Taoka

From JoJo's Bizarre Encyclopedia - JoJo Wiki
Jump to navigation Jump to search
Będę cię ścigał aż po krańce świata i to będzie koniec tego szpitala!

Taoka (田岡, Taoka) jest trzeciorzędną postacią występującą w ósmej części JoJo's Bizarre Adventure, JoJolion.

Taoka jest reporterem czasopisma naukowego "Pangea Land" (パンゲア ランド, Pangea Rando). Uczęszcza na wykład Satoru Akefu na temat medycyny regeneracyjnej w Szpitalu Uniwersyteckim TG.

Wygląd

Taoka jest młodym dorosłym Japończykiem o przeciętnej budowie. Ma krótkie, lekko ciemne włosy związane w dwa kucyki. Jedną z jego najbardziej widocznych cech są opuchnięte pryszcze na nosie i policzkach. Nosi jasny płaszcz, parę okularów i jasne buty.

Schematy kolorów

Seria znana jest z zmiennych kolorów między mediami, informacje przedstawione poniżej mogą, ale nie muszą być kanoniczne.
Skóra(Jasna)
Włosy(Brązowe)
Ubiór
(Jasnozielono-żółty garnitur, pomarańczowy kołnierz garnituru i żółte okulary)

Osobowość

Taoka jest zwykłym dziennikarzem, pozbawionym godnych uwagi cech. Jest analityczny, ponieważ kiedy otrzymuje paczkę zawierającą dowody przeciwko badaniom {{|Satoru Akefu|dyrektora szpitala}}, szybko rozumie sytuację stojącą za rozwojem Locacaca. When he meets the hospital director for an interview, he introduces himself politely. As the interview goes on, he slowly turns confrontational towards the director, and threatens to expose him for his unethical research.[2]

Historia

Taoka czeka na wywiad

Taoka po raz pierwszy pojawia się w sali wykładowej szpitala uniwersyteckiego TG w oczekiwaniu na rozmowę z dyrektorem Satoru Akefu. Podczas pisania na laptopie otrzymuje paczkę od Josuke Higashikata. Otwiera go z najwyższą ostrożnością, znajdując kartę SD zawierającą wideo Holy Joestar-Kira wraz ze słoikiem zawierającym owoc Locacaca. Dzięki tym dowodom Taoka zdaje sobie sprawę ze złowrogiej historii badań Akefu.

Śmierć Taoki

Udaje się do poczekalni, aby przeprowadzić wywiad z dyrektorem szpitala, zamierzając skonfrontować go i ujawnić jego nieetyczne badania medyczne. Przedstawia się i chwali pracę Akefu, ale bez żadnego uznania ze strony dyrektora, który złowieszczo stoi pod ścianą. Kiedy nagle się odwraca, Taoka jąka się na chwilę i ponownie się przedstawia. Taoka rozpoczyna wywiad. Podnosi paczkę i otwiera ją, szczegółowo opisując zawartość i pytając Akefu o wykorzystanie owoców Locacaca. Kontynuuje i grozi dyrektorowi szpitala za wykorzystanie Holy Joestar-Kira jako obiektu testowego dla owocu. Akefu jest zaniepokojony tą konfrontacją, ale po prostu pyta Taokę o jego zamiar "ścigania".

Taoka oświadcza, że zamierza kontynuować i grozi ujawnieniem badań Akefu wraz ze szpitalem. Po aktywacji jego zdolności, Akefu zaczyna wątpić w wnioski Taoki o słoiku zawierającym owoc. Wyjaśnia, że nie można wiedzieć bez otwarcia i przewiduje, że Taoka skonsumował owoc w jakiś sposób. Taoka stoi oszołomiony przez cały ten monolog i pyta, co dyrektor szpitala próbuje powiedzieć. Akefu wychodzi z pokoju, stwierdzając, że odpowiedział na jego pytanie i sugeruje Taoce, aby spojrzał na własną szyję. Taoka, wciąż zdezorientowany, żąda, aby dyrektor szpitala wrócił, ale zauważa, że jego pryszcze zniknęły. Pod wpływem nieszczęścia Locacaca powoli zaczęło działać w leczeniu pryszczy. W wyniku równoważnej wymiany jego szyja zostaje obrócona w skałę i pęka, zabijając reportera natychmiast.[3]

Następnie Akefu zwraca uwagę na nadawcę paczki, Josuke Higashikata, i zaczyna go ścigać.[4]

Rozdziały

Book Icon.png Występy w mandze
Rozdziały w kolejności pojawiania się

Cytaty

Quote.png Quotes
  • Czy to zły czas? Mam umówioną rozmowę kwalifikacyjną. Jestem reporterem czasopisma naukowego.
  • Naprawdę nie mogę się doczekać tej przełomowej nowej ery w medycynie regeneracyjnej, do której prowadzisz. I to nie tylko w dziedzinie medycyny! Naprawdę nie mogę się doczekać, jak zareaguje cały świat!!
  • Obawiam się, że nie mogę pozwolić panu dotknąć słoika, proszę pana. I to jest niezgodne z zasadami, aby reporter ujawniał swoje źródła, panie dyrektorze szpitala...
  • Jeśli to nie tylko myszy, na których przeprowadziłeś badania kliniczne, ale ta 'Holy Kira' pokazana na filmie...Wtedy dyrektor szpitala, to byłby bardzo duży problem.
  • Będę cię ścigał aż po krańce świata i to będzie koniec tego szpitala!

Galeria

Przypisy

Nawigacja w witrynie

Inne języki: