Ojciec Willa A. Zeppeliego

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

URRRRYYYY! (U()R()R()R()R()Y()Y()Y()Y())

Ojciec Willa A. Zeppeliego (ウィル・A・ツェペリの父親, Wiru A Tseperi no Chichioya) jest nienazwaną trzeciorzędną postacią występującą w pierwszej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Phantom Blood.

Mężczyzna jest uczonym i przywódcą grupy archeologicznej swojego uniwersytetu, zanim zamienia się w wampira poprzez Kamienną Maskę.

Jego ostateczna śmierć od światła słonecznego prowadzi jego syna do spędzenia dziesięcioleci na znalezieniu Kamiennej Maski i zbadaniu wszelkich słabości, jakie może mieć, aby zapobiec kolejnym tragediom.

Wygląd

Ojciec Willa jest wysokim mężczyzną o muskularnej budowie. Ma kręcone ciemne włosy, długie bokobrody i grube brwi. Pokazano go w marynarskiej kurtce admirała z naramiennikami na ramionach podczas podróży statkiem.

W mandze jego twarz jest wyraźnie przedstawiona tylko w Battle Tendency, kiedy Caesar A. Zeppeli wspomina swoich przodków.

Po tym, jak stał się wampirem, jego wiek odwraca się, sprawiając, że wygląda tak, jakby miał dwadzieścia lat, a jego włosy rosną dłużej aż do ramion.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Ubiór
(Zielona kurtka, czarne spodnie, złote naramienniki)
Skóra(Blady)
Włosy(Brązowe)
Ubiór
(Biała kurtka, czarne mankiety, złote naramienniki)

Osobowość

Ojciec Willa znał się na podróżach i archeologii. Niewiele wiadomo o jego osobowości jako człowieka, ale był szanowany przez syna i zdolny do prowadzenia dużej grupy studentów.

W przeciwieństwie do większości innych wampirów, które zachowują przynajmniej część swojego poczucia siebie, ojciec Willa szybko traci całą swoją dawną osobowość po założeniu Kamiennej Maski. Natychmiast zaczyna masakrować całą swoją załogę w brutalny sposób z powodu pragnienia krwi. Zeppeli wspomina, że jego ojciec całkowicie stracił ludzkie serce. Jego głód krwi nie ustępuje po zabiciu pięćdziesięciu ośmiu członków załogi i ma zamiar do zaatakowania własnego syna, aby zaspokoić jego żądzę krwi.[2]

Historia

Ojciec Willa Anthonio Zeppeliego był archeologiem pracującym na uniwersytecie. W pewnym momencie ożenił się; jego syn Will urodził się 19 stycznia 1838 roku.[1] Jego żona również była prawdopodobnie uczoną, ponieważ Will twierdzi, że urodził się w rodzinie uczonych.

Krwiożerczy z Kamiennej Maski

Ojciec Zeppeliego był przywódcą uniwersyteckiej grupy archeologicznej, która ostatecznie składała się z sześćdziesięciu osób, w tym jego i jego syna. W trakcie swoich wypraw podróżowali po całym świecie do różnych krajów, m.in. egiptu i Indii. Pewnego dnia w 1858 roku[1] grupa udała się do Meksyku, aby wykopać podziemne ruiny Azteków. Wśród ich odkryć była Kamienna Maska, wykopana przez samego Willa. Podczas podróży powrotnej do domu przez Ocean Atlantycki ojciec Willa odkrył moc maski i przekształcił się w wampira. Natychmiast tracąc ludzkie serce, brutalnie zabił pięćdziesięciu ośmiu członków swojej załogi, zamieniając niektórych z nich w zombie. Jednemu koledze zostaje zerwana głowa, a gałka oczna drugiego wylatuje. Rozprysk krwi członków załogi pokrywa wszystkie lampy pod pokładem statku.

Ponieważ mężczyzna wciąż pragnął krwi, wskoczył do wody w pogoni za swoim synem. W ostatniej sekundzie nadszedł świt, a poranne światło słoneczne zabiło go, zanim zdążył zabić Willa; Dopiero gdy zobaczył twarz wampira w słońcu, Will zdał sobie sprawę z jego prawdziwej tożsamości.[2] Statek z maską dryfował w kierunku Atlantyku, a maska ostatecznie pojawiła się ponownie w galerii sztuki w Londynie. Około 1868 roku została zakupiona przez Mary Joestar jako prezent dla George'a Joestara I.[1]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: