Kapitan Valentine

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search
'Patriotyzm' jest najpiękniejszą 'cnotą' na tym świecie. Nawet zwierzęta ryzykują życie dla dobra swoich dzieci, ale ryzykowanie życia dla dumy ze swojego kraju i myślenie o nim jako o przedłużeniu ochrony własnej rodziny jest tylko 'szlachetnością ludzkości'... serca zupełnie innego niż fanatyk religijnych.
—Captain Valentine, Steel Ball Run Chapter 87: Ball Breaker, Part 5

Kapitan Valentine (キャプテンヴァレンタイン, Kyaputen Varentain) jest trzeciorzędną postacią występującą w siódmej części serii JoJo's Bizarre Adventure, Steel Ball Run.

Jest kapitanem kawalerii armii. Kiedy Funny Valentine był dzieckiem, kapitan Valentine opowiada Funny'emu o jego biologicznym ojcu i uczy go patriotyzmu i tego, że jest to najpiękniejsza cnota na świecie. W końcu zostaje ojczymem Funny'ego.

Wygląd

Kapitan Valentine ma dużą bliznę na twarzy, prawdopodobnie po wojnie. Ma krótkie ciemne włosy i zarost. Widziany jest w ciemnym mundurze.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Czarna z brązowymi pasemkami)
Oczy(Szare)
Ubiór(Czarny mundur ze złotymi akcentami.)

Osobowość

Można wywnioskować, że podobnie jak Funny, kapitan Valentine jest również patriotą, ponieważ uważa patriotyzm za najpiękniejszą cnotę na świecie. Przyjaźni się z biologicznym ojcem Funny'ego i jest dumny, że nim był, ponieważ docenia jego oddanie dla rodziny. Wydaje się, że ma pewne charyzmatyczne cechy, ponieważ jest kapitanem kawalerii armii.

Historia

Tło

Został kapitanem kawalerii armii i w pewnym momencie zaprzyjaźnił się z biologicznym ojcem Funny'ego. Później, gdy odwiedzał grób przyjaciela po śmierci przyjaciela, znalazł chusteczkę, którą trzymał jego przyjaciel. Postanawia odwiedzić żonę i syna przyjaciela.

Odwiedza 7-letniego Funny'ego. Matka Funny'ego przedstawia Valentine'a Funny'emu i mówi mu, aby szanował Valentine'a i jego wyższość jako kapitana. Kapitan Valentine opowiada Funny'emu historię jego biologicznego ojca. Kapitan Valentine ujawnił, że był przyjacielem ojca Funny'ego i był dumny, a następnie uczy Funny o patriotyzmie i o tym, że jest to najpiękniejsza cnota na świecie. Kapitan Valentine dał Funny'emu chusteczkę, której ojciec używał do przypominania sobie o synu, i po raz ostatni widziano go w objęciach płaczącej matki Funny'ego. Od tego czasu Funny trzymał chusteczkę.

Jak sama nazwa wskazuje, kapitan Valentine ożenił się ponownie z matką Funny'ego, nadając Funny'emu nazwisko Valentine.

Steel Ball Run

Podczas walki z Johnnym Joestarem i Tuskiem AKT4, Funny Valentine wspomina wizytę i historię kapitana Valentine'a. Wyciąga chusteczkę, którą trzymał od czasu wizyty, aby przypomnieć sobie o tamtym czasie i wzmocnić swoją determinację w pokonaniu Johnny'ego.

Rozdziały

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
 • Ta chusteczka... Przyszedłem do ciebie... aby porozmawiać o tej chusteczce.
  —Kapitan Valentine, Steel Ball Run Chapter 87: Ball Breaker, Part 5
 • Właścicielem tej chusteczki nie jestem ja... Ta osoba jest moim drogim przyjacielem i trzymam się tego dla niego... on jest... człowiekiem z nawykiem pisania "daty" na wszystkim...
  —Captain Valentine, Steel Ball Run Chapter 87: Ball Breaker, Part 5
 • To, co zaraz wam powiem, jest niesamowicie bolesną i okrutną rzeczywistością, ale... Jesteś mężczyzną, więc przyszedłem z myślą, że sobie z tym poradzisz... Muszę wam opowiedzieć tę historię do końca.
  —Kapitan Valentine do Funny'ego, Steel Ball Run Chapter 87: Ball Breaker, Part 5
 • 'Patriotyzm' jest najpiękniejszą 'cnotą' na tym świecie. Nawet zwierzęta ryzykują życie dla dobra swoich dzieci, ale ryzykowanie życia dla dumy ze swojego kraju i myślenie o nim jako o przedłużeniu ochrony własnej rodziny jest tylko 'szlachetnością ludzkości'... serca zupełnie innego niż fanatyk religijnych.
  —Kapitan Valentine, Steel Ball Run Chapter 87: Ball Breaker, Part 5
 • Jestem dumny, że byłem przyjacielem twojego ojca. Tutaj... Ta chusteczka należy do ciebie.
  —Kapitan Valentine, Steel Ball Run Chapter 87: Ball Breaker, Part 5

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: