Stand Jonathana

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Jest w stanie użyć podobnego jasnowidzenia jak Joseph, ponieważ jego ciało należy do Jonathana, od szyi w dół.
(首から下はジョナサンの肉体を乗っ取っているため、ジョセフと同じ透視能力が使える。, Kubi kara shita wa Jonasan no nikutai o nottotte iru tame, Josefu to onaji tōshinōryoku ga tsukaeru.)
JOJO A-GO!GO! Stand Dictionary str.33

Ten nienazwany Stand opętany przez zwłoki Jonathana Joestara i używany przez DIO pojawia się w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders. Jest to roślinny Stand, który przypomina Hermit Purple Josepha i ma podobne zdolności. DIO wykorzystuje swoją moc, aby wyśledzić grupę Joestar podczas ich podróży.

Wygląd

Stand jest identyczny z wyglądem Hermit Purple, objawiając się wieloma pokrytymi cierniami winoroślami, które wychodzą z ramion DIO.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Winoroślia(Fioletowe)
Winoroślia
(Fioletowe i niebieskie, różowe płatki róż)

Umiejętności

Wróżby

Podobnie jak Hermit Purple, może stworzyć duchową fotografię poprzez uderzenie w aparat (chociaż aparat nie jest wyraźnie zniszczony, w przeciwieństwie do użycia Josepha, co sugeruje, że jest to bardziej wydajna wersja Hermit Purple Josepha, lub po prostu, że Joseph wkłada w to zbyt wiele wysiłku w porównaniu do DIO). DIO wykorzystało tę technikę do śledzenia aktualnej lokalizacji Joestarów i ich znajomych, aby wysłać za nimi użytkowników Stand. DIO może nawet użyć swojej mocy, aby przerwać psychiczne wróżby Hermit Purple. Stand ten jest również w stanie pokazać obraz obecny w czyimś sercu poprzez kryształową kulę. DIO użył go, aby pokazać Polnareffowi jedno zdjęcie J. Geila, ponieważ ten obraz reprezentował ból, który Polnareff czuł w swoim sercu.

Wraz z aktywacją własnego Standa The World, stwierdzono, że pół-prekognitywne zdolności DIO, które wydawały się wynikać z podobnego do Hermit Purple Standa, były spowodowane mocą Standa, która obudziła się w ciele Jonathana Joestara.[1]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

  • Chapter 12 (Tylko wspomniany/a)
  • Chapter 62 (Tylko wspomniany/a)

JORGE JOESTAR

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

Jeśli chodzi o moją krew, mogę tworzyć własne proroctwa.

W noweli JORGE JOESTAR, Stand Jonathana nosi nazwę The Passion (受難(ザ・パッション), Za Passhon). Jest to Stand Jonathana Joestara i Dio Brando po kradzieży ciała Jonathana. W noweli może przewidzieć przyszłość każdego, kto jest spokrewniony z jego użytkownikiem.

The Passion wygląda tak samo jak Hermit Purple, ale jako korona cierniowa na głowie użytkownika. Ciernie lekko poruszają się same, gdy wykorzystywane są jego zdolności.[2]

The Passion pozwala użytkownikowi dokładnie przewidzieć szczegółową przyszłość każdego z spokrewnionych, pozwalając użytkownikowi na tworzenie własnych przepowiedni. Może przewidzieć działania od kilku sekund później do wydarzeń w bardzo odległej przyszłości.

Zdolność ta nie ogranicza się tylko do ich najbliższych krewnych. Pozwala im ona przewidywać przyszłe żywoty nawet inkarnacji ich krewniaków w kolejnych wszechświatach. Dio jest w stanie wykorzystać tę zdolność zarówno na sobie, jak i na krewnych Jonathana. Pozwala im również przewidzieć przyszłość każdego, kogo spożyli krew. Dio użył tego, jedząc ciało innej wersji Karsa i sprawiając, że jego krew się z nim zgadza.

Dio używa tej zdolności pod wodą w swojej trumnie przez sto lat, opracowując plan, który pozwoli mu stać się Istotą Ostateczną. Używa go również na Giorno Giovannie, który pochodzi z nieznanego wszechświata, przyznając, że nie zwracał uwagi na Giorno w przyszłych wszechświatach po tym, jak przewidział, że oryginalny Giorno pokona Diavolo w pierwszym wszechświecie.

Chociaż jego przyszłe prognozy są dokładne, przyszłość może zostać zmieniona przez osobliwość z Ponad, takich jak z Jorgem Joestarem.[3]

Galeria

Przypisy

  1. JOJO A-GO!GO!: STANDS appendix note, str.33
  2. JORGE JOESTAR Chapter 15: Beyond
  3. JORGE JOESTAR Chapter 16: Beyond II

Nawigacja w witrynie

Inne języki: