Dark Blue Moon

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Witam w świecie Dark Blue Moon... Ocean!
—Imposter Captain Tennille, Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3

Dark Blue Moon (ダークブルームーン(暗青の月), Dāku Burū Mūn) to Stand Fałszywego Kapitana Tennille, występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Dark Blue Moon jest potężnym humanoidalnym Standem z wieloma rybimi cechami, których możliwości są maksymalizowane pod wodą. Jego zdolności sięgają od mocowania wysysających energię pąkli do tworzenia wirów.

Wygląd

Dark Blue Moon Appearance.png
Księżyc

Dark Blue Moon to humanoidalny Stand z elementami wodnymi. Przejawia się jako coś w rodzaju istoty podobnej do merfolka z płaską głową, czterema oczami, dużą płetwą grzbietową wyściełającą większość grzbietu, dodatkowymi płetwami na nogach oraz płetwiastymi rękami i stopami. Jego forma została wykonana z myślą o połączeniu siły życiowej i materiału mineralnego.[1]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało(Ciemnoniebieskie i jasnobłękitne)
Oczy, stawy i wzór(Gliniana czerwień)
Płetwy(Niebieskie)
Ciało
(Ciemnoniebieskie i ciemnofioletowe ciało, ciemnoniebieskie płetwy, ciemnofioletowy wzór)
Oczy(Ciemnoczerwone)
Ciało
(Niebieskie i zielone ciało, zielone płetwy)
Oczy(Żółte)
Wzór(Czerwony)
Ciało(Ciemnoniebieskie i niebieskie)
Oczy(Jasnożółte)
Wzór(Magenta)
Stawy(Ciemna magenta)
Płetwy(Jasnoniebieskie)

Umiejętności

Pod wodą Dark Blue Moon może nawet rzucić wyzwanie Star Platinum

Dark Blue Moon jest morskim Standem i jako taki jego umiejętności są bardziej skuteczne w środowisku wodnym.[2]

Sam Dark Blue Moon jest potężnym Standem o zdolnościach fizycznych większych niż przeciętne. Na początek, pazury Dark Blue Moon są wystarczająco silne i ostre, aby zniszczyć wciąż pracujące śmigło i z łatwością przeciąć rekina na pół.[3][4] Co więcej, może tworzyć silne wiry, po prostu obracając swoje płetwiaste dłonie lub stopy wystarczająco szybko.[3] Jego użytkownik stwierdził, że pływa szybciej niż jakakolwiek ryba w morzu.[2] Wreszcie, Dark Blue Moon ma wystarczająco duży zasięg, aby był w stanie zaatakować Jotaro bez użytkownika nawet w wodzie.

Jego użytkownik, Fałszywy Kapitan Tennille, ma również niesamowitą pojemność płuc, będąc w stanie wstrzymać oddech na czas do sześciu minut i dwunastu sekund. Pośrednio jest to korzystne dla Dark Blue Moon, ponieważ użytkownik i jego Stand mogą w związku z tym wykonywać długotrwałe walki pod wodą.

Pąkle

Pąkle formujące się na Star Platinum

jest zdolny do tworzenia pąkli, gdy przyczepiają się do Star Platinum wkrótce po kontakcie ze skórą Dark Blue Moon.

Pąkle wysysają cel z jego siły, a także pozwalają Dark Blue Moon na niewielką kontrolę nad zainfekowanymi częściami ciała, pozwalając mu wciągnąć wrogów z powrotem do wody, jeśli spróbują uciec.[3]

Ostre łuski

Łuski złapały ramię Hierophanta Green

Dark Blue Moon może również używać swoich łusek jako pocisków, rzucając je przeciwko wrogowi.[3] Łącząc je ze zdolnością do tworzenia wirów, może stworzyć niebezpieczny grad ostrych jak brzytwa łusek, które uszkadzają osoby uwięzione w wodzie, ale także uniemożliwiają innym osobom nurkowanie i przeszkadzanie.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Galeria

Ciekawostki

  • Dark Blue Moon został stworzony, gdy Araki pomyślał, że walka z rybakiem pod wodą będzie dla niego prostą koncepcją.[1]

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: