Fałszywy Kapitan Tennille

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

Zgadza się, nie jestem prawdziwym kapitanem! Pozbyłem się prawdziwego kapitana i zostawiłem go odpoczywającego na dnie oceanu!
—Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2

Fałszywy Kapitan Tennille (偽キャプテン・テニール, Nise Kyaputen Tenīru) jest nienazwanym trzeciorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "Dark Blue Moon".

Jest zabójcą wysłanym przez DIO, który walczy z Grupą Joestar na środku oceanu w drodze do Egiptu. Jest użytkownikiem Standa i dzierży Dark Blue Moon.

Wygląd

CaptainDragonAppearance.png

Zabójca pojawia się jako wysoki, muskularny mężczyzna, prawdopodobnie po trzydziestce. Ma dość niepozorny wygląd, ponieważ ma tylko wąsy i łatkę na cechę twarzy i ma zwykłą załogę.

Jego strój jest podobnie zwyczajny, ponieważ nosi prostą koszulę i spodnie, wraz z rękawiczkami, zwykłą chustką zawiązaną wokół szyi i czapką kapitana.

Chociaż prawdziwy kapitan Tennille nigdy nie jest pokazany, można założyć, że oszust był praktycznie identyczny z nim, ponieważ jego ludzie, którzy pracowali przez dziesięć lat na tym samym statku, nawet nie podejrzewali zastąpienia.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Blond)
Oczy(Jasnoniebieskie)
Ubiór
(Niebieska koszula z czerwoną chustką, białe spodnie i rękawiczki, biało-czarna czapka ze złotą odznaką.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Blond)
Oczy(Niebieskie)
Ubiór
(Niebieska koszula, biała chustka, biało-czarna czapka z niebieskim daszkiem i złotą odznaką.)
Skóra(Opalona)
Włosy(Popielaty blond)
Oczy(Szare)
Ubiór
(Niebieska koszula z czerwoną chustką, białe spodnie, rękawiczki i czapka, biało-granatowa czapka ze złotą odznaką.)

Osobowość

Wyszkolony zabójca bardzo łatwo oszukany

Zabójca jest przede wszystkim metodyczny, początkowo planował oddzielić Grupę Joestar i wyeliminować ich jednego po drugim. Jednak jego plan zostaje natychmiast udaremniony przez dość nudną sztuczkę Jotaro Kujo i natychmiast nurkuje w wodzie, chwytając Anne jako zakładniczkę, aby zwabić grupę. Jest dość pewny umiejętności Dark Blue Moon i wierzy, że jest w stanie zmierzyć się z całą grupą, gdy znajdzie się w wodzie.[2] Oszust jest również dość dokładny w swojej pracy, ponieważ podłożył bomby na swoim statku, aby uniemożliwić Grupie Joestar popłynięcie do Egiptu.[3]

Kiedy przebrany za Tennille'a, wydaje się być dość powściągliwym i surowym osobnikiem. Jego przebranie wydaje się być drobiazgowe, ponieważ nikt na statku tego nie zauważył.

Wydaje się, że lubi ocean, gdy konfrontuje Jotaro z paleniem i gasi papierosa na czapce, pytając, czy Jotaro zamierza wrzucić popiół i papierosa do pięknego oceanu.[4]

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: Dark Blue Moon

Stand zabójcy to Dark Blue Moon, znacznie niezależny humanoidalny Stand o wielkiej przewadze w wodzie ze względu na jego zdolność do pływania, tworzenia wirów, rzucania ostrymi łuskami jako pocisków i tworzenia skorupiaków, które wysysają siłę wrogów.

Dark Blue Moon (ダークブルームーン(暗青の月))Link do tej sekcji
DarkBlueMoonMangaAv.png
Umiejętność
Odprowadzanie Siły Skorupiakami
MOC
C
PRD
C
ZAS
C
WYT
B
PRC
C
ROZ
D

Pojemność płuc

Pojemność płuc zabójcy trzykrotnie przekracza ludzką średnią, a dzięki praktyce jego osobisty rekord wynosił 6 minut i 12 sekund.[6]

Historia

Tło

Zabójca jest jednym z przedstawicieli Karty Tarota wysłanych przez Enyę, aby zabić grupę Joestar. Widząc, że grupa Joestar zdecydowała się na podróż morską po ataku Gray Fly, zabił prawdziwego kapitana i zajął jego miejsce. Wrzucił kapitana do oceanu i wszedł na statek ze wszystkimi innymi, nikt nie zauważył, że nie jest prawdziwym Tennille. Planował zabić grupę jednen po drugim na statku.[7]

Oszust w pewnym momencie podkłada liczne bomby na statku, aby powstrzymać Jotaro i spółkę przed dotarciem do Egiptu.[8]

Stardust Crusaders (1988)

Udawanie kapitana

Oszust płynie łodzią, którą Grupa Joestar zabrała na rejs z Hongkongu do Singapuru. Po tym, jak Jotaro i Anne zostają zaatakowani w wodzie przez tajemnicze stworzenie, Jotaro stał się podejrzliwy wobec członków załogi i wierzy, że jeden z nich może być użytkownikiem Standa.

Oszust pojawia się po tym, jak Jotaro wspina się z powrotem na statek, krytykując Anne za skradanie się, a następnie Jotaro za palenie na jego statku. Jotaro szybko oskarża go o bycie użytkownikiem Standa. Chociaż Joseph Joestar upiera się, że Fundacja Speedwagona sprawdziła jego kwalifikacje, Jotaro postanawia dowiedzieć się, czy to on jest winowajcą, blefując na nim: mówi, że wdychanie nawet minimalnej ilości dymu powoduje pojawienie się dużej żyły na nosie użytkownika Standa. Fałszywy kapitan Tennille natychmiast się na to nabiera i ujawnia swoją prawdziwą tożsamość oraz to, że wcześniej zabił prawdziwego kapitana Tennille'a.

Oszust pokonany

Próbuje wziąć Anne jako zakładniczkę, ale zanim mu się to udaje, zostaje powstrzymany przez Star Platinum.[9] Zabójca jednak wciąga Jotaro pod wodę swoim Standem Dark Blue Moon, gdzie jego Stand może walczyć z pełną mocą. Więzi Jotaro w wirze, próbując pociąć go ostrymi łuskami Dark Blue Moon. Udaje mu się nawet stworzyć coś w rodzaju małego Cirripede, który może wysysać energię ze Standów przeciwników.

Wreszcie, wykorzystując zdolność Star Platinum do rozciągania palca wskazującego i środkowego, Jotaro dźga Stand wroga i rozrywa mu połowę głowy, pokonując go.[10] Jednak bomby oszusta nagle wybuchają na statku, pozostawiając protagonistów na spotkanie z kolejnym wrogiem Standa, Strength. Zabójca jednak przypuszczalnie umiera w morzu.

Spin-Offy

El Aleph

Poniższa informacja pochodzi ze źródła, które nie zostało napisane przez Arakiego. Jako taki może, ale nie musi być uważany za kanon.

W noweli rey infinito sugeruje się, że dołączył do kartelu Selva w pewnym momencie przed 1986 roru, ponieważ w kartelu jest Stand opisany jako "obcy pokryty chropowatymi łuskami przypominającymi pąkle". Pracuje jako ochroniarz, uniemożliwiając intruzom powstrzymanie działalności kartelu.[11]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Prosimy o powstrzymanie się od palenia na pokładzie. Co zamierzałeś zrobić z popiołem i tyłkiem? Wrzucić je do pięknego oceanu? Jesteś gościem na moim statku i musisz przestrzegać moich zasad... młodzian.
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 • "Stand"? O czym u licha mówisz?
  —Imposter Captain Tennille, Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 • Zgadza się, nie jestem prawdziwym kapitanem! Pozbyłem się prawdziwego kapitana i zostawiłem go odpoczywającego na dnie oceanu!
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 • Słyszałem, że twój Star Platinum jest niesamowicie szybki. Ale prędkość Dark Blue Moon w wodzie jest niezrównana! Dlaczego nie zobaczymy, kto jest szybszy? Mój Stand pływa szybciej niż jakakolwiek ryba na świecie!
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 • Kłopotliwe wody! Kłamstwa i zdrada! Reprezentuje strach przed nieznanym! Karta księżyca... Dark Blue Moon!
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 • Chodź za mną! Jeśli chcesz szybkiej, wodnistej śmierci!
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 • Witamy w świecie Dark Blue Moon... ocean!
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3
 • Ty kretynie... Zachowujesz się jak wielki strzał. Pewnie myślisz... "Jak długo ten facet może wytrzymać pod wodą?" "Najdłużej mogę wstrzymać oddech to 2 minuty. Czy on wytrzyma dłużej niż ja?" czy coś w tym rodzaju, założę się. Powiem ci, że moja pojemność płuc jest 3 razy większa niż u normalnej osoby! Po treningu mojego ciała mój osobisty rekord wstrzymywania oddechu wynosi 6 minut i 12 sekund! Czy wytrzymasz tak długo?
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3
 • Próbuj pływać! Prawdopodobnie masz trudności z oddychaniem, prawda? Ale arogancki facet taki jak ty musi być torturowany jeszcze bardziej.
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3
 • Powiedziałeś, że zamienisz mnie w sashimi?! Ten, który stanie się sashimi, jest...
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3
 • Urk! Ack... Glub glub...
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3
 • Próbowałeś skoncentrować całą pozostałą moc w palcach... Dlatego udawałeś, że jesteś wykończony! Czy o tym myślałeś?
  —Fałszywy Kapitan Tennille, Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3

Gry wideo

JoJo RPG (SFC)

The events from Dark Blue Moon occur on some different ways from the original story, as the imposter Captain Tennille uses his Stand to attack the party within a water trap found in a building. Also, Anne is completely removed from the game, resulting in the imposter Captain Tennille not using her as a hostage to attack the team.

PSXStage5.png

JoJo's Bizarre Adventure (PS1)

Imposter Tennille or Captain Teneil in the English localization, appears as a Mini Game in Super Story Mode. His fight is simply a "quick time event" mini-game, where the player must dodge all the attacks from the imposter Captain Tennille's Stand. Imposter Capain Tennille's special battle can be unlocked in Book Mode.

Diamond Records (Android/iOS)

DR 3 CaptainTennille.png

The Imposter Captain Tennille (偽キャプテン・テニール, Nise Kyaputen Tenīru) appears in Diamond Records as a playable character in both the Action Battle and Tactical Battle game modes. He has one 'Tactical' type 5 star statue. The imposter's moveset in both game modes is comprised of various attacks inspired by the anime, using his stand Dark Blue Moon.

CaptainTennilleDR.png
DRTactical.png
DRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.pngDRStar.png
DRName5.png
Imposter Captain Tennille
Moveset
DRAtk.png
Imposter Captain Tennille's basic attack string is a combination of up to five various strikes using Dark Blue Moon. In Tactical Battle, this is cut down to only three hits.
DRSkill1.png
Dark Blue Moon attacks opponents using a small whirlpool in its hand.
DRSkill1.png
Dark Blue Moon dives at opponents and slashes them. (Unlockable)
DRSP29.png
Dark Blue Moon weaponizes a small whirlpool of water and launches it as a projectile.
DRSP11.png
Dark Blue Moon slashes opponents and traps them in a bundle of barnacles that temporarily stuns them. (Unlockable)
DRSP40.png
Dark Blue Moon summons a gigantic whirlpool, damaging a wide range of opponents caught in the attack. In Tactical Battle, this damages all opponents present on the stage.


JoJo's Pitter-Patter Pop! (Android/iOS)

PPPCharNameBG.png
Captain Tennille
CaptainTennillePPP.png
BluePPP.png
CaptainTennilleStandPPP.png
BluePPP.png
PPPVerBG.png
Seabed-Dragging Hidden Shadow ver.
海底に引きずり込む潜影 ver.
CaptainTennillePPPFull.pngCaptainTennilleStandPPPFull.png
Rarity: PPPSR.png
Max Power: 1227 (Lvl 50) / 2517 (Lvl 80)
Release Date: November 27, 2020
Skill: Dark Blue Moon
PPPSkill2.png
Replaces random panels with partner's Bubble panels
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 1
# of Replaced Groups: 2
Cooldown: 85
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 2
# of Replaced Groups: 3
Cooldown: 85
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 3
# of Replaced Groups: 3
Cooldown: 75
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 4
# of Replaced Groups: 4
Cooldown: 75
PPPRangeRandom.png
Skill Lv 5
# of Replaced Groups: 4
Cooldown: 70


Galeria

Przypisy

 1. Justice - Vol.3 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P70-71 The Secret of JOJO Characters
 2. Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 3. Chapter 130: Strength, Part 1 str.7.
 4. Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2 str.8-9.
 5. JOJO A-GO!GO!: STANDS, str.104
 6. Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3 str.9.
 7. Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2 str.15-16.
 8. Chapter 130: Strength, Part 1 str.7.
 9. Chapter 128: Dark Blue Moon, Part 2
 10. Chapter 129: Dark Blue Moon, Part 3
 11. El Aleph Chapter 15: XV - Final Arc

Nawigacja w witrynie

Inne języki: