Świątynia tybetańska

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Świątynia tybetańska (チベットの寺院, Chibetto no Jīn) to miejsce występujące w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Tonpetty i inni mnisi mieszkają w tej świątyni i uczą Fali każdego, kto jest gotów stawić czoła losowi, który ich czeka. Will Anthonio Zeppeli podróżuje tutaj i uczy się Fali wraz z Dire i Straizo.

Podsumowanie

Świątynia znajduje się w głębi Tybetu, na czele rzeki Saluin. Znajduje się w skalistej dolinie, gdzie nie widać roślinności i jest otoczona wysokimi filarami skalnymi. Za świątynią znajduje się poligon, który składa się z kilku białych filarów połączonych ze sobą dużymi linami. Osoba odbywająca trening na tych linach wysokogórskich musi skupić oddech, jednocześnie zapobiegając upadkowi.

Historia

Phantom Blood

Zeppeli, po doświadczeniu okropności Kamiennej Maski, rozpoczyna poszukiwania sposobu na zniszczenie jej zła raz na zawsze. Podczas swoich podróży spotyka młodego mężczyznę, który twierdzi, że jest lekarzem i używa pewnego rodzaju magii, aby leczyć swoich pacjentów. Zdając sobie sprawę z jego potencjału, Zeppeli pyta lekarza, gdzie nauczył się tej techniki. Lekarz instruuje go, aby podążał za rzeką Saluin, stwierdzając, że w końcu dotrze do świątyni.[1]

Po przybyciu do świątyni Zeppeli spotyka Tonpetty'ego, mistrza mnicha, który ostrzega go, że nauka korzystania z Fali doprowadzi do jego śmierci. Niemniej jednak Zeppeli akceptuje swoje przeznaczenie i rozpoczyna trening. Po trzech latach treningu Zeppeli prosi i otrzymuje drugie przeczucie swojego losu, osiągając punkt bez powrotu. Podczas gdy Tonpetty ma wielu uczniów, Dire i Straizo są szczególnie znaczącymi sojusznikami, którzy pomagają grupie Jonathana.

Kilkadziesiąt lat później Straizo stał się następcą Tonpetty'ego i ma własnych uczniów. Jednak ostatecznie zdradza i morduje ich na rzecz stania się nieśmiertelnym wampirem.[2]

Mieszkańcy

Mieszkańcy świątyni tybetańskiej

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: