Wniebowstąpiony DIO

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search
TranslateArticle.jpg
"Do you understand?"

This article is in need of a finished translation and/or up-to-date information.
You can help JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki by translating it.

  • Pierwsza ciągłośćKliknij tutaj, aby zapoznać się z tematem z oryginalnej ciągłości (części 1-6).
  • HADioAv.png
  • JORGE JOESTARJorgeDio2Av.png
  • Kliknij tutaj, aby zobaczyć artykuły o podobnych nazwach.

Sama rzeczywistość, nagnij się do mojej woli!!
—Wniebowstąpiony DIO, Eyes of Heaven

Wniebowstąpiony DIO (天国に到達したDIO, Tengoku ni Tōtatsu-shita Dio) jest głównym antagonistą gry wideo na PlayStation 3 i PlayStation 4, Eyes of Heaven.

Jest ostateczną formą DIO z równoległego świata, w którym udało mu się zabić Joestarów i osiągnąć swój cel "uzyskania nieba". W konsekwencji uzyskał "ostateczny Stand" określany jako The World Over Heaven, co pozwoliło mu przepisać rzeczywistość do jego woli.

Wygląd

HeavenDIOEoH.PNG

Ta forma DIO ma wyjątkowo bladą skórę o jasnofioletowym odcieniu. Podobnie jak oryginał, jest wysoki i ma muskularną budowę. Włosy DIO są znacznie dłuższe, sięgające do talii i z grzywką sięgającą podbródka. Z tyłu jego włosy rozpadają się na środku, spływając na zewnątrz za ramionami jak skrzydła.

Nad czołem nosi szerokie złote nakrycie głowy w kształcie górnej połowy gwiazdy. Pod oczami ma ukośne złote znaki na twarzy z wygrawerowanym dwukrotnie słowem "DIO", które spływają po jego policzkach. Jego nakrycie głowy i oznaczenia twarzy są podobne do wzorów, w które włosy Enrico Pucciego formują się po osiągnięciu Made in Heaven.

DIO ubrany jest w biały trykot i czapsy. Nosi złoty kołnierz usekh ze złotym emblematem "D" umieszczonym na środku i białą peleryną przymocowaną do tyłu. Wykończenia kołnierza mają wielokrotnie wygrawerowane słowo "DIO" małymi literami. Nosi złoty pas na czapach i złocistą, białą talię. Oprócz tego, że jego pas ma emblemat "D", podobnie jak jego naszyjnik, nosi również złote nakolanniki z tymi samymi emblematami "D". Jednak jego prawa noga ma zamiast tego odwróconą "D".

Pod ramionami ma duże złote mankiety na ramionach z dwukrotnie napisanym jego imieniem. Na nadgarstkach nosi pięć dużych złotych bransoletek. DIO ma złote buty z podkręconymi palcami z wygrawerowanym na środku wzorem gwiazdy. Dodatkowo ma duże emblematy złotej gwiazdy na grzbiecie dłoni.

Schematy Kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra
(Jasny fiolet ze złotymi oznaczeniami na twarzy)
Włosy(Blond)
Oczy(Złote)
Ubiór
(Białe ubrania ze złotą biżuterią i butami)

Osobowość

Niewiarygodne... Ani przez chwilę nie sądziłem, że będziesz w stanie interweniować w moją rzeczywistość... Ale z samej swej natury rzeczywistość może istnieć tylko raz... i rzeczywistość, którą ja, DIO, tworzę... jest więcej niż wystarczające!
—Wniebowstąpiony DIO do Jotaro Kujo

Podobnie jak oryginalny DIO, Wniebowstąpiony DIO jest konsekwentnie manipulacyjny i gwałtownie dominujący i wielokrotnie pokazuje brak sumienia i empatii. Dodanie zdolności DIO do nadpisywania samej rzeczywistości zwiększa jego bezgraniczną ambicję i miłość do władzy. Jego narcyzm jest przedstawiany przez jego strój z jego imieniem na całej twarzy i ciele.

DIO używa wszystkiego lub kogokolwiek, co mógłby, aby osiągnąć swoje cele, lekceważąc jakikolwiek rodzaj moralności, który ograniczałby zakres dostępnych mu działań. Używając manipulacji, uwodzenia lub zwykłej przemocy, DIO nieustannie stara się stawać coraz potężniejszym, zdobywając Zwłoki Świętego, a także 36 dusz. Wykorzystuje swoją zdolność do uczynienia każdego swoim sojusznikiem i zmusza grupę Joestar do walki z przyjaciółmi. DIO lubi być na pozycji władzy i wielokrotnie powtarza, jak wspaniale się czuje, będąc na dominującej pozycji. Wręcz przeciwnie, DIO nie może tolerować, gdy ktoś może mu się przeciwstawić lub dorównać mu w mocy, i jest wściekły i głęboko zaniepokojony tą myślą.

Umiejętności

Stand

Główny artykuł: The World Over Heaven

Ewoluowany Stand DIO, The World Over Heaven, może teraz nadpisywać samą rzeczywistość, oprócz swojej pierwotnej zdolności zatrzymywania czasu. Tak długo, jak używa pięści swojego Standa, DIO może zmieniać linie czasowe i przepisywać istnienie wszystkiego, co chce.

The World Over Heaven zachowuje również oryginalną super siłę, szybkość i niesamowitą precyzję.

The World Over Heaven (ザ・ワールド・オーバーヘブン)Link do tej sekcji
TheWorldOverHeavenAvEOH.png
Umiejętność
Nadpisywanie Rzeczywistości

Osobiste

DIO w swojej wzniesionej formie ma moc teleportacji, natychmiastowej regeneracji, wskrzeszania zmarłych, kontroli umysłu i może przywoływać błyskawice, aby atakować i celować w swoich przeciwników. Wydaje się również, że ma zdolność podróżowania wymiarowego, podobną do D4C Funny'ego Valentine'a.

Ta forma nie jest jednak wyłączona z zasad przeskakiwania wymiarów D4C. Ponieważ żadne dwie wersje tej samej osoby lub rzeczy nie mogą współistnieć w tym samym wymiarze, jeśli część 3 DIO lub coś z nim związanego, jak jego złote pierścienie bransoletki, wejdzie w kontakt z Wniebowstąpionym DIO lub pasującym do nich przedmiotem, obie wersje zderzą się i zniszczą się nawzajem. Jotaro wykorzystał to, gdy rozbił ramiona Wniebowstąpionego DIO wspomnianymi pierścionkami bransoletki DIO z części 3.

Historia


Poniższa informacja pochodzi z Eyes of Heaven, który nie został napisany przez Arakiego, chociaż historia była przez niego nadzorowana. Jako taki może nie być uważany za kanon.

Tło

Wniebowstąpiony DIO pierwotnie istniał w równoległym świecie, w którym Stardust Crusaders zakończyły się unicestwieniem całej linii krwi Joestar. DIO udało się zabić Jotaro Kujo, Josepha Joestara i Jean Pierre Polnareffa, z powodzeniem zabijając całą grupę Joestar. Teraz, aby realizować swoje pierwotne cele "uzyskania nieba", DIO zebrał dusze "36 grzeszników" wymaganych wraz z Enrico Pucci, gdy ewoluował swój Stand i stał się doskonałą istotą z boską mocą, Heaven-Attained DIO. Teraz bezkonkurencyjny i niepowstrzymany, DIO przystąpił do podboju świata i przepisał całą ludzkość, aby czcić go jako jedynego prawdziwego boga.

Funny Valentine próbuje użyć Dirty Deeds Done Dirt Cheap do zabicia DIO

Mniej więcej w tym czasie, podczas zakończenia Steel Ball Run, prezydent Funny Valentine próbował uciec od "nieskończonej rotacji" nałożonego na niego przez Johnny'ego Joestara. W trakcie tego procesu Valentine przeskakiwał przez wymiary, aż w końcu dotarł do świata Wniebowstąpionego DIO. DIO użył mocy swojego Standa, The World Over Heaven, aby usunąć nieskończonej rotacji z Valentine'a, a w zamian Valentine powiedział DIO o częściach Świętych Zwłok i że jego rzeczywistość była jedynie alternatywną gałęzią głównego wszechświata wymiarowego. Podbiwszy już swój świat i pragnąc satysfakcji z tego zrobić również w oryginalnym wszechświecie, DIO użył swojej mocy do podróżowania przez wymiary; wskrzeszanie poległych akolitów i pranie mózgów nowym z innych linii czasowych, aby służyli jako jego armia.

Eyes of Heaven

DIO, uzbrojony w Kręgosłup Świętych Zwłok, wyruszył swoich zwolenników do walki z Joestarami i ich sojusznikami. Cierpliwie czekał, aż jego wyprane z mózgu sługusy zostaną pokonane jeden po drugim, aż Joestarzy zbiorą wszystkie pozostałe Części Zwłok. DIO następnie wezwał Grupę Joestar do swojego obszaru, gdzie z łatwością pokonał Gold Experience Requiem i Tuska AKT4. DIO ukradł części zwłok z grupy i planował poświęcić je, aby ponownie wykonać rytuał "uzyskania nieba", aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje moce. Jednak Jotaro zdołał trzymać się swojej części zwłok i uciekł wraz z innymi.

DIO, teraz zirytowany, ale wciąż zebrany, rozłożył części zwłok swoim generałom i wysłał ich, aby wyeliminowali Grupę Joestar. W międzyczasie DIO zdołał odkryć, że Valentine był potajemnie zdrajcą i próbował odkryć, który z Joestarów posiada moc pokonania DIO. Skonfrontowany z Valentine'em na temat jego zdrady, Valentine walczył z DIO w wielu wymiarach, ale ostatecznie przegrał. DIO, nie chcąc marnować tak potężnego użytkownika Standa, zaoferował Valentine'owi przebaczenie w zamian za jego wieczną lojalność. Valentine jednak zachował swoją integralność i odmówił jedynie szybkiego zabicia przez DIO i wymazania z istnienia. DIO następnie zwierzył się swojemu przyjacielowi, Pucciemu, o tym, jak martwił się o Joestarach w tej linii czasowej, którzy byli bardziej problematyczni, niż się spodziewał. Pucci zapewnił go, że wszystko pójdzie zgodnie z jego planami i sam wyruszył, aby skonfrontować się z Joestarami. Pucci ostatecznie przegrał z Jotaro i jego córką, Jolyne Cujoh. Gdy Jotaro zapytał Pucciego o sekret Standa DIO, Pucci zamiast tego popełnił samobójstwo, przysięgając swoją miłość i służbę DIO nawet po śmierci.

DIO ujawnia Joestarom swoją nowo odkrytą moc

Gdy Jotaro i inni odzyskali pozostałe części zwłok, udali się do Kairu, gdzie DIO planowało pokonać ich wszystkich w bitwie. DIO walczył z Jotaro i Jolyne, a następnie przegrał. Jednak zanegował szkody wyrządzone mu za pomocą The World Over Heaven. Jotaro, który teraz był świadkiem mocy DIO z bliska, odkrył zdolność jego Standa do nadpisywania samej rzeczywistości za pomocą pięści. DIO twierdził, że Jotaro wiedząc, że jego sekret jest daremny i wygnał sojuszników Joestar do innych wymiarów, pozwalając mu zatrzymać się na czas, aby naładować moc The World Over Heaven. Gdy Jotaro i Jolyne zostali w tyle, aby walczyć z DIO, inni Joestarzy przygotowali się do walki ze swoimi wypranymi z mózgu sojusznikami, tylko po to, by Giorno Giovanna zbyt późno zdał sobie sprawę, że wpadli w pułapkę DIO. DIO uwolnił pełną moc The World Over Heaven i zabił wszystkich Joestarów i ich sojuszników, zanim wchłonął ich dusze w siebie.

DIO radośnie rozpoczyna rewanż z Jotaro

Teraz, rozkoszując się swoim rychłym zwycięstwem nad Jotaro i Jolyne, DIO połączył części Świętych Zwłok z 36 duszami, aby wznieść się do jeszcze większej formy istnienia, powodując, że sama tkanina rzeczywistości zaczęła wypaczać się w pokręconej wizji DIO. Jotaro i Jolyne połączyli siły, aby pokonać DIO, ale chociaż udało im się go pokonać, było to tylko krótkie zwycięstwo, ponieważ DIO wyleczył się ponownie i zabił Jolyne jednym ciosem, zanim wchłonął również jej duszę. DIO zadał Jotaro pozornie śmiertelny cios, radośnie rozkoszując się swoim domniemanym triumfem. Jednak Jotaro w tajemniczy sposób zaprzeczył szkodom wyrządzonym samemu sobie, co spowodowało, że DIO cofnął się w szoku. DIO pamiętał, że Star Platinum i The World Over Heaven to wciąż ten sam typ Standa, a w wyniku ewolucji DIO jego Stand, nieumyślnie spowodował ewolucję Star Platinum.

Śmierć DIO, odzwierciedlająca jego porażkę pod koniec Stardust Crusaders

Teraz uzbrojony w moc Star Platinum Over Heaven, Jotaro odzyskał spokój, gdy zdrowie psychiczne DIO zaczęło się rozpadać. DIO, teraz zdesperowany, aby zniszczyć Jotaro raz na zawsze, rozpętał potężny atak, tylko po to, by przypadkowo uderzyć bransoletki DIO z oryginalnej linii czasowej. Jotaro potajemnie nabył te bransoletki po tym, jak Valentine poinformował go, że jeśli zderzą się dwa identyczne obiekty z różnych wymiarów, gwałtownie się zniosą. Bransoletki połączyły się z obecnymi bransoletkami DIO i eksplodowały, w wyniku czego oba jego ręce zostały zniszczone i uczyniły go bezsilnym. DIO desperacko próbował użyć własnej krwi, aby oślepić Jotaro, jednak próba okazała się daremna; tak jak to miało miejsce w oryginalnej linii czasowej. Odzwierciedlając swój pierwotny upadek, Jotaro zadał DIO decydujący cios, który spowodował, że całe jego ciało rozpadło się i eksplodowało, gdy z niego wyleciało setki dusz.

W wyniku śmierci Wniebowstąpionego DIO stworzono nową linię czasu, w której wydarzenia z Eyes of Heaven nigdy nie miały miejsca, ale każda heroiczna śmierć w częściach oryginalnego wszechświata została zanegowana. Ostatecznie doprowadziło to do powstania wszechświata, w którym żaden z Joestarów i ich sojuszników nie zginął, przynosząc erę pokoju.[4]

Galeria

Przypisy

  1. JoJonium Volume 3
  2. Phantom Blood (PS2 Game) - Interview with Hirohiko Araki 2006
  3. The Miasma of the Void, Vanilla Ice - Vol.9 "Shueisha Jump Remix Stardust Crusaders Edition" P170 The Secret of JOJO Characters
  4. Eyes of Heaven

Nawigacja w witrynie

Inne języki: