Elżbieta używa tej podszywającej się, aby oszukać Tarkusa i Bruforda, aby się zamienili, aby uwolnić Marię. Zanim kat dwóch rycerzy ich zabije, wskazuje na głowę Marii na ziemi, ujawniając, że już ją zabił.[1]

Ponad trzysta lat później Dio interesuje się historią rycerzy i ożywia ich, aby zemścić się na świecie. Po tym, jak Jonathan Joestar pokonał Bruforda, wyraża swoje zadowolenie z ponownego spotkania ze swoją królową w zaświatach.[3]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Ciekawostki

  • Prawdziwa historyczna Maria I Stuart, miała syna z Darnleyem w 1566 roku. Została uwięziona przez szkocką szlachtę po śmierci Darnleya, ale uciekła i szukała ochrony królowej Anglii, Elżbietę I. Po nieudanej próbie zamordowania Elżbiety i kradzieży jej tronu, została stracona w 1587 roku w wieku 44 lat, a nie w 1565 roku, kiedy miała 23 lata.[4]

Przypisy

  1. 1.0 1.1 1.2 1.3 1.4 Chapter 27: Tarkus and the Dark Knight Bruford, Part 2
  2. Obliczone na podstawie wieku
  3. Chapter 30: Sleep as a Hero
  4. Mary, Queen of Scots - Wikipedia

Nawigacja w witrynie

Inne języki: