Phantom Blood - Rozdział 1

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search


Prolog (プロローグ, Purorōgu), originalnie Dio the Invader (Intruz Dio) (侵略者ディオ, Shinryakusha Dio) w wydaniu WSJ i tankobon jest pierwszym rozdziałem Phantom Blood oraz pierwszym rozdziałem serii mangi JoJo's Bizarre Adventure.

Podsumowanie

Gdzieś między 12 a 16 wiekiem w Meksyku odbywa się starożytny rytuał Azteków, gdzie mężczyzna noszący Kamienną Maskę poświęca młodą kobietę, dźgając ją w klatkę piersiową. Jej krew rozpryskuje się na maskę, a kościopodobne zęby wyrastają z niej przebijając głowę mężczyzny. Mimo to pozostaje żywy i krzyczy do swoich słuchaczy, że zyskał życie wieczne. Prosząc jednego ze swoich współplemieńców o poświęcenie swojej siły życiowej, palce zamaskowanego mężczyzny przebijają szyję podwładnego i osuszają go z krwi. Narracja opowiada o nagłym historycznym zniknięciu tego wielkiego plemienia i tajemnicach otaczających maskę, a także o przyszłym przeznaczeniu, jakie czeka dwoje młodych mężczyzn.

W roku 1880 Dario Brando, starzec na łożu śmierci, mówi swojemu synowi, Dio, o długu, który człowiek jest mu winien. Wspomina, że w 1868 roku wraz z towarzyszącą mu kobietą natknął się na wypadek powozu w drodze z baru i postanowił ukraść kosztowności ze zwłok. O dziwo odkrywa Kamienną Maskę, ale lekceważy ją jako obrzydliwą. Bez wiedzy Dario, ojciec George Joestar rzeżył katastrofę, podobnie jak jego mały syn, Jonathan, chociaż jego żona zginęła chroniąc dziecko. Myśląc, że Dario przybył, aby ich uratować, George zaoferował Dario nagrodę za jego "dobroć".

W teraźniejszości Dario mówi Dio, aby wysłał pewien list do Joestarów, ponieważ jest pewien, że George będzie wspierał Dio jako spełnienie swojego długu. Niedługo potem Dario umiera. Stojąc przed grobem ojca, Dio przypomina sobie wszystkie występki mężczyzny wobec niego i jego matki, i jako "do widzenia" pluje na grób. Obiecuje ojcu, że skorzysta z Joestarów, aby wspiąć się po drabinie społecznej i stać się najbardziej udaną osobą, jaką może być, dla siebie, a nie dla Dario.

W innym miejscu dwóch chłopców ukradło lalkę Eriny, młodej dziewczyny, znęcając się nad nią. Jednak trzeci młodzieniec pojawia się i przychodzi jej na ratunek, tylko po to, by zostać łatwo obezwładnionym przez pozostałych dwóch. Chłopiec z zakrwawionym nosem wyciąga chusteczkę z wyhaftowanym imieniem: Jonathan Joestar. Łobuziaki, obrzydzone przywilejem, jaki ma jako bogata osoba, jeszcze bardziej pobili Jonathana. W końcu udaje mu się odzyskać lalkę Eriny, ale kiedy Erina próbuje go sprawdzić, uderza ją w rękę, twierdząc, że pomógł jej, aby być prawdziwym dżentelmenem, a nie dla jej podziękowań. Wykrzykuje, że jeśli ma kiedyś wygrać ze swoimi przeciwnikami, musi mieć odwagę pomagać potrzebującym, nawet jeśli znajdują się w niekorzystnej sytuacji. Kiedy wychodzi, Erina podnosi haftowaną, brudną chusteczkę, o której zapomniał, i zastanawia się nad jego dżentelmenizmem.

Kiedy Jonathan wraca do domu, przyjeżdża powóz z Dio. Jonathan natychmiast przedstawia się chłopcu, który będzie teraz mieszkał z nim i jego ojcem, nazywając siebie "JoJo". Pojawia się pies Jonathana, Danny, a Jonathan zaprasza go, aby go przedstawić. Jednak Dio brutalnie uderza Danny'ego w szczękę kolanem bez ostrzeżenia, szokując i rozwścieczając Jonathana. Wewnętrznie Dio zaczyna obmyślać swój plan psychicznego i fizycznego torturowania Jonathana, aby pozostać jedynym spadkobiercą fortuny Joestarów.

Występy

Postacie
Maiden
(1. występ) (Retrospekcja) (Śmierć)
Aztec Chief/pl
(1. występ) (Retrospekcja)
Aztec Tribe
(1. występ) (Retrospekcja)
Dario Brando/pl
(1. występ) (Śmierć)
Dio Brando/pl
(1. występ)
Woman from Bar
(1. występ) (Retrospekcja)
Carriage Driver
(1. występ) (Retrospekcja) (Tylko zwłoki)
Mary Joestar/pl
(1. wspomniany/a) (Śmierć)
George Joestar I/pl
(1. występ)
Dio's Mother/pl
(1. wspomniany/a) (Śmierć)
Brats
(1. występ)
Erina Pendleton/pl
(1. występ)
Erina's Father
(1. wspomniany/a)
Jonathan Joestar/pl
(1. występ)
Danny/pl
(1. występ)

Komentarz autora

Link to this sectionAuthor's Note
There are times when JoJo is troubled and will whimper, but he's the same as everyone else and is just trying to live his best life!! Please support him.
ジョジョは悩んだりメソメソしたりもする。でもみんなと同じで一所懸命生きる!!応援を

Galeria

Kolorowe strony

Manuskrypty

Ciekawostki

Chapter 1 typo.jpg
  • Istnieje błąd typograficzny, w którym Jonathan używa linii "Nani o suru da" (何をするだァーッ) zamiast "Nani o surun da" (何をするんだァーッ). Ten błąd nie został naprawiony przez 15 lat, aż do 66. druku, i od tego czasu został powtórzony w innych mediach, takich jak All-Star Battle. Gra Phantom Blood na PS2 naprawia literówkę, ale używa oryginalnej błędnej linii w trybie fabularnym i rozdziału, gdy tryb fabularny został raz pokonany. Błąd stał się dość popularny wśród japońskich fanów.[4]
  • Podczas pierwszego pojawienia się Dio czyta kopię Gorgeous Irene, jednego z wcześniejszych dzieł Arakiego.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: