Czerwony Kamień Aja

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

To jest on... doskonały, cudowny kryształ wytworzony przez naturę. Bez żadnej niedoskonałości! Super Aja!

Czerwony Kamień Aja (エイジャの赤石, Eija no Sekiseki), znany również jako Super Aja (スーパーエイジャ, Supā Eija), jest idealnym kamieniem szlachetnym pożądanym przez Ludzi z Filaru, oraz elementem głównego wątku fabularnego Battle Tendency.

Kamień potrafi wchłonąć i załamać światło milion razy, emitując wiązkę podobną do lasera. W połączeniu z Kamienną Maską, mógł odblokować pełny potencjał Ludzi z Filaru, pozbywając ich wszelkich słabości, wliczając ich niemożność do wytrzymania światła słonecznego oraz Fal.

Historia

Przeszłość

Około 2000 lat temu, ten idealny kamień znajdował się w posiadaniu nieznanego Rzymskiego Cesarza.[4] Kars, Esidisi oraz Wamuu poszukiwali go i choć udało im się zgładzić cały klan Fali w tamtym czasie, ostatecznie nie byli w stanie go zdobyć i powrócili do snu w kamiennej ścianie.[5] Okoliczności, z których powodu nie udało im się go przejąć pozostają nieznane.

Podczas tego snu użytkownikom Fali nie udało się zniszczyć kamienia aby zapobiec jego dostaniu się w ręce Ludzi z Filaru; wszystko przez legendę przekazywaną z pokolenia na pokolenie wśród użytkowników Fali, ostrzegającą, że zniszczenie kamienia przyniosłoby odwrotne skutki od zamierzonych i sprawiłoby, że pokonanie Ludzi z Filaru stałoby się jeszcze cięższe.[6]

Kamień był przekazywany przez wiele pokoleń użytkowników Fali, prawdopodobnie przez przywódców każdego klanu. W końcu znalazł się w posiadaniu mistrza Straizo, (sugerując, że Tonpetty również go kiedyś miał), który przekazał go Lisie Lisie przed jego śmiercią w trakcie wydarzeń z Battle Tendency.[7]

Battle Tendency

Czerwony Kamień umieszczony w Kamiennej Masce

Ludzie z Filaru po swoim 2000-letnim śnie jako pierwsi wspominają o Czerwonym Kamieniu. Po szybkim pokonaniu zarówno Josepha jak i Caesara, trójka z nich wyrusza go odszukać. Caesar zabiera Josepha do Wenecji, gdzie spotykają mistrzynię Fali Lisę Lisę, która posiadała kamień.

Esidisiemu udało się odnaleźć kamień, i pomimo swojej początkowej porażki, udało mu się go wysłać do Szwajcarii. Zanim kamień zdążył zostać przetransportowany za granicę, został skonfiskowany przez niemiecką armię, a dokładniej przez pułkownika Rudola von Stroheima. Podczas potyczki jego oraz Josepha z Karsem, kamień zaczął zsuwać się z klifu, aczkolwiek dzięki zmaganiom Josepha, udało mu się go odzyskać. Lisa Lisa ukryła wtedy kamień gdzieś w Szwajcarii, przed tym jak ona, oraz Joseph skonfrontowali Ludzi z Filaru w fortecy Karsa. Po groźbie wysadzenia kamienia bombą zegarową, Lisa Lisa zawarła układ z Ludźmi z Filaru o stoczenie bitew jeden na jednego. Joseph powrócił do hotelu, gdzie odnalazł Kamień w walizce Lisy Lisy i wyruszył na arenę Skeleton Heel Stone.

Blisko końca części 2, Karsowi udało się przejąć Czerwony Kamień Aja przez przechytrzenie Lisy Lisy w trakcie ich walki. Połączył Kamień z jego zmodyfikowaną Kamienną Maską akurat w momencie gdy bohaterowie uwolnili falę światła UV, pozwalając mu stać się Istotą Ostateczną. Po jego transformacji, kamień odpadł od znisczonej maski Karsa, a Joseph Joestar złapał go przed ucieczką. Później, Joseph instynktownie podniósł Kamień, aby zablokować finalny atak Karsa, wielokrotnie wzmacniając jego Falę, formując promień, który Kamień wystrzelił w wulkan pod nimi. To spowodowało erupcję wulkanu, która wystrzeliła Karsa w kosmos. Lokalizacja Kamienia po tym wydarzeniu pozostaje nieznana.

Gry

Heritage for the Future

Czerwony Kamień pojawia się jako jeden z super ruchów młodego Josepha w Heritage for the Future.

J-Stars Victory VS

Pojawia się jako Ultimate Hero Burst w J-Stars Victory VS. Używa go w ten sam sposób jak ukazany w Heritage for the Future.

Jump Ultimate Stars

Czerwony Kamień pojawia się jako główny przedmiot do zebrania w jednej z misji "JoJo's Bizarre Adventure World" w grze Jump Ultimate Stars.

All-Star Battle

Czerwony Kamień pojawia się zarówno jako HHA Lisy Lisy oraz przedmiot, który pozwala postaciom Ludzi z Filaru oraz Wampirów walczyć na arenach, które zawierają światło słoneczne w grze All-Star Battle.

Eyes of Heaven

Pojawia się jako zakończenie DHA Josepha i Lisy Lisy w Eyes of Heaven, działające podobnie do specjalnego ruchu Josepha z Heritage For The Future.

Puzzle & Dragons (Android/iOS)

Czerwony Kamień Aja był możliwy do zdobycia przez ograniczony czas jako asysta w grze Puzzle & Dragons.

PAD Red Stone of Aja Assist.png
Devil
Red Stone of Aja
エイジャの赤石
Attributes: DarkIcon2.png
Rarity: 7★ (Assist Evolution)
No. 9566
HP
5,231 (Lvl.99)
ATK
4,455 (Lvl.99)
RCV
279 (Lvl.99)
Active Skill: "Ripple Amplifier" (Localized Name: "Hamon Amplifier")
2.5x ATK for Dark Att. for 6 turns
Leader Skill: "N/A"
N/A


Galeria

Ciekawostki

Klejnot w puderniczce


Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: