Hanged Man

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Istnieję tylko w lustrze, a twój Silver Chariot nie jest w stanie wejść w lustro. Dlatego...
—Hanged Man, Rozdział 143

Hanged Man (ハングドマン(吊られた男), Hangudo Man) to Stand J. Geila występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders. Hanged Man to humanoidalny Stand o wyglądzie zabandażowanego ghula. Ma zdolność atakowania swoich celów z powierzchni odbijających światło.

Wygląd

Wisielec

Projekt Hanged Mana odzwierciedla mumię z elementami mechanicznymi, dzięki czemu wydaje się mniej ludzka.[2] Jego ciało pokryte jest bandażami, z odsłoniętą połową mózgu, a także ma dwie prawe ręce, tak jak jego pan.

Ma zdolność wytwarzania ostrzy z nadgarstków do ataku. Zwykle czołga się po ziemi w odbiciach zamiast typowego chodzenia. Nie ma osobowości poza służeniem swemu panu. Reprezentuje kartę tarota Wisielec, która symbolizuje różne perspektywy.

Jego prawdziwą naturą jest Standem oparta na świetle, który może przetrwać tylko wewnątrz powierzchni odbijających światło, ale jest w stanie przeskakiwać z lustra do lustra,[3] dając złudzenie, że żyje w nich.[4]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Szara skalna)
Odsłonięty mózg(Ciemnoszara i czerwona)
Oczy(Żółta twardówka)
Ubiór
(Żółte bandaże, białe kolczaste kości, czarne mechaniczne dłonie i skarpety, srebrne poszycia nóg)
Skóra(Brązowa)
Odsłonięty mózg(Szary)
Oczy(Białe)
Ubiór
(Szare bandaże i poszycia nóg, mechaniczne dłonie i ochraniacze na łokcie)
Skóra(Zielona)
Odsłonięty mózg(Niebieski i żółty)
Oczy(Żółta twardówka)
Ubiór
(Białe bandaże, czerwone kolczaste kości, niebieskie mechaniczne dłonie i łokcie, żółte akcesoria)
Skóra(Niebiesko-szara)
Odsłonięty mózg(Brązowa i szara)
Oczy(Białe)
Ubiór
(Białe bandaże i poszycia nóg, brązowe mechaniczne dłonie, ochraniacze na łokcie i skarpety)
Skóra(Brązowa)
Odsłonięty mózg(Ciemnoszary, karmazynowy i żółty)
Oczy(Białe)
Ubiór
(Białe bandaże, czarne mechaniczne dłonie, ciemnoszare poszycia nóg)

Umiejętności

Ponieważ atakuje z wewnętrznych lusterek, Hanged Man jest przerażająco wymijającym Standem, prawie niemożliwym do obrony. Jednak po ujawnieniu tajemnicy przewidywalność Hanged Mana może zostać łatwo wykorzystana.

Kiedy Polnareff po raz pierwszy opowiada, jak zginęła jego siostra Sherry, wspomina, że J. Geil pojawił się pokryty jakimś polem ochronnym. Pole zapobiegło uderzeniu wody, dzięki czemu użytkownik Standa był całkowicie suchy, nawet gdy był bezpośrednio pod deszczem. Ta zdolność nigdy więcej nie jest wspomniana, pozostawiając niewiadomą, czy była to inna umiejętność Hanged Mana czy nie. W anime, J. Geil jest krótko widziany używający tej zdolności, na krótko przed spotkaniem Hol Horse'a i Polnareffa.

Manifestacja światła

Hanged Man może atakować ze wszystkich powierzchni odbijających światło

Hanged Man to Stand, który atakuje poprzez odbicia.

Zamiast atakować osobę bezpośrednio, pojawi się na powierzchni odbijającej światło i zaatakuje jej odbicie.[5] Osoba poniesie wtedy wyniki ataku, pozornie od niewidzialnego napastnika.[5] Hanged Man może poruszać się po każdym rodzaju powierzchni odbijającej, w tym ludzkich oczach, z prędkością światła.[3]

Jego słabością jest to, że może poruszać się tylko między powierzchniami odbijającymi w liniowym wzorze i jest zmuszony do przejścia do innego odbicia przed nim, jeśli jego obecne położenie przestanie się odbijać (rozbicie lustra lub zamknięcie oka). Hanged Man jest podatny na ataki podczas tranzytu między powierzchniami, a podczas gdy szybko przemieszcza się, wystarczająco szybki Stand może go uderzyć, uszkadzając go i jego użytkownika. Pomaga w tym zmuszenie Hanged Mana na przewidywalną ścieżkę tranzytu.[6]

Noże na nadgarstach

Dwie prawe ręce Hanged Mana mogą wyprodukować noże z nadgarstków, aby zaatakować wroga.[4] Noże te są cieńsze niż żyletka, łatwo zdolne do rozcięcia klatki piersiowej lub rozszczepienia węża na kawałki.[7] Stand używa ich do atakowania odbicia przeciwnika znajdującego się wewnątrz powierzchni odbijającej.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

Hirohiko Araki wspomina, że kilka wrogich Standów, takich jak Hanged Man, było inspirowanych różnymi elementami horrorów; w przypadku Hanged Mana była to mumia. Możliwe, że Wisielec został zainspirowany odcinkiem Niesamowite historie z 1986 roku "Mirror, Mirror". W odcinku bohater jest ścigany przez widmo, które można zobaczyć tylko na powierzchniach odbijających światło, ostatecznie zostaje złapany, widząc stworzenie w czyimś oku.[2]

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: