Luck i Pluck

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Jonathan... Ofiaruję wam słowo wyryte na moim mieczu! Luck! I zabierz to ze sobą do swojej przyszłości! Pluck! (ジョナサン…このおれの剣に刻んであるこの言葉をおまえに捧げよう!Luck(ラック)!(幸運を)そして君の未来へこれを持って行けッ!PLUCK(プラック)(勇気をッ)!, Jonasan... Kono ore no ken ni kizandearu kono kotoba o omae ni sasageyou! Rakku! (Kōun o) Soshite kimi no mirai e kore o motte ike! Purakku (Yūki o!))
Bruford, Chapter 30: Sleep as a Hero

Luck i Pluck (幸運(ラック)勇気(プラック)の剣, Rakku to Purakku no ken) to średniowieczny europejski miecz rycerski należący do Jonathana Joestara, występujący w pierwszej części JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Miecz pierwotnie należy do Mrocznego Rycerza Bruforda, pod nazwą Luck (Luck(ラツク) (幸運(こううん)を), Rakku (Kōun o)). Po tym, jak ludzka dusza Bruforda zostaje przywrócona przez Falę Jonathana, zmienia nazwę miecza i daje go Jonathanowi, który używa go przeciwko Dio Brando.

Wygląd

Luck & Pluck ma srebrne ostrze ze złotą rękojeścią. Na środku rękojeści znajduje się mały klejnot, który jest zabarwiony na czerwono w anime. Jego głowica ma również klejnot w środku, w kolorze fioletowym w anime. Osłona przeciwdeszczowa miecza ma unikalny design, z krawędziami z przodu i z tyłu rozciągniętymi na zewnątrz i skierowanymi w kierunku rękojeści.

Na jego rękojeści wypisane jest słowo "LUCK" (SZCZĘŚCIE). Kiedy Bruford daje Jonathanowi miecz, pisze literę "P" na rękojeści swoją krwią, zmieniając napis na "PLUCK" (ZRYWAĆ); w mandze krew znika w czasie konfrontacji Jonathana z Dio.

Pochwa miecza ma również dwa klejnoty.

Historia

Jonathan otrzymuje pożegnalny prezent od Bruforda

Po tym, jak został wskrzeszony jako zombie przez Dio Brando, Bruford dzierży miecz Luck przeciwko Jonathanowi Joestarowi. Jonathanowi w końcu udaje się przenieść swoją Falę przez miecz za pomocą Metalowym Srebro Overdrive, topiąc ramię Bruforda. Fala przywraca ludzką duszę Bruforda, gdy umiera, a Bruford oferuje swój miecz Jonathanowi z szacunku. Przed całkowitym rozpadem Bruford używa swojej krwi, aby napisać "P" obok "LUCK" wygrawerowanego na rękojeści miecza, zmieniając nazwę miecza na "PLUCK".[2] Robert E. O. Speedwagon niesie go ze sobą, gdy grupa wchodzi do zamku Dio.

Luck & Pluck zniszczony

Na prośbę Jonathana, Speedwagon rzuca mu miecz. Po zobaczeniu, jak Dire skrzywdził Dio różą z Falą, Jonathan nasyca miecz Falą, odcina ramię Dio i przecina Dio pionowo na pół. Jednak Dio zamraża obie ręce Jonathana i miecz, uniemożliwiając Fali wejście do jego ciała.[3]

Zanim Dio może wstrzyknąć Jonathanowi swój ekstrakt zombie, płomienie za Dio zaczynają topnieć lód na czubku ostrza Luck & Pluck. Dio szybko to zauważa i łamie ręką miecz na pół.[1]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Gry wideo

Puzzle & Dragons (Android/iOS)

Luck and Pluck was obtainable for a limited time as an assist in the mobile game Puzzle & Dragons.

PAD Jonathan Joestar Assist.png
Physical
Sword of Luck and Pluck
幸運と勇気の剣
Attributes: FireIcon2.png
Rarity: 8★ (Assist Evolution)
No. 9540
HP
6,878 (Lvl.99)
ATK
3,889 (Lvl.99)
RCV
112 (Lvl.99)
Active Skill: "LUCK & PLUCK"
Enhanced Orbs and Fire Orbs slightly more likely to appear for 3 turns; voids Att. absorption & damage absorption for 3 turns.
Leader Skill: "N/A"
N/A


Galeria

Ciekawostki

  • "Pluck" (勇気) odnosi się do porywającej i zdeterminowanej odwagi.
  • Tematy szczęścia i zrywania były powszechnie używane w starych powieściach i opowiadaniach z końca XIX wieku, takich jak seria Luck and Pluck autorstwa Horatio Algera w 1870 roku.
    • "Luck & Pluck" odnosi się do różnicy między ludźmi, którzy bez wysiłku uzyskują to, czego chcą, dzięki szczęściu lub nielegalnym środkom (Luck), a ludźmi, którzy muszą przejść przez życie poprzez ciężkie wysiłki (Pluck).

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: