Zombie dowódca

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Nienazwany zombie dowódca (ゾンビ司令官, Zonbi Shireikan) jest trzeciorzędną postacią występującą w drugiej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Battle Tendency.

Jako ostatni pozostały zombie stworzony przez Dio, który przetrwał wydarzenia z Phantom Blood, przebrał się przez dziesięciolecia jako dowódca brytyjskiego RAF-u, dopóki jego prawdziwa natura nie została odkryta przez George'a Joestara II. Zamordował George'a, który następnie został pomszczony przez swoją żonę Elizabeth w przypływie wściekłości.

Wygląd

Aby zintegrować się jako członek społeczeństwa, przebrał się za majora RAF-u, przywdziewając mundur służbowy. Siedział na wózku inwalidzkim, udając, że jest ranny przez wojnę i nigdy nie pokazywał się w świetle dziennym.[3] Kiedy ujawnia swoją prawdziwą naturę, jest przerażająco dużym zombie z ostrymi paznokciami i kłami.[4]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Blada)
Ubiór
(Szary garnitur, biała koszula i czarny krawat.)
Skóra(Blada)
Oczy(Czarne)
Ubiór
(Szary garnitur, biała koszula, czarny krawat i złote ramiączka.)

Osobowość

Speedwagon opisuje go jako sprytnego zombie, który jest w stanie ukrywać się tak długo, jak długo nie próbował się rozmnażać i nigdy nie pozostawił żadnych szczątków swoich ofiar. Był w stanie ukrywać się jako członek społeczeństwa przez dziesięciolecia i dowiedział się o dochodzeniu George'a w sprawie jego tożsamości, zanim zdążył zebrać wystarczające dowody przeciwko niemu.[5]

Umiejętności

Zombie

Posiada wszystkie typowe cechy zombie. Jego siła jest zwielokrotniona i jest słaby na światło słoneczne i Fale. Ze względu na kontrolę, jaką ma nad swoim ciałem, jest w stanie przebrać się za rannego weterana, ale jego prawdziwy wygląd to duży zombie z ostrymi paznokciami i kłami.

Historia

Tło

50 lat przed wydarzeniami z Battle Tendency, Straizo i Speedwagon postawili sobie za cel wyeliminowanie pozostałych zombie, które stworzył Dio. Choć pozornie je zniszczyli, jeden był w stanie uciec i ukryć się w cieniu przez dziesięciolecia.

Znalazł sobie stanowisko w RAF-ie, zajmując stanowisko majora. Udawał, że jest ranny w czasie wojny, siedział na wózku inwalidzkim i nigdy nie wystawiał się na światło dzienne. Zombie nie był w stanie zaspokoić swojego głodu, ale nigdy nie zostawił śladu, gdy pożerał swoje ofiary do ostatnich kości i włosów.

1921

George prowadzi śledztwo w sprawie swojego przełożonego

Pod zombie służył George Joestar II, który po zapoznaniu się z historią swojego rodowodu podejrzewał prawdziwą naturę majora. Planował zebrać dowody, aby to zdemaskować. Major odkrył ten plan i zamordował George'a, gdy go obserwował. Śmierć George'a została zatuszowana, przypisana wypadkowi podczas nocnego lotu.

Straizo i Speedwagon podejrzewali tę historię i zbadali prawdę. Elizabeth, w przypływie cichej wściekłości, rzuciła się, by znaleźć majora i zabić go. Z powodu jej pośpiechu została zauważona przez oficera, a rozpadające się zwłoki zombie zostały zrozumiane jako podpalenie ciała majora. Elizabeth została oskarżona o jego morderstwo, a następnie uznana za zdrajczynię.[6]

JORGE JOESTAR

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W noweli JORGE JOESTAR, majorem jest człowiek o imieniu William Cardinal, którego ciało zostaje później przejęte przez zombie o imieniu Antonio Torres.

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Galeria

Przypisy

  1. JoJo 6251
  2. 2.0 2.1 Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2 str.11.
  3. 3.0 3.1 Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2 str.8.
  4. Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2 str.10.
  5. Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2 str.8-10.
  6. Chapter 108: JoJo: The Final Ripple, Part 2 str.8-12.

Nawigacja w witrynie

Inne języki: