گلد اکسپرینس رکوئیم

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search

«
هیچگاه به «حقیقت» دست نخواهی یافت! (!真実に到達スルコトハ決シテナイ, !Shinjitsu" ni tōtatsu suru koto wa kesshite nai")
»
—گلد اکسپرینس رکوئیم، چپتر ۵۸۷: گلد اکسپرینس رکوئیم، قسمت ۲

گلد اکسپرینس رکوئیم (به فارسی: مرثیه‌ی تجربه‌ی طلایی، به انگلیسی: Gold Experience Requiem، به ژاپنی: ゴールド・エクスペリエンス・レクイエム, Gōrudo Ekusuperiensu Rekuiemu) استند رکوئیم جورنو جووانا است که در وزش طلایی، پنجمین پارت ماجراجویی عجیب و غریب جوجو، حضور دارد.

این استند یک استند انسان‌گونه و از نظر ظاهری شبیه گلد اکسپرینس است و قابلیت بازگرداندن هر چیزی به «صفر» را دارد. این استند حالت تکامل‌یافته یا «رکوئیم» استند گلد اکسپرینس است که توسط پیکان خلق‌کننده‌ی استند به وجود آمده است.

ویژگی‌های ظاهری

GER Appearance.png

گلد اکسپرینس رکوئیم یک استند انسان‌نما است که هیکل و قدی شبیه کاربرش یعنی جورنو دارد. بسیاری از ویژگی‌های ظاهریش مانند کفشدوزک‌های روی دستش و شیارهای روی بدنش مشابه استند اصلی، گلد اکسپرینس است. سر او دارای نوک‌های تیز و مرکز توخالی است تا شکلی شبیه تاج یا گلی که شکوفا شده، داشته باشد.[1] او درمیان استندها طراحی منحصر به فردی برای چشم‌هایش دارد و دارای کره‌ی چشم‌هایی است که روی شکل‌های صلیب‌مانند که درون سوراخ‌های چشم هستند قرار دارند. پشت گردنش دارای یقه‌ای بلند و برجسته است و شیار‌ها و الگوهای مختلفی بدنش را پوشانده‌اند.

پیکان وقتی که استند برای اولین بار ظاهر می‌شود، روی پیشانی‌اش قرار دارد که در نهایت روی زمین می‌افتد.[2]

گلد اکسپرینس رکوئیم به طور معمول در مدیاهای مختلف به رنگ سفید عاجی همراه با طرح‌های قهوه‌ای، کهربایی و بنفش به تصویر کشیده می‌شود.

رنگ‌بندی

این مجموعه به داشتن رنگ‌های متنوع در مدیاها‌ی گوناگون معروف است و اطلاعات زیر لزوما کَنون نیستند.
بدن
(بدن کرم تیره با طرح‌های بنفش و پیکان طلایی و نقره‌ای)
چشم‌ها(صورتی)
الگو‌ها
(نقاط، دایره‌ها و کفشدوزک‌های نارنجی، شیارهای سبز و قهوه‌ای)
بدن(بدن کرم تیره و پیکان و طرح‌های بنفش مات)
چشم‌ها(برنزی)
الگو‌ها
(نقاط، دایره‌ها و کفشدوزک‌های زعفرانی، شیارهای سبز و زعفرانی)
بدن(بدن کرم و پیکان و طرح‌های صورتی)
چشم‌ها(بنفش)
الگو‌ها
(نقاط، دایره‌ها و کفشدوزک‌های زعفرانی، شیارهای زعفرانی و سبز مغز پسته‌ای)
بدن(بدن کرم و پیکان و طرح‌های صورتی)
چشم‌ها(صورتی روشن)
Patterns
(نقاط، دایره‌ها و کفشدوزک‌های نارنجی، شیارهای نارنجی و سبز مغز پسته‌ای)
بدن(بدن طلایی روشن و پیکان و طرح‌های بنفش)
چشم‌ها(سرخابی)
الگو‌ها
(نقاط، دایره‌ها و کفشدوزک‌های نارنجی، شیارهای نارنجی و سبز)

ویژگی‌های شخصیتی

گلد اکسپرینس رکوئیم دارای لحنی فاقد احساس است و ربات‌گونه صحبت می‌کند. در زمان حذف شده توسط پادشاه سرخ که فقط دیاوولو در آن آگاهی دارد، گلد اکسپرینس رکوئیم به سخن می‌آید و به دیاوولو توضیح می‌دهد که می‌تواند مستقل از اراده‌ی جورنو عمل کند.[3]

گلد اکسپرینس رکوئیم از این واقعیت آگاه است که حتی جورنو نیز از توانایی او خبر ندارد و با اطمینان بیان می‌کند که هیچ استند دیگری نمی‌تواند جلوی او بایستد. او درباره‌ی «حقیقت» مستبدانه‌ی دیاوولو (نتایج توانایی پادشاه سرخ) به شکلی تهدیدآمیز می‌گوید دیاوولو هرگز به آن حقیقت دست پیدا نمی‌کند.[3]

مانند گلد اکسپرینس، فریاد مبارزه‌ی او «مودا مودا مودا...!» است.[3]

توانایی‌ها

گلد اکسپرینس رکوئیم یک استند خودآگاه، کوتاه‌برد و رکوئیم است که در مقایسه با فرم قبلی‌اش سرعت و قدرت تخریب بسیار بالاتری دارد. همچنین او توانایی بازگرداندن همه چیز به «صفر» را دارد و می‌تواند اقدامات هر شخص را خنثی کند؛ قابلیتی که حتی بر توانایی حذف کردن زمان پادشاه سرخ نیز غلبه می‌کند.

گلد اکسپرینس رکوئیم می‌تواند یک سنگ را با سرعتی پرتاب کند که چشم انسان نمی‌تواند ببیند و قدرت آن به قدری است که می‌تواند دست را سوراخ کند و بخشی از یک ساختمان را نابود کند.[4]

با توجه به این که قدرت‌ تهاجم گلد اکسپرینس رکوئیم فراتر از همه‌ی استندهای مجموعه تا پایان پارت پنجم است، گفته شده است که او استند برتر (究極のスタンド, Kyūkyoku no Sutando) است و اندازه‌گیری مشخصه‌هایش به کمک سیستم آماری معمول که در دیگر استندها استفاده شده است، ممکن نیست.[5]

بازگشت به صفر

گلد اکسپرینس رکوئیم هر چیزی را به صفر بازمی‌گرداند.

برترین قدرت گلد اکسپرینس رکوئیم این است که می‌تواند اراده و اقداماتی را که علیه جورنو انجام می‌پذیرد، به نقطه‌ی «صفر» بازگرداند و به طور کامل خنثی کند و از پیوستن آن‌ها به «واقعیت» جلوگیری کند.[3][6] بنابراین می‌توان گفت شکست‌ناپذیر است، زیرا تمام اقداماتی که حریف می‌خواست انجام دهد، قبل از به وقوع پیوستن خنثی شده است (به صفر بازگشته است). زمانی که این توانایی فعال شود، هیچ راه فراری از آن نیست و تمام اقدامات به صفر بازمی‌گردد. در رابطه‌ با توانایی‌ها و محدودیت‌های گلد اکسپرینس رکوئیم، جورنو می‌گوید که از آن‌ها به طور دقیق مطمئن نیست،[7] اما نشان داده شده است که محدوده‌ی اثرگذاری استند از تماس سطحی فراتر رفته و حتی حضور در دید استند را شامل می‌شود.

اگر حریفی مورد حمله‌ی گلد اکسپرینس رکوئیم قرار بگیرد، آن گاه او به طور پیوسته مرگ را تجربه خواهد کرد، زیرا بعد از مرگ مجددا به نقطه‌ی «صفر» یعنی نقطه‌ای آغازین فرایند مرگ بازمی‌گردد (مانند حلقه‌ی بی‌پایان مرگ دیاوولو). بدین شکل، گلد اکسپرینس رکوئیم یک «حقیقت» جدید خلق می‌کند و دیاوولو از این طریق در یک عدالت شاعرانه، به سزای همه‌ی دفعاتی که با پادشاه سرخ حقیقت را به نفع خود تغییر داده است، می‌رسد.[7]

زندگی‌بخشی

زندگی‌بخشی قدرت‌یافته‌ی گلد اکسپرینس رکوئیم

گلد اکسپرینس رکوئیم علی رغم تغییر شکل، نه تنها همچنان توانایی زندگی‌بخشی را حفظ کرده، بلکه دیده می‌شود در مقایسه با گلد اکسپرینس بسیار قدرت‌مند‌تر است. این موضوع هنگامی که رکوئیم تکه سنگی را با نیرو و سرعتی بالا به سوی دیاوولو پرتاب می‌کند و دست او را سوراخ می‌کند و سپس به چهار عقرب مهاجم تبدیل می‌شوند، قابل مشاهده است.[4]

حضور در مانگا و انیمه

Book Icon.png حضور در مانگا
فهرست چپتر‌ها
TV Icon.png حضور در انیمه
فهرست قسمت‌ها

نقل قول‌ها

Quote.png نقل قول‌ها
  • تو هیچ کجا نخواهی رفت... به خصوص به سوی حقیقت!
    —گلد اکسپرینس رکوئیم، چپتر ۵۸۸: گلد اکسپرینس رکوئیم، قسمت ۳
  • این... «رکوئیم» است!! (!!コレが………『レクイエム』…………ダ, !!Kore ga... "Rekuiemu"... da)
  • بله، بدون شک چیزی که مشاهده کردی حقیقته. قابلیت تو بدون شک اعمالی رو که در آینده رخ می‌ده نشونت می‌ده. اما، هرگز دستت به اون واقعیت نمی‌رسه. هیچکس در مقابل من نمی‌تونه. فرقی نمی‌کنه چه توانایی‌ای داشته باشه! این گلد اکسپرینس رکوئیمه!
    —گلد اکسپرینس رکوئیم، چپتر ۵۸۷: گلد اکسپرینس رکوئیم، قسمت ۲
  • حتی کاربر من، جورنو جووانا هم از این بابت چیزی نمی‌دونه. (コノコトハワタシを親ルジョルノ・ジョバァーナさえも知ルハコトハナイ, Kono koto wa watashi o oya ru Joruno Jobana saemo shiru wa koto wa nai)

گالری

اطلاعات متفرقه

  • طبق کتابچه‌ی انیمیشنی که همراه با بلوری‌های وزش طلایی منتشر شده است، در ابتدا بنا بود در نسخه‌ی سوم اوپنینگ مرثیه‌ی خیانت‌کار گلد اکسپرینس رکوئیم نیز ژستی مشابه جورنو داشته باشد، اما در در نهایت از این کار صرف نظر شد.
  • لو دادن داستان پارت ۶: لو دادن داستاندر بازی All-Star Battle، قابلیت تسریع زمان مید این هون روی گلد اکسپرینس رکوئیم تأثیری ندارد و تا زمانی که قابلیت رکوئیم فعال باشد، جورنو از کند شدن حرکاتش در امان است.

منابع

سایت‌گردی

Other languages: