Rezydencja DIO

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Rezydencja DIO (DIOの館, DIO no Yakata) to lokacja występująca w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Chroni tytułową postać DIO podczas wydarzeń z Stardust Crusaders. Jako ukryte legowisko głównego złoczyńcy, jest przedstawiany jako ostatni przystanek dla bohaterów i jest miejscem kilku kluczowych spotkań.

Architektura

Rezydencja DIO wydaje się ekstrawagancką trzypiętrową rezydencją wykonaną z terakoty, uważaną za dość starą, położoną w jednej ze starszych dzielnic Kairu. Główny budynek otoczony jest murem i rozległym ogrodem, w którym znajdują się liczne palmy i inne egzotyczne rośliny. Na każdym rogu prostokątnego budynku głównego znajdują się cztery wieże. Rezydencja jest zaciekle strzeżona przez sokoła i użytkownika Standa, Pet Shop.

Wnętrze miesza opuszczone i luksusowym, z których większość jest słabo oświetlona lub czarna jak smoła ze względu na wampiryczną naturę właściciela.

Jego pomieszczenia obejmują salę trumienną znajdującą się na szczycie jednej z wież rezydencji, w której leży trumna, oraz podziemną salę Telence T. D'Arby'ego, która naśladuje tropikalną wyspę na środku morza, prawdopodobnie ze względu na Stand Kenny'ego G.

Crazy Diamond's Demonic Heartbreak / Crazy Heartbreakers


Poniższa informacja pochodzi z Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, lub jej adaptacji noweli Crazy Heartbreakers, które nie zostały napisane przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Dawna kawiarnia w rezydencji

W 1999 roku rezydencja DIO jest obecnie własnością Mariah i Kenny'ego G. Para przekształciła rezydencję w kryjówkę, czyniąc ją bardzo cennym bezpiecznym domem, biorąc pod uwagę niepewne środowisko, w którym się znajduje. Ulica, na której się znajduje w Kairze, została uznana przez miejscowych za "przeklętą ulicę" od czasu, gdy Wilson Phillips przejechał licznych cywilów na chodniku w 1989 roku. Rezydencja trzyma teraz z dala prześladowców z powodu przebywania na przeklętej ulicy, a także Kenny'ego G. tworzącego iluzje z Tenore Sax, aby zmylić tych, którzy się zbliżają. Pozwalają gościom przebywać w pokojach w rezydencji, ale koszt pobytu jest bardzo wysoki. Kenny G. sprawia również, że pokoje wyglądają jak luksusowy hotel, a morze jest widoczne z okna jednego pokoju. Przerwy w dostawie prądu są powszechne w okolicy, więc Mariah polega na Bastet w zakresie elektryczności. Tworzy również elektryczną migawkę, aby umożliwić dostęp uczestnikom.[2]

Oingo i Boingo zostają gośćmi w rezydencji, aby Oingo mógł ukryć się przed gangami i windykatorami.[3]


Koniec sekcji niekanonicznej.

Mieszkańcy

Mieszkańcy rezydencji DIO

DIOAv.png DioAvAnim3Reveal.png

Master

EnyaAv.png EnyaAvAnim.png

Główna służąca

VanillaIceAv.png VanillaIceAvAnim.png

Służący

PetShopAv.png PetShopAvAnim.png

Strażnik

KennyAv.png KennyAvAnim.png

Iluzjonista

NukesakuAv.png NukesakuAvAnim.png

SłużącyPoniższa informacja pochodzi z Crazy Diamond's Demonic Heartbreak, lub jej adaptacji noweli Crazy Heartbreakers, które nie zostały napisane przez Arakiego. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Mieszkańcy bezpiecznego domu Mariah i Kenny'ego G.
Kenny G./pl
Właściciel
Mariah/pl
Właścicielka
Oingo/pl
Gość, pokój 4U
Boingo/pl
Gość, pokój 4U

Koniec sekcji niekanonicznej.

Gry wideo

DIO's Mansion serves as a stage for the fighting games Capcom Fighters, All-Star Battle and All-Star Battle R. It is also featured in the Cairo map of 'Last Survivor'.

Heritage for the Future

While the game contains third floor (Vanilla Ice's Stage) and coffin room (Shadow DIO's Stage), the third floor is also used for Vanilla Ice sub-boss battle in each character's Story Mode.

All-Star Battle (PS3)

Stardust Crusaders
DIO's Mansion (DIOの館, Dio no Yakata): Cairo

DIOManshionASB.jpg

  • Stage Gimmick: Nukesaku jumps down and attacks the players, returning an unlimited number of times.
  • Situation Finish: If hit towards the wall's opening, the loser is thrown out. Vampires and Pillar Men are disintegrated by the sun's light, while normal characters merely fall to their deaths.

All-Star Battle R (Różne)

Stardust Crusaders
DIO's Mansion (DIOの館, Dio no Yakata): Cairo

DIOManshionASB.jpg

Stage Gimmick
Nukesaku jumps down and attacks the players, returning an unlimited number of times.
Situation Finish
If hit towards the wall's opening, the loser is thrown out. Vampires and Pillar Men are disintegrated by the sun's light, while normal characters merely fall to their deaths.
Unlock Condition: Win in the Jotaro Kujo vs. DIO All-Star Battle Mode Boss Battle
DioMansionManga.png

DIO's secret home in El Cairo City, Egypt. The Joestars close in on the casket of the vampiric DIO, but are forced into a temporary retreat by the might of The World. The final battle then unfolds in the city.

第3部『スターダストクルセイダース』に登場したDIOの隠れ家。エジプトのカイロにある。ジョースター一行は吸血鬼DIOの棺まで迫るもザ・ワールドの凄みに戦慄し、一時退却を余儀なくされる。その後、最終決戦の場はカイロ市街へと移行した。

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: