77 Pierścieni

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

77 Pierścieni (77輝輪(リング), Nanajūnana Ringu) było wyzwaniem dla rycerzy w Windknight's Lot w średniowieczu, przedstawionym w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Znane z mrożenia krwi każdego mężczyzny, wyzwanie służyło jako metoda treningowa. Tylko pięciu rycerzy w historii ukończyło go.[1]

Proces

Wyzwanie polega na przekroczeniu 10-kilometrowego pasma górskiego po schodach i drogach. Po drodze rycerz musi nie tylko przekroczyć klify i rzeki, ale także pokonać 77 przeciwników w serii walk na śmierć i życie. Każdy z 77 przeciwników nosi bransoletkę lub kostkę, którą rycerz musi zabrać i nosić na czas trwania wyzwania. Pojedynczo pierścienie te nie są ciężkie, ale łączna waga wszystkich 77 pierścieni wynosi ponad sto kilogramów. Wszyscy z wyjątkiem pięciu rycerzy nie ponieśli wyzwania, a większość z nich miała czaszki zapadające się pod naciskiem pierścieni. Spośród pięciu zwycięzców Bruford był jedynym, który nie posiadał mocnej budowy, woląc zamiast tego wykorzystać swoje włosy tańca śmierci.

Zwycięzcy

Zwycięzcy 77 Pierścieni
Tarkus/pl
1563

Gry wideo

Phantom Blood (PS2)

Gra Phantom Blood na PS2 odcina wyjaśnienie narratora 77 Pierścieni, ale zawiera dodatkowy tryb o nazwie Rycerze 77 Pierścieni. W tym trybie gracz musi pokonać 77 wrogów w jednej bitwie. Tryb jest podzielony na dwie odmiany, Wojownicy Fali i Żywe Trupy; Za każdym razem, gdy tryb zostanie zakońkoczy, odblokowuje się do sześciu dodatkowych postaci, a siódmą można odblokować później, odblokowując inny dodatkowy tryb, tryb Dio.

Caineghis, Eijkman i Winzaleo pojawiają się w grze jako część alternatywnego ostatniego rozdziału. Dio Brando ożywia całą trójkę i zabiera ciało ksiądza Styxa aby pokonać Jonathana. Trzej rycerze pojawiają się również w dodatkowym trybie bitwy i otrzymują własne profile w trybie profilu. Jak na ironię, nie można ich odblokować w trybie Rycerze 77 Pierścieni, ponieważ pojawiają się w tym trybie odpowiednio jako 33., 55. i 77. wróg.

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: