Remote Romance
Remote Romance (リモートロマンス, Rimōto Romansu) to dawny Stand Dixie Flatline, prezentowane na Hirohiko Araki JoJo Exhibition 2012. Został stworzony pod nadzorem Hirohiko Araki z okazji 25. rocznicy serii JoJo's Bizarre Adventure, umożliwiając każdemu fanowi na świecie zdalne oglądanie wystawy sztuki za pośrednictwem transmisji na żywo w Internecie.
Po śmierci użytkownika Stand pozostaje żywy i błąka się w sieci. Posiadając każdego, kto ma dostęp do określonej witryny, daje mu możliwość projekcji wirtualnej wersji siebie w zdalnej lokalizacji.
Wygląd
Remote Romance to humanoidalny Stand ubrany w szatę z kapturem zakrywającą całe ciało, w odcieniach czerni i fioletu. Jego szata pokryta jest błyszczącym siatkowym wzorem rombów, kontrastującym z ciemnymi ubraniami. Jego kaptur jest ozdobiony motywem litery "R" dookoła, z dużym symbolem "ЯR" na środku czoła. Kaptur może również emitować słabe światło spod niego, oświetlając klatkę piersiową w przypadku, gdy otoczenie jest ciemne.
Zamiast twarzy, ma ekran na środku głowy, który wyświetla twarz użytkownika, którego posiada, który ogląda transmisję na żywo z wystawy. Nosi rękawice i ochraniacze na przedramiona pokryte wzorem kwadratów.
Kiedy zostaje przywołany, dolna połowa jego ciała jest niewidoczna i znika w czarnej mgle, sprawiając, że wygląda jak zjawa.
Schematy kolorów
Podsumowanie
Remote Romance powstał w odpowiedzi na popularność wystawy sztuki i przedsprzedaż biletów na nią przedwcześnie, ponieważ nie było planów sprzedaży biletów w tych samych dniach, co wystawa. We współpracy z Google Stand pozwala każdemu fanowi "odwiedzić" miejsce z dowolnego miejsca, a także zobaczyć wystawę więcej niż jeden raz bez konieczności osobistego udawania się na nią.
Harmonogram
Remote Romance miał pojawiać się we wtorki i środy podczas sesji wystawienniczych, choć przez dwa ostatnie dni wystawy pojawiał się także 3 i 4 listopada.[1]
- Październik 6, 23:30 do 01:00
- Październik 7, 23:30 do 01:00
- Październik 16, 23:30 do 01:00
- Październik 17, 23:30 do 01:00
- Październik 23, 23:30 do 01:00
- Październik 24, 23:30 do 01:00
- Październik 30, 23:30 do 01:00
- Październik 31, 23:30 do 01:00
- Listopad 3, 23:30 do 01:00
- Listopad 4, 23:30 do 01:00
Pierwotnie istniała strefa tylko dla zwiedzających, której nie można było zobaczyć za pomocą Standa. Jednak 3 i 4 listopada nawet Remote Romance zezwolił na dostęp do tego obszaru.
Historia
Tło
Pierwotnym użytkownikiem Remote Romance był legendarny haker Dixie Flatline, który został skazany na śmierć w 2006 roku. Po jego śmierci w sieci pozostał tylko jego Stand, aby każdy, kto miał dostęp do określonej witryny, mógł z niego korzystać. Los Remote Romance opiera się na losie postaci, po której został nazwany jego pierwotny użytkownik. W historii Neuromancera, po śmierci postaci Dixie Flatline, zachowana kopia jego umysłu istniała w cyberprzestrzeni podczas historii.
Hirohiko Araki JoJo Exhibition 2012
W wybrane noce podczas zaplanowanych sesji wystawy Remote Romance wyłaniał się i wędrował po galerii, oglądając dzieła sztuki pod "kontrolą" użytkowników, którzy uzyskali dostęp do transmisji na żywo galerii za pomocą funkcji czatu wideo Hangouts w Google+.
Użytkownicy będą mogli zobaczyć wystawę z punktu widzenia Standa. Można było również zobaczyć równoczesne transmisje ze śledzenia Standa wokół galerii i osób, które zalogowały się, aby "sterować" Standem.
Umiejętności
Nadawanie
Stand posiada ludzi, którzy mają dostęp do określonego serwera i daje im możliwość projekcji alter ego w odległe miejsce. Użytkownicy ci mogli następnie sterować Standem, aby wędrować po miejscu wystawy i oglądać je w czasie rzeczywistym, tak jakby sami tam byli, mimo że są daleko.
Aby sterować Standem, użytkownik musiałby dodać konto Google+ Remote Romance do swoich kręgów. Liczba osób, które mogą obsługiwać Remote Romance jest ograniczona, ale wideo wyświetlane przez Stand jest transmitowane na żywo na specjalnej stronie internetowej wystawy, więc każdy może ją obejrzeć.[2][3]
Galeria
Uwaga
- ↑ Album I Can See Your House From Here został nazwany Remote Romance w japońskim wydaniu
Przypisi
Nawigacja w witrynie