Earth Wind and Fire

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Skomplikowane maszyny i cokolwiek potężniejszego niż moja normalna forma jest niemożliwe. Nie mogę też kopiować twarzy.

Earth Wind and Fire (アース・ウィンド・アンド・ファイヤー, Āsu Windo ando Faiyā) to tajemnicza moc posiadana przez Mikitakę Hazekurę, występująca w czwartej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Diamond is Unbreakable. Daje mu to możliwość zmiany kształtu.

Ze względu na tajemnicze okoliczności otaczające jego użytkownika, nie wiadomo, czy Earth Wind and Fire jest faktycznie Standem czy wrodzoną pozaziemską zdolnością obcych.

Wygląd

Podobnie jak wszystkie zdolności bezpośrednio nadające nadprzyrodzone moce swoim użytkownikom, Earth Wind and Fire w rzeczywistości nie posiadają fizycznej formy. Zamiast tego jest związany z ciałem użytkownika.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Paski(Różowe i białe)
Paski(Niebieskie, turkusowe i białe)

Umiejętności

Earth Wind and Fire Mikitaki to nieszkodliwa zmiennokształtna moc, której użyteczność jest łagodzona przez ekscentryczność Mikitaki. W wyniku samozwańczej obcej tożsamości Mikitaki, istnieją spekulacje dotyczące prawdziwej natury Earth Wind and Fire oraz jego pochodzenia. Ze względu na okoliczności towarzyszące Mikitace i zamierzoną dwuznaczność autora, nie wiadomo, czy jest to obca umiejętność, czy Stand.[3]

Zmiana kształtu

Earth Wind and Fire pozwala Mikitace przekształcić się w dowolny obiekt.[4] Podczas transformacji Mikitaka rozkłada się na skupisko pasków niezidentyfikowanej substancji, po czym przekształca się w jeden lub kilka wybranych przez siebie obiektów, replikując ich wygląd, wagę i teksturę.[5]

Mikitaka przekształca się w (szalenie niedokładną) kostkę

Po przekształceniu w obiekt przyjmuje również właściwości obiektu. Tak więc przekształcenie ręki w rożek lodów sprawi, że będzie zimne,[6] lub przekształcenie się w lornetkę pozwala mu również obserwować rzeczy z daleka.[7] Może również częściowo cofnąć transformację.

Chociaż teoretycznie może doskonale replikować obiekty, Mikitaka podlega kilku ograniczeniom.

  • Nie może odtwarzać złożonych przedmiotów, takich jak maszyny lub coś, co wymaga więcej siły niż jego własna do działania.
  • Uważa, że wszyscy ludzie wyglądają tak samo i nie może być wystarczająco subtelny, aby skopiować czyjś wygląd.
  • Musi mieć dokładne pojęcie o tym, w co się przekształca, aby jego replikacja nie skończyła się w dużej mierze niedokładna (np. przekształcanie w niespójną kostkę).
  • Nadal podlega swoim słabościom cielesnym; rzucany jak parę kości sprawia, że robi mu się niedobrze i zwymiotuje, rujnując maskaradę.[4]
  • Wymaga pewnej koncentracji do działania; jeśli wpadnie w panikę, słysząc syrenę, traci kontrolę nad swoją mocą, a zmiennokształtność staje się przypadkowa, ostatecznie zmuszając Mikitakę do przyjęcia ludzkiej postaci.[8]

Co ważniejsze, własna ignorancja Mikitaki na temat Ziemi i ludzkiego społeczeństwa oznacza, że nie ma on pojęcia, jak powinien się zachowywać, a po transformacji może łatwo zachowywać się podejrzanie.

Earth Wind and Fire wydają się być w stanie połączyć swoją siłę z siłą innych ludzi; kiedy Mikitaka zamienił się w trampki dla Josuke, zauważył, że ich siła sprawiła, że byli w stanie poruszać się bardzo szybko.[5]

Rozdziały / Odcinki

Galeria

Ciekawostki

  • Earth Wind and Fire nie otrzymał właściwej nazwy aż do kilku lat później po publikacji części 4, gdzie został ujawniony w JOJO A-GO!GO!. Nazwa była początkowo zapisywana w języku japońskim jako Āsu Uindo ando Faiyā (アース・ウンド・アンド・ファイヤー),[9] ale pisownia została później zmieniona na Āsu Windo ando Faiyā (アース・ウンド・アンド・ファイヤー) w JOJOVELLER i anime.[10][11]
  • Hirohiko Araki omyłkowo użył nazwy "Earth Wind and Fire" (z oryginalną japońską pisownią) w Stone Ocean na nazwę Planet Waves w SO rozdziale 66 w publikacji Weekly Shonen Jump i wczesnych wersjach tankōbon. Nazwa Standa została zmieniona na Planet Waves w późniejszych edycjach tankōbon i bunko.

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: