Kuba Rozpruwacz

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
< Jack the Ripper(Redirected from Kuba Rozpruwacz)
Jump to navigation Jump to search
TranslateArticle.jpg
"Do you understand?"

This article is in need of a finished translation and/or up-to-date information.
You can help JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki by translating it.

Jesteście jak myszy uwięzione pod wodą... Ogrzeję moje blade ciało waszą świeżą krwią! Przygotujcie się na rozpacz, owady! (罠とともに水に沈められるネズミのように…青ざめた面にしてからおまえらの鮮血のあたたかさを あぁぁ味わってやる!絶望ォーに身をよじねィ虫けちどもォオオーッ!!Wana to tomoni mizu ni shizume rareru nezumi no yō ni... Aozameta men ni shite kara omae-ra no senketsu no atataka-sa o aaaajiwatte yaru! Zetsubō ni mi o yoji nei-chū kechi-domoooo!!)
—Kuba Rozpruwacz, Chapter 22: Jack the Ripper and Zeppeli the Strange, Part 5

Kuba Rozpruwacz (切り裂きジャック , Kirisaki Jakku) jest trzeciorzędnym antagonistą w pierwszej części z serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Kuba jest seryjnym zabójcą, który spotyka Dio Brando i zostaje zmieniony w zombie do walki z grupą Jonathana. Był inspirowany postacią historyczną o tej samej nazwie.

Wygląd

Jack the ripper Appearance.png

Zombie Jack.png

Kuba Rozpruwacz był dorosłym mężczyzną średniego wzrostu i muskularnej budowy. Posiada regularną fryzurę i pełną krótką brodę.

Po raz pierwszy jest widziany w pełnym garniturze, po przekształceniu się w zombie poszedł na gołą klatkę piersiową i ukrył wiele sztyletów w swoim ciele.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy (Człowiek)(Niebieskie)
Oczy (Zombie)(Pomarańczowe)
Ubiór
(Zielony płaszcz, żółty szalik, brązowe paski, niebieskie spodnie.)
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Oczy(Szare)
Ubiór
(Fioletowy płaszcz, jasnofioletowe opaski na rękę, niebieskawo-szare spodnie, żółto-czerwona klamra pasa.)

Osobowość

Kuba atakuję kobietę

Above all else, Jack the Ripper detests women who are enjoying themselves. As such, he takes immense pleasure in his murders of unarmed victims, cutting out their organs with a scalpel and hanging them on nearby walls. However, Jack is also meticulous in his actions, using a gentlemanly facade to seduce his victims until he can safely perform the deed. Unexpected hinderances have been shown to unsettle the killer, and his murderous tendencies can easily be turned toward witnesses to his heinous actions if need be, as seen when he attempts to kill Dio Brando.[2]

As a zombie, Jack's already-disturbed personality becomes even crueler. Rather than murder itself, the zombified Jack now takes pride in his victims' fear and despair, to the extent that he is willing to harm himself without hesitation to invoke it. Jack's instrument of choice remains the scalpel, though he is quick to improvise with other sharp weapons. He also retains his former cunning, and is capable of using his surroundings to isolate and terrify his victims.[3] Even after being seriously injured by Will Anthonio Zeppeli's Ripple energy, his outburst of anger does not prevent him from devising a plan to further separate his victims.[4] At Dio's command, however, Jack is capable of restraining his violent desires long enough to provide his master with fresh blood.[5]

Skalpele Łącze do tej sekcji

JackKnives.png
Kuba wykorzystuje swoją odporność na ból na swoją korzyść, wkładając do swojego ciała skalpele podskórne. Gdy skalpele zostaną zakopane w jego ciele, Kuba jest w stanie wydalić je poprzez skurcz mięśni, strzelając nożami na duże odległości z najwyższą dokładnością.

Średniowieczne szczypce Łącze do tej sekcji

JackScalp.png
Ukrywając się w tajnym labiryncie, Kuba natrafia i modyfikuje średniowieczne narzędzie tortur. Dzięki swojej sile jako zombie, Kuba używa tego zmodyfikowanego urządzenia jako szczypce, używając jego kolców do rozrywania wrogów, a nawet solidnych filarów.


Historia

Phantom Blood

Po zabiciu jego ostatniej ofiary jako człowiek, do Kuby podszedł ubezwłasnowolniony wówczas Dio Brando, który dostrzegł zło w sercu mężczyzny i postanawia uczynić go jednym ze swoich sługusów zombie. Początkowo odmawiając, Kuba zgodził się po nieudanej próbie zabicia Dio. (W anime Dio zamiast tego hipnotyzuje Kubę, aby się ujawnił, przez co ten pierwszy mógł wyssać jego krew, aby zamienić go w lojalnego sługę zombie.)

Później osacza Jonathana Joestara, Roberta E. O. Speedwagona i Willa Anthonio Zeppeli w tunelu w drodze do Windknight, ścinając głowę woźnicy wraz z końmi, gdy ten ukrywał się w jednym z nich. Po ujawnieniu się Kuba zaczął wrzucać wagon autokarowy do ujścia tunelu, aby uniemożliwić Jonathanowi i jego towarzyszom ucieczkę. Zeppeli, walcząc z Kubą o udowodnienie racji o energii Fal i odwadze, udaje się zranić zombie, który ucieka do ukrytego w tunelu labiryntu, zamierzając zaatakować z ciemności. Zeppeli daje Jonathanowi zadanie wykończenia Kuby jako jego ostatniego testu, dając studentowi kieliszek do wina, aby wskazać lokalizację Kuby po drugiej stronie ściany. W ciemnych tunelach Kuba zdobywa gigantyczne szczypce, którym zamierza przeciąć Jonathana. Jego pierwszy atak kończy się niepowodzeniem, a Jonathan jest zmuszony porzucić pochodnię. JoJo w końcu rozumie, że kieliszek wina działa jak detektor i eliminuje Kubę ogromnym Overdrive, przedzierając się przez ceglany mur i topiąc Kubę.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Cytaty
  • Grałeś za późno, brudna nierządnica! (この夜遅くまで遊んでる堕落した女ガァーッ!!Kono yoru osokumade asonderu daraku shita on'na ga!!)
    —Kuba Rozpruwacz, Chapter 18: Jack the Ripper and Zeppeli the Strange, Part 1
  • Jesteście jak myszy uwięzione pod wodą... Ogrzeję moje blade ciało waszą świeżą krwią! Przygotujcie się na rozpacz, owady! (罠とともに水に沈められるネズミのように…青ざめた面にしてからおまえらの鮮血のあたたかさを あぁぁ味わってやる!絶望ォーに身をよじねィ虫けちどもォオオーッ!!Wana to tomoni mizu ni shizume rareru nezumi no yō ni... Aozameta men ni shite kara omae-ra no senketsu no atataka-sa o aaaajiwatte yaru! Zetsubō ni mi o yoji nei-chū kechi-domoooo!!)
    —Kuba Rozpruwacz, Chapter 22: Jack the Ripper and Zeppeli the Strange, Part 5

Gry Wideo

Phantom Blood (PS2)

Jack appears as the enemy faced in Chapters 09 and 10. His special move allows him to launch all the scalpels in his body at the opponent. In Chapter 10, Jack acquires a medieval torture device, which he uses to perform surprise attacks on the player. Jack is playable during some battles in Extra Battle Mode, and can be selected in 77 Rings Knights Mode, albeit without his torture device in either instance.

PS2 Jack The Ripper Render.png
Jack the Ripper
Commands
Name
Japanese
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.png
Normal Combo
通常コンボ
PS Triangle.png
Full Power Slash
全力斬り
PS Square.pngPS Triangle.png
Upward Slash
斬り上げ
PS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Scalpel Launch
メス発射
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Rotating Slash
回転斬り
PS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Square.pngPS Triangle.png
Chopping Up
切り刻む
Running PS Square.png
Mad Tackle
マッドタックル
Running PS Triangle.png
Body Press
ボディープレス
PS Circle.png
Evasive Roll
前転回避
PS Circle.png during damage
Mega Crush
メガクラッシュ
PS R1.png (LV0-3)
Charged Slice
チャージスライス

Available Stages: Extra Battles 08, 11
  • 77 Rings Knights Mode: Living Corpses


Stardust Shooters (Android/iOS)

Kuba pojawia się jako jedna z kilku postaci z Części 1, które mają Medal Striker. Jego Ruch KOŃCZĄCY widzi go używającego narzędzia tortur na pokonanym przeciwniku. Jeśli zostanie pokonany, Medal Striker Kuby upuści nóż; ; jeśli jakikolwiek inny Medal Striker zbliży się do niego, straci kilka punktów zdrowia.

Galeria

Ciekawostki

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: