Judgement

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Hail 2 U! (HAIL(ヘイル) (トゥー) (ユー)(君に幸あれ)!)

Judgement (ジャッジメント(審判), Jajjimento) to Stand Cameo, występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Judgement jest krzepkim mechanicznym humanoidalnym Standem, którego zdolność polega na rzeźbieniu podróbek z ziemi, "spełnianiu" życzeń, tworząc rzeczy, o które proszą ofiary.

Wygląd

Judgement

Judgement pojawia się jako duży, mechaniczny humanoidalny robot. Ma Beczkowatą klatkę piersiową, nosi masywne naramienniki i ma trzy palce metalicznego połysku na dłoniach. Kawałek w kształcie okrągłego hełmu znajduje się po lewej stronie głowy.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Ciało
(Fioletowy, błękitny i jasnożółty pancerz)
Oczy(Jasnozielone)
Dodatki
(Szare stawy, czerwone i niebieskie przewody)
Ciało(Niebiesko-szary, jasnobrązowy pancerz)
Oczy(Żółto-pomarańczowe)
Dodatki(Szare stawy, brązowe przewody)
Ciało(Brązowy, jasnożółty pancerz)
Oczy(Pomarańczowe)
Dodatki
(Niebieskie stawy, pomarańczowe i granatowe przewody)
Ciało(Purpurowa, biała zbroja)
Oczy(Błękitne)
Dodatki(Ciemnofioletowe stawy i przewody)

Osobowość

Cameo przemawia przez Judgement, udając miłego Dżina i prowokuje Polnareffa do aktywowania jego zdolności.[2] Wkrótce jednak ujawnia swój prawdziwy plan i ujawnia swoją przyjemność z obracania życzeń swojej ofiary przeciwko im.[3] Judgement często krzyczy "Hail 2 U!", po spełnieniu życzenia i jako okrzyk bojowy.[2]

Stand reprezentuje kartę tarota, Sąd, która symbolizuje odrodzenie i autorefleksję. Natura Standu jest również zgodna z symboliką karty na odwrót: rzucanie wątpliwości i oszukiwanie ludzi do podejmowania złych decyzji.

Umiejętności

Judgement wyłaniający się z lampy jak dżin

Judgement to dość potężny Stand, mający ponadprzeciętną siłę i szybkość, jeśli chodzi o Standy. Był w stanie zderzyć się z Silver Chariotem i wyjść bez zadrapania.[2] Jego duży metalowy korpus jest szczególnie trudny do uszkodzenia. Jednak ustępuje przed bardziej brutalnymi Standami, takimi jak Magician's Red[4] i polega na oszukiwaniu nieświadomych ofiar, aby wykorzystać ich życzenie przeciwko nim. Pomimo swojej sprawności fizycznej, nie angażuje się w bezpośrednią walkę. Zamiast tego oszukuje swoje cele i zabija je za pomocą glinianych lalek, które tworzy.

Spełnianie życzeń

Podstawową mocą Judgement jest spełnianie życzeń tym, którzy o to proszą. Tworzy gliniane konstrukcje z tego, o co prosi życzący sobie.[5] Te gliniane konstrukcje są prawie idealne do oryginału, takie jak fałszywe złote monety o wadze, wyglądzie i dotyku podobnym do prawdziwego złota.[2] Gliniane ludzkie lalki kopiują również wygląd, głos i wspomnienia prawdziwej osoby, pod którą się podszywają, z niemal perfekcją, chociaż lalki, które widział Polnareff, miały również potworną prawą stronę twarzy.[5]

Judgement albo używa swoich glinianych konstruktów, aby oszukać łatwowierne cele, aby mu zaufały, ale także atakuje je, gdy nie są w stanie walczyć. Jest to reprezentacja władzy Judgement; bawienie się sercem danej osoby lub bezpośrednio ją skrzywdzić. W ten sposób oszukał Jeana Pierre'a Polnareffa, aby życzył sobie, aby jego siostra Sherry wróciła do życia, a następnie wykorzystał swoją emocjonalną moc, aby stworzyć jej kopię z brudu. Jednak fałszywa Sherry (która wyglądała potwornie z powodu zmiany wyglądu przez Judgement) próbowała pożreć Polnareffa, który nie mógł zebrać siły, by zranić figurę swojej siostry.[3] Później zastosowano podobną sztuczkę, tworząc glinianą imitację Muhammada Avdola, który działał w ten sam sposób, również wykorzystując winę Polnareffa z powodu pozornego upadku Avdola, aby Polnareff czuł się ukarany.

Rozdział / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Tworzenie i rozwój

Wygląd i umiejętność Judgement zostały zainspirowane kilkoma innymi pracami. Wygląd Judgment jest inspirowany Androidem Kikaider i Kamen Rider autorstwa Shōtarō Ishinomori, a jego zdolność do spełniania życzeń została zainspirowana klasyczną opowieścią o Aladynie i magicznej lampie.[6] Zapis nutowy sloganu Judgement, "HAIL 2 U", jest stylizowany na tytuły piosenek Prince'a, "Nothing Compares 2 U" i "I Would Die 4 U".[7]

Gry wideo

All-Star Battle R (Różne)

Unlock Condition: Win in the Jean Pierre Polnareff vs. Vanilla Ice All-Star Battle Mode Boss Battle

Stand: Judgment. One of DIO's hired killers. He uses puppets of Sherry and Avdol to attack Polnareff, but is defeated when the real Avdol shows up and they send him to hell.

第3部『スターダストクルセイダース』の登場人物。『ジャッジメント』のスタンド使い。DIOの部下で、シェリーとアヴドゥルの土人形を操り、ポルナレフを襲撃する。しかし戦線復帰したアヴドゥルに敵わず、敗北。その後ポルナレフとアヴドゥルにより地獄を見せられた。

Cameo is featured in All-Star Battle R with a list of Tag Lines (プレイヤーカード名言, Pureiyā Kādo Meigen), represented by his Stand, Judgement. They are unlocked by completing ASBR Secret Mission.png 160 Secret Missions in All-Star Battle Mode.

Quote.png Medal Speech.png Tag Lines
Show AllEnglishJapaneseRomaji
  • Hail 2 U! (Hail 2U(ヘイルトゥーユー)!(君に幸あれ!))
  • Three! Three, got it? I'll grant you any three wishes you want! (3つ! 3つだッ! 叶えてやろう! お前の望むものを3ついえ!)
  • No waaaaaaaaay! (いやだよおォォォォ~んンンンンン)
  • When a human wishes something from the bottom of his heart, it always reveals his greatest weakness! (人間は心の底から願うことに最大の弱点全てがあらわれる)


Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: