High Priestess

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
< High Priestess(Redirected from Papieżyca)
Jump to navigation Jump to search

High Priestess przeżuje was na kawałki!

High Priestess (ハイプリエステス(女教皇), Hai Puriesutesu) to Stand Midler występujący w trzeciej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Stardust Crusaders.

Ma kłopotliwą zdolność przekształcania się lub asymilacji do wszystkiego, co składa się z minerałów, nawet czegoś tak dużego jak dno morskie.

Wygląd

High Priestess Appearance.png

High Priestess jest raczej małym Standem, zdolną zmieścić się w ustach dorosłego mężczyzny.[2] Jego wygląd to głowa i ramiona przymocowane do kuli krótkiego futra. Jego twarz jest w ciągłym marszczeniu brwi z obnażonymi zębami, podczas gdy oczy mają płaskie źrenice, tworząc ogólny groźny wyraz. Jego brwi są idealnie wysklepione, a znak po każdej stronie twarzy przechodzi od krawędzi policzka do tuż pod okiem. Kilka kropek oznacza również czoło High Priestess. Jego włosy są związane w krótki węzeł. Ramiona High Priestess są muskularne, a pazury wystarczająco ostre, aby ciąć metal.[3]

Wygląd oparty jest na tradycyjnym stroju afrykańskiego szamana.[4]

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Opalona)
Włosy(Żółte)
Oczy i zęby(Żółte)
Ciało
(Niebieskie futro, niebieskie paski pod oczami, ciemnoniebieskie paznokcie)
Skóra(Zielona)
Oczy(Pomarańczowe)
Włosy(Fioletowe)
Ciało
(Pomarańczowe futro, fioletowe paski pod oczami, usta i paznokcie)
Skóra(Opalona)
Oczy(Żółte)
Włosy(Czarne)
Ciało
(Różowe futro i paski pod oczami, czerwone usta i paznokcie)
Skóra(Kościctobiałe)
Oczy(Różowe)
Włosy i futro(Brązowe)
Ciało
(Aksamitne paski pod oczami, fioletowe usta, zielone paznokcie)

Osobowość

Papieżyca

Zanim Midler zaczyna rozmawiać przez High Priestess, zachowuje się jak dzika bestia. Wydaje głównie wrzaski i śmieje się z bólu grupy. Działa przebiegle, przybierając różne formy, aby zaskoczyć grupę.[2][3]

Reprezentuje kartę tarota, Papieżycę, która symbolizuje intuicję i tajemną wiedzę.[5]

Umiejętności

High Priestess jest groźnym przeciwniczkiem fizycznie. Jego niewielkie rozmiary i zwinność utrudniają uderzenie, a jego pazury są bardzo niebezpieczne, ponieważ są w stanie przeciąć metalową rękę Josepha.[6] To, w połączeniu z jego zdolnością, która mnoży jego opcje, sprawia, że jest to przerażający przeciwnik.

Co więcej, ponieważ jest to Stand dalekiego zasięgu, Midler może siedzieć z dala od niebezpieczeństwa, podczas gdy dowodzi High Priestess. Z drugiej strony oznacza to również, że Midler może zostać pokonana przez pokonanie High Priestess.

High Priestess posiada zęby twardsze niż diamenty, co czyni je prawie niezniszczalnymi.[7] Może ich użyć do mocnego ugryzienia lub zmiażdżenia przeciwnika, żując ich.

Posiadanie i reformacja minerałów

High Priestess może stać się dowolnym minerałem i metalem

High Priestess posiada zdolność zmiany kształtu i asymilacji w każdym rodzaju materii nieorganicznej, czy to metalu, szkła czy plastiku.[3] Co więcej, może również replikować dość złożone struktury, przekształcając się w pistolet na włócznię, aby strzelić się do Grupy Joestar.[2] Transformacja jest na tyle przekonująca, że ostrożne badanie, a nawet próba dotknięcia jej oszuka każdego. Z tego powodu może zniknąć w ścianie, a następnie pojawić się ponownie gdzie indziej, aby uderzyć.[3] Jego mały rozmiar domyślnie zaprzecza zdolności do stania się gigantycznym, jeśli może przyswoić dużą ilość materiału, takiego jak kamień dna morskiego.[2]

Rozdziały / Odcinki

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się
TV Icon.png Występy w anime
Odcinki w kolejności pojawiania się
Book Icon.png Występy w nowelach
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Galeria

Ciekawostki

Maska Egu Agba
  • Wygląd High Priestess wydaje się być oparty na masce "Egu Agba" (エグウ・アバ, Eguu Aba) wykonanej przez lud Igala w Nigerii, z "Egu" odnoszącym się do ducha zmarłych. Maska była wystawiona w Narodowym Muzeum Etnologicznym w Osace w Japonii.


Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: