Cheap Trick

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Do podobnej postaci, zobacz Przylegający Yokai
Na twoich plecach... Noś mnie na plecach, dobrze?
—Cheap Trick, Chapter 413: Cheap Trick, Part 2

Cheap Trick (チープ・トリック, Chīpu Torikku) jest pierwotnie Standem Masazo Kinoto i tymczasowo Rohana Kishibe. Jest trzeciorzędnym antagonistą występującym w czwartej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Diamond is Unbreakable.

Jest to krasnoludzki humanoidalny Stand, który przyczepia się do pleców ofiary. Nie mając żadnej mocy poza możliwością mówienia, robi wszystko, aby ktoś inny zobaczył plecy ofiary. Jeśli tak się stanie, ofiara umiera, a świadek staje się nowym gospodarzem Cheap Trick.

Wygląd

Cheap Trick KeyArt.png

Cheap Trick to Stand przywiązany do pleców użytkownika. Przypomina humanoidalną żabę z cechami mechanicznymi i palcami przyssawki, pozwalającymi mu przylgnąć do czyichś pleców. Ma leniwe, półzamknięte oczy, rodzaj aparatu mechanicznego przywiązanego do brody, a także stosunkowo duże zęby. Jest widoczny dla innych, trzymając się pleców bieżącego użytkownika, a jeśli ktoś inny go zobaczy, użytkownik zostanie zabity, a Stand przeniesie się do nowego celu.

Jego koncepcja została oparta na Onbu-Obake (znanym również jako Obariyon), piggyback yōkai, który wskakuje na plecy ludzi i czyni ich cięższymi, aż nie mogą już chodzić.[3]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało(Błękitne i granatowe)
Oczy(Różowe)
Ciało
(Jasne i ciemnobrązowe z niebieskimi stawami i oliwkowozieloną szczęką)
Oczy(Niebieskie)

Osobowość

Cheap Trick ma obsesję na punkcie zabicia tego, do którego pleców jest przywiązany, poprzez sprawienie, by inni to zobaczyli. Jego osobowość jest złośliwa i sadystyczna, wykorzystująca wszelkie możliwe taktyki, od wielokrotnego drwienia i dezorientacji swojego "użytkownika" po przewidywanie jego śmierci. Wydaje się również, że jest niezwykle dumny ze swojego "mówienia", ponieważ często komentuje, jak słaby, ale jak skuteczny jest.

Cheap Trick ma tik mowy kończącej swoje frazy poprzez dodanie "ne" (), japońskiej cząstki potwierdzającej podobnej do "okay".

Umiejętności

Cheap Trick to wyjątkowy Stand, który może zmieniać użytkowników i aktywnie dążyć do śmierci obecnego użytkownika. Jego jedynym celem jest w rzeczywistości wyodrębnienie ofiary i wyczerpanie psychiki jej użytkownika, dopóki nie będzie mógł go zabić i przejść do innego nieszczęsnego użytkownika.

Chociaż jest bardzo słaby (nie może nawet ściągnąć lepkiego bandażu),[4] jest również niby niezniszczalny i potrzebuje tylko kogoś, kto zobaczy plecy użytkownika, aby go zabić, co czyni go bardzo niebezpiecznym.

Przyczepienie

Cechą charakterystyczną Cheap Trick jest przyczepienie się do pleców użytkownika, zaczynając od Masazo Kinoto.[5]

Cheap Trick jest prawie niemożliwy do pozbycia się

Kiedy przyczepia się do czyichś pleców, Cheap Trick staje się Standem nowego gospodarza, nawet jeśli dana osoba ma już Stand i może być widoczny tylko dla użytkownika.[6] Jako Stand hosta, nie może zostać zaatakowany przez hosta bez szkody dla siebie, ponieważ technicznie jest jego częścią.[6] Cheap Trick nie może być również usunięty z ich pleców, a siłowe usunięcie po prostu zerwałoby skórę użytkownika, zabijając go. Jest jednak podatny na złośliwe duchy z Alei Duchowej Dziewczyny i może być jedynym sposobem na bezpieczne usunięcie go bez szkody.[7]

Cheap Trick następnie aktywnie i nieustępliwie stara się, aby ktoś inny spojrzał na plecy użytkownika, będąc szczególnie niebezpiecznym, gdy host śpi, ponieważ może wtedy działać niezauważony.[4] Jeśli tak się stanie, Cheap Trick odłącza się od gospodarza, zabijając go w procesie, i przyczepia się do pleców patrzącego, rozpoczynając proces od nowa.[5] Poprzedni użytkownicy są zredukowani do wyschniętej wersji siebie wielkości lalki w wyniku Cheap Trick wysysającego ich siłę życiową po oderwaniu.[6]

Uniwersalna mowa

Inną zdolnością Cheap Trick jest jego moc bycia słyszanym i rozumianym przez każdego, nawet zwierzęta.[8] Opisuje "mówienie" jako swoją główną umiejętność.

Modus operandi Cheap Trick polega na werbalnym nękaniu gospodarza, aby zmęczyć go psychicznie, ale może także robić inne rzeczy ze swoją zdolnością mowy.

W przeciwieństwie do innych czujących Standów, Cheap Trick może rozmawiać ze wszystkimi, nawet z osobami bez Standów.[4] Ponieważ ludzie zwykle mylą Cheap Trick z hostem, Cheap Trick może obrażać ludzi, więc próbują zaatakować hosta. W pewnym momencie powiedział nawet zwierzętom z sąsiedztwa, że Rohan był dla nich okrutny, uwalniając wszystkie otaczające bezpańskie zwierzęta na mangakę.[8]

Historia

Cheap Trick był Standem architekta Masazo Kinoto.[6] Stworzony, gdy Yoshihiro Kirauderzył Kinoto w plecy strzałą, został wysłany, aby zabić Rohana Kishibe i zniszczyć zdjęcia, które Rohan zrobił w poszukiwaniu nowej tożsamości Yoshikage Kiry. Kinoto nie był świadomy obecności Standa, ale instynktownie czuł, że musi ukryć plecy i udało mu się dotrzeć do domu Rohana w ten sposób.

Po śmierci Kinoto, Cheap Trick przywiązuje się do Rohana. Rohan próbuje użyć Heaven's Door, ale ostatecznie zamienia się w książkę, ponieważ Cheap Trick jest teraz technicznie Standem mangaki. Co więcej, moc Cheap Trick uniemożliwia Rohanowi otrząśnięcie się z niego. Sam Stand bezlitośnie każe Rohanowi spalić jego zdjęcia.[5] Rohan próbuje wezwać Koichiego na pomoc, ale Koichi w końcu wierzy, że Rohan płata mu figla i odchodzi. Odizolowany Rohan postanawia poszukać Kiry na zdjęciach, ale ostatecznie zasypia. Cheap Trick wykorzystuje tę okazję, aby wezwać do wielu dostaw, a dostawcy prawie widzą plecy Rohana. Na szczęście drzwi do jego biura uderzają w jego krzesło, budząc mangakę na czas.

Rohan postanawia udać się do Morioh Grand Hotel, aby uzyskać pomoc od Jotaro Kujo, chodząc po ulicach, ukrywając się plecami przed przechodniami. Na przejściu Rohan przykleja się plecami do innego mężczyzny, aby bezpiecznie przejść przez ulicę, ale Cheap Trick obraża mężczyznę, prowokując go, aby zmusił go do zawrócenia. Jednak Rohan ma Heaven's Door i zmusza mężczyznę do dalszego chodzenia.

Następnie Cheap Trick rozmawia z kotami i psami miasta, udając, że Rohan torturuje zwierzęta dla zabawy. Zwierzęta atakują Rohana, ale Koichi pojawia się ponownie, aby uratować mangakę. Mimo to, nawet Echoes AKT3 Koichiego nie może zmusić Cheap Trick do usunięcia się z pleców Rohana. Rohan najwyraźniej wpada w obłęd i pokazuje plecy Koichiemu, zmuszając Cheap Trick do zawrócenia, by zaatakować chłopca. Jednak Rohan ujawnia, że są w Alei Duchowej Dziewczyny. Cheap Trick jest przerażony, widząc mnóstwo bezcielesnych rąk, które go zabierają. Aby upewnić się, że Cheap Trick spotka najgorszy możliwy los, Rohan używa Heaven's Door, aby nakazać mu pójście do piekła.[7]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Jestem Cheap Trick, Stand, który rozwinął się z Masazo Kinoto, kiedy został trafiony w plecy Strzałą. Ale teraz moim użytkownikiem jest Rohan Kishibe! Zgadza się, to ty. Czaisz?
  —Cheap Trick, Chapter 414: Cheap Trick, Part 3
 • Kiedy powiedziałem, że moją umiejętnością jest mówienie... Miałem na myśli rozmowę ze wszystkim! Jeśli twoje moce działają na zwierzęta, dlaczego nie miałyby tego robić moje?! To bezużyteczne, powiedziałeś?! Nie, Rohan Kishibe, wezwałem tu zwierzęta!
  —Cheap Trick, Chapter 416: Cheap Trick, Part 5
 • Bez względu na to, jak potężny jest twój Stand. Nigdy nie dorówna tak słabej sile mojej paplaniny! Hahahahahaha!
  —Cheap Trick, Chapter 417: Cheap Trick, Part 6

Galeria

Przypisy

 1. Harvest - Vol.17 "Shueisha Jump Remix Diamond is Unbreakable Edition" P188 The Origin of STAND! part.5
 2. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 3. JOJOVELLER: Araki's Stand Commentaries - Cheap Trick
 4. 4.0 4.1 4.2 Chapter 415: Cheap Trick, Part 4
 5. 5.0 5.1 5.2 Chapter 413: Cheap Trick, Part 2
 6. 6.0 6.1 6.2 6.3 Chapter 414: Cheap Trick, Part 3
 7. 7.0 7.1 Chapter 417: Cheap Trick, Part 6
 8. 8.0 8.1 Chapter 416: Cheap Trick, Part 5

Nawigacja w witrynie

Inne języki: