Stray Cat

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Jest chroniony przez niewidzialną bańkę! Jego zdolność Standa polega na kontrolowaniu powietrza...

Stray Cat (ストレイ・キャット (猫草), Sutorei Kyatto) to Stand Tamy, występujący w czwartej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Diamond is Unbreakable.

Przywrócony do życia jako roślina po aktywacji zdolności Standa, Stray Cat jest w stanie manipulować otaczającym go powietrzem i strzelać śmiercionośnymi pęcherzykami powietrza.

Wygląd

Stray Cat Appearance 1.png
Stray Cat Appearance.png

Stray Cat to Stand związany z rośliną, która początkowo ma dwa duże, zakrzywione płatki, grubą łodygę z dwoma działkami działającymi jako ramiona i dwoma dolnymi działkami przypominającymi stopy oraz korzenie powietrzne otaczające łodygę. Wewnątrz płatków znajdują się dwa duże owale z oczami Tamy i włóknami pomiędzy nimi. Tama ma również usta, w których zbiegają się płatki. Wokół jego ust znajduje się wzór długich, ciemnych plam.

Po dojrzewaniu jako roślina, płatki rośliny lekko się zamykają, zachodząc na siebie i nadając Tamie bardziej okrągły kształt głowy podobny do tego, gdy był kotem. Oczy i włókna Tamy przebijają się przez płatki, a jego usta zyskują zęby i kły. Cętkowany wzór przesuwa się od dołu płatków do górnej części i jest mniejszy z okręgami w nich.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało
(Różowy kwiat, zielona łodyga i liście, brązowe korzenie)
Oczy(Czerwone)
Ciało(Bladoróżowy kwiat, zielone liście)
Oczy(Żółte)
Ciało
(Różowy kwiat, zielona łodyga i liście, brązowe korzenie)
Oczy(Złote)
Oryginalne ciało
(Niebiesko-szare płatki, czerwony pręcik, zielona łodyga i liście, brązowe korzenie)
Dojrzałe ciało
(Różowe płatki, białe "wąsy", zielona łodyga i liście, jasnoróżowe, jasnoniebieskie i fioletowe korzenie)
Oczy(Jasnożółte twardówki, żółte tęczówki)

Umiejętności

Pomimo swojej prostoty, siła powietrzna Stray Cat jest zaskakująco śmiertelną zdolnością. Jego kocia natura czyni go nieprzewidywalnym i okrutnym użytkownikiem Standa w walce, ale jest ograniczony przez jego roślinne ciało.

Reinkarnacja

Pierwszą zaobserwowaną zdolnością Stray Cat jest wskrzeszenie swojego byłego użytkownika, kota Tamy, w roślinę po jego śmierci. Stray Cat zachowuje swoją osobowość i wspomnienia, ale teraz ma ciało i potrzeby kwiatu.

Kocia fizjologia

Anatomia i fizjologia Stray Cat

Jego liście są wystarczająco zręczne, aby chwytać przedmioty. Czeka, aż potencjalny cel znajdzie się w zasięgu, a następnie nagle go złapie. Dwa płatki z wzorem długich, ciemnych plam na nich są owinięte w koci kształt twarzy. Roślina ma oczy, które nadal mogą się poruszać i patrzeć na rzeczy, ale straciła noktowizor kota. Za jego gałkami ocznymi znajdują się "wąsy", które zwijają się, gdy Stray Cat używa swojej zdolności.

Drapanie za jego "uszami" (końcami płatków) powoduje ich drganie. Jako kot jego czoło było wąskie, ale teraz jest szerokie. Ma dwa małe otwory, które działają jak jego nos, co pozwala Stray Cat wchłonąć powietrze, aby powąchać. Poniżej nosa znajdują się usta, których używa do jedzenia, picia, lizania i wydawania wielu kocich dźwięków.

Chociaż nie ma już kręgosłupa ani żadnych innych kości, nadal reaguje na pieszczoty w środkowej części łodygi. Jednak pocieranie jego obszaru "żołądka" podczas karmienia spowoduje wymioty.

Ilekroć pamięta, że ma ogon, jego tylne liście zaczynają kołysać się nieświadomie. Korzenie bezpańskiego kota istnieją wyłącznie po to, aby wspierać jego ciało i nie działają jak normalna roślina. Nie wydobywają składników odżywczych ani wody z gleby. Zamiast tego jego odchody są uwalniane bezpośrednio do gleby i przyciągają do niej robaki. Stray Cat, będąc czującym kwiatem, posiada właściwości podobne do kota i rośliny. Nadal ma oczy, nos i usta, którymi może badać otoczenie. Co więcej, jego aktywność i moc jest bezpośrednio związana ze światłem słonecznym, ponieważ zależy od fotosyntezy. Mimo to nadal ma potrzebę oddychania tlenem, aby przetrwać, zamiast całkowicie polegać na tej fotosyntezie. W bezpośrednim oświetleniu jest dość potężny, ale odwrotnie, jest bardzo słaby w nocy.[4] Całkowicie pozbawiony światła Stand przechodzi w stan uśpienia i można go łatwo przytłumić.[5]

Aerokineza

Stray Cat zwija się w kłębek przed wystrzeleniem powietrza

Stray Cat ma zdolność kontrolowania powietrza w pobliżu[6] za pomocą wąsów.[4]

Głównym zastosowaniem tej zdolności przez Stray Cat jest tworzenie niewidzialnych bąbelków sprężonego powietrza i strzelanie nimi w kierunku celów, ale może również chronić się przed atakami. Instynktownie wykorzystał tę umiejętność, aby zablokować wybuch bomby Killer Queen.[7] Początkowo pokazano, że zwija płatki, aby to zrobić, ale to dziwactwo znika później.[6]

Stray Cat uniemożliwia Hayato zamknięcie okna

Bąbelki są wystarczająco trwałe, aby zablokować kopnięcie Killer Queen,[6] a nawet ciosy Crazy Diamond.[8] Kiedy zostają wystrzelone, mają wystarczającą siłę, aby poważnie kogoś zranić lub zabić z bliskiej odległości.[1] Jeśli czuje się szczególnie złośliwy, może nawet wepchnąć małą bańkę do krwiobiegu i spróbować wywołać zator. Po uderzeniu odcisk łapy kota jest widoczny wewnątrz strefy uderzenia. Są również niewidoczne i mogą zostać zdalnie rozerwane przez Stray Cat, jeśli zechce.[6] Jednak bąbelki mogą pękać jak balon.[5]

Stray Cat jest również w stanie przekształcić pęcherzyki powietrza, które tworzy, w różne kształty. Wiąże szyję i ramiona Hayato w powietrzu, ściskając pęcherzyki powietrza, aby miały kształt kajdanek.[5]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: