*Stardust Crusaders Episode 24: High Priestess, Part 2 (Podgląd)
- Stardust Crusaders Episode 25: "The Fool" Iggy and "Geb" N'Doul, Part 1
- Stardust Crusaders Episode 26: "The Fool" Iggy and "Geb" N'Doul, Part 2 (Śmierć)
N'Doul (ンドゥール, Ndūru) jest drugorzędnym antagonistą występującym w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders, a konkretnie w fabule "'The Fool' Iggy and 'Geb' N'Doul".
Jako lojalny zabójca DIO i użytkownik Geba z 9 Egipskich Bogów Chwały, bez strachu walczy z grupą Joestar.
N'Doul jest niewidomym, wysportowanym mężczyzną średniego wzrostu, z ciemnymi, zaniedbanymi włosami i pustymi oczami, które zawsze są prawie zamknięte z powodu jego stanu. N'Doul zakłada prosty strój składający się z kamizelki w paski na koszuli bez rękawów, opasek, spodni, butów i zasłony, aby chronić się przed słońcem na Saharze. Nosi również opaskę na głowę i dwa kolczyki w kształcie obręczy.
N'Doul nosi laskę, która jest podzielona na segmenty i ozdobiona trzema klejnotami na rękojeści.
Najsilniejszą cechą N'Doula jest jego lojalność wobec DIO i determinacja w wypełnianiu jego woli. Walczy z Crusaderami bez wytchnienia, a nawet śmiertelnie się rani, aby uniknąć przesłuchania. N'doul fanatycznie ubóstwia DIO w pełni znając swoje zło, stwierdzając, że ludzie tacy jak on zasługują na zbawiciela.
Pomimo swojej zaciekłości, N'Doul zachowuje zimną krew i znajduje radość w walce z Crusaderami, często chichocząc, gdy tylko miał przewagę. Jest pewny swoich umiejętności jako użytkownik Standa, nazywając siebie "wielkim N'Doulem", ale nie bez powodu. N'Doul jest bardzo kompetentnym wojownikiem i strategicznie walczy z Crusaderami na odległość. Analizuje problemy i musi uważnie obserwować ruch wroga ze względu na jego stan. Jego nadmierna pewność siebie staje się słabością, a jego postawa zostaje niemal zwabiona przez Avdola, co chwalił. Okazuje szacunek, gdy zostaje przechytrzony, i chętnie ujawnia informacje Jotaro po jego porażce.
Geb to Stand dalekiego zasięgu wykonany z wody, który N'Doul może zdalnie kontrolować i kształtować w cokolwiek, aby atakować swoich wrogów z daleka, zwłaszcza jako ostry strumień wody zdolny do krojenia ciał.
N'Doul jest niewidomy, ale ma fenomenalnie ostry słuch. Jest w stanie określić pozycję muchy, po prostu słuchając jej lotu lub słysząc słabe dźwięki, takie jak ziarna piasku odbijające się od przeszkody setki metrów od niego. Używając laski, N'Doul może wyczuć wibracje przechodzące przez piasek nawet kilometry od jego pozycji, zapamiętać miejsce pobytu wielu osób lub zidentyfikować kogoś, analizując odgłos ich kroków.
N'Doul był ślepcem, który dzięki swojemu Standowi nigdy w życiu niczego się nie bał, nawet śmierci. Pozwoliło mu to robić, co chciał i ujść mu to na sucho bez konsekwencji, ponieważ nawet policja nie dowiedziałaby się o jego zbrodniach, chociaż nikt nigdy nie widział jego prawdziwej wartości. Pewnego dnia spotkał DIO i był oczarowany jego charyzmą, DIO był jedyną osobą, która dostrzegła jego prawdziwą wartość. N'Doul zaczął podziwiać tego człowieka tak bardzo, że widział w nim swojego zbawiciela, później twierdząc, że "nawet zło potrzebuje zbawiciela".
W adaptacji anime N'Doul zabija szpiega z Fundacji Speedwagona i przynosi jego zwłoki do DIO, aby mógł się nim żywić.
N'Doul zostaje przedstawiony wkrótce po tym, jak Iggy dołącza do Grupy Joestar na egipskiej pustyni, gdy szpieguje ich z pobliskiego wzgórza. Po tym, jak grupa zabiera zapasy od wysłannika Fundacji Speedwagona, N'Doul atakuje ich helikopter poza ekranem i powoduje jego katastrofę. Topi jednego z pilotów i ukrywa Geba w kantynie, osiedlając się prawie cztery kilometry dalej. Kiedy Grupa Joestar widzi helikopter i bada go, znajduje drugiego pilota i daje mu kantynę, myśląc, że jest spragniony. Geb wyskakuje i ścina głowę pilotowi. Wkrótce potem atakuje grupę Joestar, ukrywając się w piasku. Zaskakuje Kakyoina i przecina mu oczy. Kakyoin zostaje zabrany, ale Polnareff na szczęście unika ataku, ponieważ N'Doul jest rozproszony przez dzwoniący zegarek i atakuje go, pozwalając bohaterom wiedzieć, jak ich wykrywa.
Polnareff zabiera Kakyoina i próbuje uciec w bezpieczne miejsce samochodu grupy, a Geb przesuwa się za nim. Gebowi udaje się tylko przeciąć nogę Polnareffowi, ale Francuz wciąż dociera do samochodu. Jednak N'Doul sprawia, że samochód tonie w piasku. Zauważając, że nos Iggy'ego pozwolił mu wyskoczyć z samochodu przed atakiem, N'Doul rozważa zaatakowanie psa, ale postanawia inaczej, gdy widzi, że Iggy jest obojętny na los grupy. Bohaterowie utknęli na piasku. Avdol próbuje nakłonić N'Doula do ataku na puste miejsce, rzucając bransoletki w piasek. Jednak N'Doul widzi sztuczkę w ostatniej chwili i udaje mu się wyeliminować Avdola, otrzymując w zamian tylko oparzenie ramienia. Aby odwrócić uwagę N'Doula, Jotaro biegnie w kierunku Iggy'ego, aby zmusić go do wzięcia udziału w walce. Podczas gdy Iggy próbuje uciec, tworząc szybowiec, Jotaro z łatwością łapie szybowiec i znika z radaru N'Doula.
W powietrzu Jotaro ma łatwiejszy czas skanowania horyzontu, ale wkrótce jest zmuszony zrobić jeden krok, aby dać The Fool więcej wysokości. Daje N'Doulowi wskazówkę co do obecnego planu Jotaro, ale Jotaro w końcu widzi go również. Wydmuchując piasek w powietrze, N'Doul jest w stanie usłyszeć ziarna uderzające w szybowiec i dlatego zaczyna nękać Jotaro i Iggy'ego. Obawiając się o swoje życie, pies próbuje zejść na dół i zostawić Jotaro na łasce Geba, ale Jotaro używa Star Platinum, aby rzucić Iggy'ego i The Fool w N'Doula, łapiąc go z zaskoczenia. N'Doul jest zmuszony przywołać Geba na swoją stronę, aby się chronić, a także jest rozproszony przez psa i traci kontakt z Jotaro. To właśnie tam Jotaro dociera do N'Doula i pokonuje go. Po pokonaniu N'Doul zabił się, aby zapobiec odczytaniu jego wspomnień przez Hermit Purple, prawdopodobnie wiedząc, że jego własny wybawca zabiłby go w przeciwnym razie. Następnie, w swoim ostatnim oddechu, ostrzega Jotaro przed kolejnymi ośmioma wrogimi Standami. Widząc jego męstwo, Jotaro zakopuje ciało N'Doula na pustyni.
*Stardust Crusaders Episode 24: High Priestess, Part 2 (Podgląd)
*JoJo's Bizarre Adventure Episode 8 (OVA): "The Fool" Iggy and "Geb" N'Doul, Part 1
Postać N'Doula jest oparta na tytułowej postaci z filmów Zatōichi. Hirohiko Araki uważa, że Zatōichi jest po prostu "przerażającym facetem, a nie bohaterem".[5] A także wygląd stroju N'Doula mógł być inspirowany Opowieściami z 1001 nocy Antonio Lopeza.
Imię N'Doula było pierwotnie pisane jako "N'Dyoul" (ンドュール, Ndyūru) zamiast "N'Doul" (ンドゥール, Ndūru) w Weekly Shonen Jump 1990 #36.
W czasie publikacji Vento Aureo, N'Doul był jedną z ulubionych postaci Arakiego.[6]
Przywództwo | |
---|---|
Zombie i inni nieumarli | |
Użytkownicy Standów | |
Użytkownicy 9 Egiptskich Bogów Chwały | |
Agenci Pucciego | |
Niekanoniczni agenci |